Як збільшити тиск води у водопроводі


Как увеличить давление воды в водопроводе

Незважаючи на те, що ми живемо в 21 столітті і для людини створені максимальні умови для полегшення повсякденного життя, практично всі стикалися з проблемами щодо надання належних комунальних послуг. І одна з таких проблем - це поганий напір подачі води. Щоб розібратися в тому, як збільшити тиск води у водопроводі, необхідно зрозуміти причину цієї неприємності.

Причини слабкого напору


Причины слабого напора

Проблема поганого напору води може бути обумовлена декількома причинами. Головна і найбільш популярна причина - це зниження тиску безпосередньо у водопровідній системі. Для цього існує кілька факторів:

  • Механічне зниження тиску, спричинене аварією або заборгованістю за комунальні послуги підприємством, що здійснює подачу води.
  • Зменшений тиск, обумовлене проривом водопроводу або протіканням.
  • Засмічення комунікаційних труб різними солями і опадами і багато іншого.

Якщо ви зіткнулися з однією з описаних ситуацій, вам слід звернутися із заявкою до сантехнікам керуючої компанії, яка обслуговує ваш будинок. В їх завдання входить перевірка напору та виявлення причини його зниження. Але перш ніж приступити до вирішення цієї проблеми, опитайте своїх сусідів, оскільки може бути ситуація, за якої вся причина поганого напору знаходиться у водопровідній розведення, підведеної саме до вашій квартирі.

Способи збільшення напору води у квартирі

Якщо опитування сусідів показав, що з цією проблемою зіткнулися тільки ви, необхідно спочатку перевірити вентиль, який перекриває воду в вашу квартиру. Проблема може полягати в не повністю открученном вентилі.


Проверка фильтра грубой очистки

При наявності фільтра грубого очищення води його необхідно почистити або замінити на новий, оскільки саме він є досить поширеною причиною поганого напору. Також причина може критися в засмічених трубах, шлангах або змішувачах, тому їх також доведеться поміняти.

Крім того, у вас може простий засмітитися наконечник на гусаку. Його потрібно прочистити, а якщо це не вирішить проблему, то далі почистіть змішувач і перевірте здатність труб до пропускання води.

Напір води у водопровідній системі

Якщо труднощі з напором води відчуваєте не тільки ви, але і ваші сусіди, то для вирішення проблеми потрібно встановити масштабність зниженого тиску. Якщо неполадки з напором турбують лише жителів, розташованих за вашим стояка, то і причина знаходиться саме там. У тому ж випадку, коли поганий напір у всіх квартирах вашого під'їзду, то ймовірно неполадки пов'язані з водопроводом, направленим у під'їзд.

Встановивши місця, яких торкнулася проблема поганого напору, вам буде набагато простіше виявити її першопричину.

Вирішити цю прикру проблему можна за допомогою установки декількох насосів в підвальному приміщенні будинку або його під'їзді. Таким чином, ви значно підвищите напір води, особливо на верхніх поверхах.


Циркуляционный насос

Якщо ж звернення в комунальну службу не дало ніякого результату, то позбутися від неприємностей можна шляхом установки циркуляційного насосного обладнання. Цей прилад ставиться поруч з лічильником на воду і сприяє збільшенню напору води у вашій оселі.

Зверніть увагу! Такий спосіб ефективний лише при наявності постійного, але слабкого напору. Якщо ж вода надходить з перебоями, то насос не принесе бажаного результату, оскільки збільшити напір води при її відсутності неможливо.

Перш ніж купувати насос, зверніться за консультацією до фахівця, а також виміряйте середнє добове тиск води. Виходячи з цих показників, буде виявлена необхідність установки насоса або відсутність такої. При визначенні потужності пристрою враховується тип квартирної розводки, кількість змішувачів і приладів, що використовують воду.

Збільшення водного напору для мешканців приватних будинків


Усиление напора в частном доме

Якщо ви не проживає в квартирі, а в приватному будинку, ви також можете зіткнутися з цією неприємністю. Щоб вирішити цю проблему, варто використовувати таку ж схему дій, як і в квартирі: перевірка будинкової розводки, вентилів, фільтрів, змішувачів і труб.

Якщо в ході перевірки несправностей не виявлено, необхідно дослідити водопровід, з'єднує ваш будинок з магістральним трубопроводом на можливі прориви.

Крім того, рішенням також може стати встановлений циркуляційний насос, монтуємий як безпосередньо в будинку, так і відразу після відгалуження від магістралі. Другий варіант більш практичний, але вимагає копки спеціального колодязя, перенесення водопровідного лічильника, а відповідно і великих грошових витрат.

В принципі, це всі основні методи усунення проблем, пов'язаних з низьким напором подачі води. Якщо вам не вдалося усунути її самостійно, все ж таки варто звернутися до професійних майстрам, при необхідності навіть до приватних.

Відео

Даний відеоролик розповість про обладнання, підвищується дваление води.