Як правильно вибирати і укладати ковролін

17.01.2021
1 630
Admin

Как правильно выбрать и укладывать ковролин

  1. Види ковроліну
  2. Вибір ковроліну
  3. Укладання ковроліну

Ковроліном називають міцне килимове покриття для підлоги. До переваг цього покриття можна віднести його надійність, довгий термін служби (іноді до кількох десятків років), відмінну шумо та теплоізоляцію і, звичайно ж, розумну ціну. Цей варіант підлогового покриття ідеально підійде як для спальні або вітальні, так і для дитячої кімнати, ставши зручним і в той же час безпечним для ігор. У цій статті ми розглянемо, як вибирати і укладати кворолин. Описуючи ковролін, варто, насамперед, згадати про особливості його структури. Зазвичай сучасні килимові покриття складаються з трьох елементів: 2-х підкладкових шарів (первинної основи і закріплюючого шару з гуми) і верхнього шару ворсу.

Види ковроліну

Ковролин из натурального материала

Підлогові покриття можуть бути з натурального або синтетичного матеріалу. Під натуральним матеріалом мається на увазі застосування для створення матеріалу волокон рослинного і тваринного походження. До натуральним рослинним матеріалів можна віднести ворс з джуту, кокосових волокон, сизалі, бавовни, льону. До волокон тваринного походження відносять шовк і вовна. До штучних і синтетичних матеріалів відносять нейлон (поліамід), поліакріл, поліестер і деякі інші. До переваг натуральних волокон можна віднести їх міцність і екологічність. Синтетика деколи не поступається в довговічності, легше піддається фарбуванню, за рахунок чого стає яскравішим і декоративней, а також відрізняється помірною вартістю. На сьогодні великим попитом користуються ковроліни з штучних матеріалів і синтетики.

Ковролин из синтетического материала

Роблячи більш детальний огляд синтетичних покриттів, можна зупинитися на 3-х основних матеріалах:

  • поліпропілен,
  • поліамід,
  • акрил.

Так поліамід відрізняє збалансоване поєднання легкості, міцності і зносостійкості матеріалу. Поліпропілен менш надійний і швидше зношується і переться. Акрил добре піддається фарбуванню.

Вибір ковроліну

Ковролин для офисного помещения

Не менш важливо, роблячи вибір ковроліну, підібрати перевірений і хороший магазин, а не купувати, що потрапило в першому підвернувся місці. Також при виборі, варто врахувати, для якого приміщення купується ковролін. Наприклад, для коридору або кухні підійде варіант з коротким ворсом, який менше страждає від забруднення та інших ушкоджень, а для вітальні або спальні можна купити довговорсове ковролін. Не варто боятися купувати ковролін в плитках. Цей варіант зручніше класти, а результат буде не гірше, можливо, навіть краще ніж рулонний. Зверніть увагу на технологію фарбування. При друкованому способі нанесення малюнка волокна фарбуються тільки зверху і виріб швидше вицвітає. Поцікавтеся рівнем щільності ковроліну, від нього залежить, як довго прослужить покриття. Колір вибирайте на свій розсуд, ніхто інший не зробить це краще за вас.

Укладання ковроліну

Укладка ковролина

Укладання ковроліну - окреме питання, що також вимагає знань і правильного підходу. Є 3 способи, за допомогою яких здійснюють монтаж ковроліну: на скотч (найдешевший, але недовговічний варіант), на клей і на грипперные рейки. Найчастіше використовують клей. Для цього способу підготовляють поверхню, видаляючи нерівності і тріщини. І укладають ковролін з урахуванням напрямку ворсу. Після укладання необхідно почекати добу для усадки і висихання клею і потім вносити меблі.

Надёжный ковролин

Ковролин для спальни

Красивый ковролин

Ковровое покрытие для пола

Читайте також: