Як вибрати ліжко

17.01.2021
6 440
Admin

Как выбрать кровать

 1. Сімейне ложе
 2. Вибираємо розмір і форму ліжка
 3. Види конструкцій рам каркасів
 4. Фактори, що визначають комфортність ліжка
 5. Вибір декору
 6. Двоспальні ліжка фото:
 7. Відео

Вибір ліжка для сну - не така вже проста задача, як може здатися на перший погляд. Адже саме від того, який виріб ви отримаєте, буде залежати якість вашого нічного відпочинку і те, наскільки бадьорим ви зможете приступити до роботи вранці нового дня.

Насамперед, необхідно визначитися з розмірами і призначенням ліжка. Ці параметри дуже важливі, так як ліжко для дитини і дорослої людини має різні розміри і конфігурацію, як і ложе для сну однієї дорослої людини або для сімейної пари. Крім того, для двох дітей, які сплять в одній кімнаті, дуже ергономічним варіантом може стати двох'ярусне ліжко, яка допоможе заощадити значну площу стандартної спальні порівняно невеликих розмірів. Зупинимося докладніше на тому, як вибрати ліжко кожного з перелічених видів.

Сімейне ложе

Семейное ложе

Найбільшу популярність в останні роки набули різноманітні за формою і обробці елементів двоспальні ліжка для сімейної пари. При вирішенні питання про те, яку вибрати ліжко, людина зазвичай враховує кілька основних факторів:

 • довжину, ширину і форму ліжка;
 • тип конструкції рами і каркаса;
 • комфортність та відповідність виробу ортопедичним вимогам;
 • матеріали виготовлення окремих елементів;
 • загальний дизайн і колір деталей ліжка.

Вибираємо розмір і форму ліжка

Выбираем размер и форму кровати

Розміри ліжка залежать не тільки від наявності вільної площі для її установки, але і від росту людини. Виробники випускають двоспальні ліжка стандартної довжини 190 см і шириною від 160 до 200 см Якщо врахувати, що найбільш комфортною довжиною ліжка вважається розмір на 15-20 см перевершує зростання людини, яка на ній спить, то для високих людей стандартного варіанту доведеться віддати перевагу вироби, виконані під замовлення з індивідуальними розмірами.

Альтернативою може стати ліжко без спинки, доповненням до якої може служити пуфик, який значно збільшує довжину спального місця.

Більшість споживачів віддають перевагу стандартної прямокутної ліжка, але деякі «гурмани» хочуть бачити у своїй спальні круглу або овальну ліжко, яка здатна додати кімнаті особливий вишукування і романтичну обстановку. Але при цьому варто врахувати, що білизна і покривало для таких виробів доведеться, швидше за все, зшити на замовлення, а розміри ліжка значно зменшуються за рахунок округлених кутів.

Види конструкцій рам каркасів

Виды конструкций рам и каркасов

Найбільш поширеним є конструкція ліжка складається з опорних спинок, до яких кріпляться елементи каркаса. Дві бічні царги або панелі можуть кріпитися безпосередньо до двох опорних спинок в головах і в нижній частині ліжка. В іншому варіанті чотири панелі з'єднуються, утворюючи основний каркас ліжка, до якого з обох сторін кріпляться одна або дві навісних спинки, а по кутах кріпляться ніжки для опори конструкції.

Безпосередньо на каркас укладається рама ліжка, на якій буде лежати матрац. Рама зазвичай складається з рейок, які на певній відстані кріпляться до поздовжніх рейок або трубок. Від щільності і ширини рейок, а також матеріалу їх виготовлення залежить надійність, зручність і довговічність ліжка в цілому. Крім того, перераховані показники значною мірою впливають на вартість виробу. Прийшовши в магазин, не полінуйтеся звернути увагу на раму, що знаходиться під матрацом.

Якщо рейки мають достатню товщину (до 1 см), складаються з декількох шарів (до 10 штук), розташовані досить близько і виготовлені з таких гнучких порід деревини як бук або береза, то дана модель зможе довго вам служити надійним хоронителем ваших снів.

Найбільш прийнятним варіантом є багатошарова рама, дозволяє забезпечити достатню пружність заснування в різних частинах ліжка і правильне положення хребта під час сну.

