Як візуально збільшити кімнату


Как визуально увеличить комнату

Як вже зрозуміли всі, наші стандартні квартири не відрізняються занадто великою площею, чого б нам усім хотілося. І змінити свою житлоплощу на більш простору для багатьох з нас залишається нездійсненною мрією, адже для цього потрібно ціле стан.

Оптичні ілюзії

Застосувавши декілька хитрощів, які називаються оптичними ілюзіями, можна настільки перетворити звичне нам тісне приміщення, що воно зміниться до невпізнання. Оптичні ілюзії - це не лише обман зору, застосовуваний фокусниками. Такими трюками постійно користуються архітектори, дизайнери інтер'єрів та модельєри.

Всім хто сумнівається можна порекомендувати аркуш паперу і олівець. Намалюйте рівносторонній трикутник. У трикутнику поруч з його заснуванням і паралельно йому проведіть лінію так, щоб її краї виходили за трикутник. Тепер значно вище, але теж всередині трикутника проведіть ще одну паралельну лінію, по довжині дорівнює першій. Уважно подивіться на лінії. Правда, друга здається значно коротше першої? Але ж насправді ці лінії - однієї довжини! Це і називається оптичною ілюзією.

Як візуально збільшити кімнату? В інтер'єрі подібні ефекти досягаються вірним вибором освітлення, підбором і розстановкою меблів, використанням певної колірної гами, маленьких хитрощів з установкою дзеркал, картин, аксесуарів та прикрас, а також правильним використанням текстилю. І, як підсумок, - оптична ілюзія збільшеного простору, а значить - ваш комфорт і зручність.

Стеля, підлога і стіни


Светлые тона в интерьере

Для створення оптичного простору в інтер'єрі слід використовувати тільки світлі тони. Білий колір візуально підніме стелю, а якщо його доповнити персиковими або бежевими стінами, то і всі приміщення буде здаватися більш просторим.

Не варто обклеювати стіни шпалерами з грубою текстурою або великим малюнком, рельєф у вигляді крихти і дрібні візерунки - як раз те, що треба.

Підлога, по можливості, теж повинен бути світлим, теплого відтінку.

Вибір меблів


Выбор мебели

При купівлі і розстановці меблів потрібно враховувати кілька правил:

  • меблі повинна бути по можливості світлою і ні в якому разі не вступати в колірний контраст зі стінами. Відчуття легкості - це якраз те, що треба;
  • різнорідна меблі візуально зменшує простір. Вибравши високий дерев'яний шафа, низький гобеленовий диванчик і скляний столик, ви настільки звузите простір, що піддасте себе ризику клаустрофобії;
  • меблів повинно бути не багато. Зрештою, ваша квартира - це не склад, де зберігається все, що шкода викинути;
  • меблі не повинна бути занадто великою. Ліжко кінг-сайз або рояль не тільки реально займуть багато місця, але і візуально ще більше зменшать простір;
  • у розстановці меблів слід використовувати перспективу - великі предмети розташовуються на задньому плані, а більш дрібні - ближче до входу, такі нескладні дії дозволять візуально збільшити простір кімнати.

Текстиль


Текстиль для зрительного увеличения комнаты

Візуально збільшивши вікно, ви збільшите і приміщення в цілому. Для цього потрібно карниз «від стіни до стіни», а не тільки над самим вікном.

Завіси потрібно вибирати довжиною до підлоги, світлі і легкі. Краще, якщо вони будуть трохи призібрані.

Від скатертини краще відмовитися, невелика серветка на столі - цього цілком достатньо.

Килим не повинен бути строкатим і мати складний орнамент. За розміром краще вибрати такий, який займе приблизно 2/3 підлоги, а не повністю покриє. Якщо приміщення досить велике, то можна постелити кілька килимів.

Дзеркала


Зеркала визуально увеличат комнату

Найпростіше рішення у тому, як візуально збільшити маленьку кімнату, це - використовувати дзеркала. Особливу увагу слід приділити прямокутному дзеркала - встановлене по вертикалі - воно візуально підніме стелю, а по горизонталі - відсуне стіни.

Дзеркало на всю стіну візуально збільшить кімнату майже вдвічі. Його можна встановити у вигляді декількох однакових дзеркал на стіні навпроти вікна, тоді кімната стане набагато світліше.

Багато дизайнерів радять для того, щоб стеля здавався вище, зробити його дзеркальним. Але слід добре подумати перед тим, як зважитися на такий крок. Стеля, безсумнівно, злетить увись до нескінченності, чого не можна сказати про ваш комфорт, оскільки таке незвичайне рішення може подіяти гнітюче на ваш настрій. Тому варіант дзеркальної стелі, хоча б для спальні, краще виключити.

Гра світла і тіні


Освещение для визуального увеличения пространства

Освітлення - один найважливіших елементів у створенні оптичної ілюзії. І важливий не тільки природний і штучний світ, але також і вибір освітлювальних приладів. Велика, величезна люстра, підвішена до стелі, наприклад, зорово ще більше зменшить і без того невелике приміщення, а ряд точкових світильників, розташованих по периметру кімнати, навпаки, візуально розширить простір.

Такого ж ефекту можна домогтися, повісивши на одну зі стін картину і обладнавши її підсвічуванням у вигляді спеціальної лампи, встановленої над картиною. Якщо ви не любитель мистецтва, то картину можна замінити настінним акваріумом, який обов'язково треба підсвічувати.

Оптичне збільшення простору створюється за рахунок того, що інтенсивно виділяється тільки одна стіна, залишаючи решту приміщення неяскраво освітленим.

Колірні ілюзії


Использование мягких пастельных цветов

Перше, що потрібно зробити - це відмовитися від яскравих кричущих кольорів. Крім того, кольору ні в якому разі не повинні вступати в контраст один з одним. Не використовуйте такі поєднання, як червоний-зелений, синій-оранжевий, фіолетовий-жовтий. Безсумнівно, контраст дуже оживляє обстановку, але в той же час і помітно звужує її.

Краще всього використовувати пастельні відтінки одного і того ж кольору, щедро додавши в колірну палітру кімнати білого.

Пастельні фарби (блідо-блакитні, ніжно-рожеві, світло-зелені, кремові, персикові, бежеві) налаштовують на релакс і спокій, знімають напругу і втому, наповнюють повітрям приміщення і створюють відчуття вільного простору.


Интерьер с использованием пастельных цветов


Сочетание мягких цветов в интерьере