Як узаконити гараж


как узаконить гараж

Будівництво гаража на землі, право на володіння якої не оформлено належним чином, не є в наші дні чимось з низки он які виходять. Навпаки, дуже часто власники автомобілів ставлять гаражі на території, не призначеній для забудови, тобто не маючи на те ніякого законного права.

Але рано чи пізно господареві такого гаража необхідно буде визначитися зі статусом займаної ділянки й остаточно вирішити питання про те, як узаконити землю під гараж.

Російське законодавство передбачає обов'язкову реєстрацію таких незаконних споруд в якості «самобуду», причому під це поняття підпадає будь-яка самовільна споруда, зведена на ділянці, не призначеному для проведення будівельних робіт.

Зазначимо також, що вважається самовільним будівництвом і будь гаражне споруда, зведена з порушенням будівельних норм і стандартів (незалежно від того, потрібна чи ні дозвіл на його будівництво).

Способи легалізації


Способы легализации

Без дозволу на будівництво

Розглянемо насамперед такі ситуації, в яких дозвіл на спорудження гаража не потрібно.

Це:

  • будівництво гаража на ділянці, яка виділена власнику для цілей, не пов'язаних з комерційною діяльністю, а також є власністю садового або дачного кооперативу;
  • зведення будівель, що не належать до категорії капітальних, тобто таких гаражів, які швидко і легко розбираються (металеві конструкції, будівлі каркасного типу тощо);
  • будівництво споруд допоміжного призначення на вже належить вам ділянці землі (гаражі також відносяться до цієї категорії).

У всіх інших випадках вам доведеться зайнятися вирішенням питання про те, як узаконити гараж, збудований самовільно.

Як оформити дозвіл


Как оформить разрешение

Відомо кілька способів, що дозволяють цілком законним чином легалізувати ваш самобуд.

Для цього вам необхідно зробити наступне:

  1. Підготувати повний комплект документів на споруду (дозвіл на будівництво, акт Держкомісії тощо), оформлюваних як на не побудований ще об'єкт і проводяться заднім числом.
  2. Подати заяву в офіційний орган, що займається питаннями позапланового будівництва (у Комісію з самовільним будівель) з проханням про збереження самобуду. Позитивне рішення цього органу з'явиться підставою для подальшого оформлення дозволу на будівництво та всіх інших документів, необхідних для початку експлуатації споруди.
  3. Легалізувати права володіння через суд.


Оформление разрешения на гараж

До позовної заяви з проханням про визнання ваших прав на самобуд необхідно буде прикласти наступні документи:

  • підтвердження факту будівництва гаража саме вами (договори, рахунки та акти приймання робіт);
  • витяг з Державного Реєстру про відсутність інших претендентів на ваше володіння;
  • технічний паспорт, що містить опис споруди з зазначенням точної адреси;
  • довідка, що підтверджує дотримання на вашому об'єкті всіх протипожежних, екологічних та санітарних норм.

Умови легалізації

Якщо ваш гараж розташований на що не належить вам ділянці, то перед початком узаконюють процедур вам слід підтвердити факт швидкої передачі цієї землі в ваше користування (наприклад, проект дозволу, виданий органом, що має таке право).

Якщо ви є господарем розглянутого ділянки - отримати підтвердження прав власності на нього вам не складе праці.

Легалізація самочинного вважається відбулася тільки в тому випадку, якщо вам вдасться оформити право користування виділеною ділянкою землі, а також зареєструвати в держорганах право власності на споруджуване споруда.

Офіційно зареєстрований власник (орендар) земельної ділянки автоматично перетворюється у власника побудованої раніше нерухомості, розташованої на даній території.

Як узаконити гараж без документів на землю


Как узаконить гараж без документов на землю

У висновку розглянемо деякі юридичні тонкощі, що стосуються питань земельного права.

У тому випадку, якщо земля вже є чиєюсь приватною власністю (будь то юридична або фізична особа) - легалізація можлива тільки в тому випадку, якщо власник передає вам право користування усією цією ділянкою або ж тією його частиною, на якій розташована будівля.

В іншому випадку, право власності на нього переходить до особи, що володіє цією територією.

У ситуації, коли ваше гаражне споруда порушує чиї-небудь права або зачіпає чиїсь законні інтереси (а також створює загрозу життю або здоров'ю людей) - отримати право розпорядження ділянкою вам не вдасться. Це стосується і тих випадків, коли ділянка під самобуд використовується не в узаконених офіційно цілях, а дозвіл на зміну цільового використання землі не було вами отримано.