Більш сучасні та дорогі моделі ліжок можуть мати пружинну раму з регульованою за допомогою пульта лінією вигину тіла під час сну. Це дає можливість підібрати для кожного члена сім'ї найбільш зручне положення, кут підйому кожної секції ліжка і жорсткість пружин.

Фактори, що визначають комфортність ліжка

Факторы определяющие комфортность кровати

Крім перерахованих факторів на комфортність сімейного ложа в значній мірі впливає не тільки її конструкція, але і використовуваний для кожної визначеної моделі вид матраца. Саме цей елемент стає одним з визначальних при виборі ліжка, особливо якщо у кого-небудь з членів сім'ї є проблеми, пов'язані з опорно-руховим апаратом.

При наявності можливості, варто безпосередньо в магазині провести апробацію кожної моделі, на які ви звернули свою увагу, так як якість матраца неможливо оцінити візуально. При цьому варто пам'ятати, що хороший матрац повинен бути досить пружним, але не занадто твердим, інакше замість користі, він здатний завдати шкоди вашому хребту.

Для того щоб зробити правильний вибір, необхідно знати, що матраци можуть бути пружинними і безпружинні. Якщо ви віддали перевагу пружинний матрац, то зверніть увагу на наявну кількість пружин, число яких повинне бути не менш 220-260 на 1 кв. м, а також на жорсткість кріплення пружин між собою, так як зайва жорсткість знижує ортопедичні властивості матраца.

Пружинна конструкція не зовсім підходить для ліжка, на якій будуть спати дві людини, так як вона не сприяють правильному розподілу ваги по всій площі ліжка.

Більш зручним для сімейного ложа стане багатошаровий безпружинний матрац, який заслужено користується популярністю, але має більш високу ціну. Основою для виготовлення таких матраців можуть бути абсолютно різні матеріали від латексу до меморикса, який реагує на тепло людського тіла, змінюючи форму, а потім поступово повертається в початкове положення. Варто докладно дізнатися у продавця-консультанта про особливості і склад матраца в цікавить вас моделі ліжка. І під час експлуатації не забудьте про те, що фахівці радять періодично перевертати матрац для більш тривалого збереження його якості.

Вибір декору

Выбор декора

Прийшовши в магазин, покупець зазвичай відразу звертає увагу на зовнішній вигляд виробу, його колір і дизайн, адже ліжко є центральним елементом інтер'єру спальної кімнати. Але варто пам'ятати, що декоративні елементи не тільки повинні бути гідним доповненням, але і забезпечувати зручність при експлуатації.

Якщо ви любите почитати перед сном, спершись на узголів'я ліжка, то вам навряд чи доведеться за смаком поверхню з опуклими елементами на головах. Зверніть увагу і на висоту спинок, які будуть служити додатковою опорою для подушок.

Краще по можливості купувати вироби з корпусними елементами з масивної деревини, адже вони не тільки дуже красиві і більш довговічні, ніж вироби і ДСП, але і не виділяють шкідливих токсичних домішок в атмосферу приміщення, в якому ви спите. В іншому ваш вибір буде залежати від цінових можливостей і особистих смаків.

Найбільш важливим є питання про те, як правильно вибрати ліжко для дитини. Крім перерахованих факторів, пов'язаних зі зручністю і ергономічністю вироби, найбільш значущим є відповідність вимогам до екологічності матеріалів. Дана інформація повинна міститися в супровідній документації від виробника ліжка. Інакше в гонитві за красою ви можете нашкодити своєму малюкові. Крім того, купуючи двоярусне ліжко, варто врахувати вік малюка і звернути увагу на висоту борту біля краю верхнього ярусу, а також зручність ступенів або інших пристосувань для підйому дитини, які повинні мати нековзне покриття і бути досить міцними.

Двоспальні ліжка фото:

Красивая дизайнерская кровать с тумбочкой

Простая и красивая двуспальная кровать

Низкая двуспальная кровать из дерева

Кровать в интерьере

Круглая кровать

Красивая кровать из дерева

Відео

Правильно вибрати ліжечко для немовлят допоможе цей ролик.

А це відео покаже, як вибрати матрац для малюка.

Читайте також: