Як вибрати газонокосарку

Как выбрать газонокосилку

Володіння власним приватним будинком не тільки приносить задоволення, не просто дозволяє пишатися собою, але й накладає певні зобов'язання. Причому, чим більша територія вам належить, тим більше зусиль необхідно докладати, щоб утримувати її в належному порядку і, мабуть, всі погодяться, що без доглянутою галявини перед будинком не обійтися. У зв'язку з цим, рано чи пізно виникає необхідність покупки газонокосарки. Звичайно, можна обійтися і старої доброї косою, але вона не тільки морально застарілі, але й не дозволить досягти досить рівномірного скошування, тому інформація, щодо того, як вибрати газонокосилкупредставляется досить корисною.

Що таке газонокосарка

Для початку необхідно визначитися з тим, що саме мається на увазі під словом газонокосарка. Отже, строго кажучи, газонокосаркою є технічний пристрій, оснащений колесами, призначений для рівномірного зрізання трави. Зрізання відбувається за допомогою спеціальних механізмів, оснащених елементами з ріжучою кромкою. Часто газонокосарками називають і інші технічні пристосування для скошування трави, але це не зовсім правильно, якщо говорити про газонокосарці в класичному розумінні.

Відмінності між газонокосарками та їх види

Для того, щоб знати, яку вибрати газонокосарку, необхідно мати певні уявлення про те, чим саме види газонокосарок відрізняються один від одного і за якими критеріями слід здійснювати вибір.

В першу чергу, слід зазначити, що одним з найбільш істотних відмінностей між газонокосарками є тип застосовуваного в їх конструкції двигуна. Тут мається на увазі принцип його дії. З цієї точки зору слід виділяти:

  • Бензинові газонокосарки. Як нескладно здогадатися, до цього типу відносяться пристрої, що приводяться в дію за допомогою бензинового мотора. Косарки даного типу мають ряд переваг, серед яких можна згадати велику потужність, варіативність застосування, можливість використання великої кількості додаткових функцій і пристосувань. Проте можна знайти і певні недоліки. У їх числі виробництво вихлопних газів і загальна гучність роботи двигуна. Потужність даних агрегатів зазвичай коливається в районі 1.5 - 2.5 л. с. Все це необхідно враховувати, перед тим, як вибрати бензинову газонокосарку.

Бензиновая газонокосилка

  • Электрокосилки. Тут маються на увазі пристрої, що приводяться в дію за допомогою електромотора. Даний тип газонокосарок володіє меншою потужністю, порівняно з бензиновими аналогами, але і меншу гучність роботи і відсутністю виділення шкідливих газів в процесі роботи. Потужність электрокосилок зазвичай становить приблизно 1 - 2 кВт. Говорячи про таких газонокосарках потрібно звернути увагу, що електричний двигун вимагає живлення. Воно може бути здійснено за допомогою акумуляторних батарей і через дроти. Якщо застосовується акумулятор, то такий інструмент буде володіти великою мобільністю, але при цьому і обмеженим часом роботи, обумовленим ємністю батареї. Провідні ж варіанти, навпаки, мають практично необмежений час роботи, але при цьому залежні від довжини проводу. До того ж при роботі з даним типом косарок існує ряд обмежень, пов'язаних з тим, що їх застосування не рекомендовано в умовах підвищеної вологості, наприклад дощу або роси. Вибрати електричну газонокосилкуили немає, потрібно вирішувати, виходячи саме з цих міркувань.

Электрокосилка

  • Механічні косарки. Не дуже поширений варіант, дія якого здійснюється за допомогою мускульної сили людини, штовхає пристрій попереду себе. У числі плюсів використання такої косарки можна відзначити відсутність необхідності в якому-небудь харчуванні і порівняно малу гучність роботи. Але робота з таким інструментом вимагає досить пристойних фізичних зусиль, а також результат застосування буде дещо гірше, ніж у косарок з двигуном.

Механическая газонокосилка

Також, якщо говорити про відмінності між газонокосарками, потрібно згадати, що до їх числа можна віднести наявність або відсутність в моделі додаткових функцій і пристосувань.

  1. Функція мульчування. Під мульчуванням слід розуміти подрібнення трави трави. По спеціальним направляючим трава направляється до насадці, проходячи через яку трава настільки подрібнюється, що провалюється між стеблами, що залишилася. Таким чином утворюється шар, який не тільки сприяє утриманню вологи, але і по закінченні декількох днів утворює поживну підгодівлю для газону. На додаток до цього, відпадає необхідність прибирання скошеної трави, а значить і скорочується загальний час проведення робіт.
  2. Травозбірник. До додаткових пристосувань, що застосовуються в конструкції газонокосарок, варто віднести травозбірник. Наявність цього елемента дозволяє збирати скошену траву, не дозволяючи їй розлітатися по ділянці, що економить час, який знадобився б для її прибирання. Травосборники в свою чергу можуть бути декількох типів, а саме відрізнятися за матеріалами виготовлення і конструкції. Вони можуть бути виконані як у вигляді м'якого мішка, так і у вигляді жорсткого пластикового короба.

Травосборник

Говорячи про відмінності між газонокосарками, не можна обійти увагою і варіант виготовлення робочої частини, тобто ножів. Вони можуть бути виконані у вигляді обертового барабана, частиною якого є поздовжні ножі (шпиндельні), а також у вигляді декількох подвійних ножів, які обертаються навколо осі, за принципом лопатей (роторні).

Ножи газонокосилки

Поряд з перерахованими вище відмінностями варто обмовитися, що умовно, до газонокосаркам можна віднести і різні носяться інструменти для скошування трави. До них відносяться бензокоси, косарки - тримери і їм подібні пристрої. Вони відрізняються універсальністю застосування, адже в силу того, що мало важать їх можна носити на собі, їх застосування можливе у випадках великих нерівностей оброблюваної поверхні, коли інші види газонокосарок неприйнятні.

Бензиновый триммер

В загальних рисах, такі косарки складаються з двигуна, штанги і робочої частини з обертовими ножами. До речі, ці ножі можуть бути, як у вигляді гострого диска, нагадує диск для циркулярної пили, так і у вигляді двох протилежно спрямованих пластикових пелюсток різної товщини.

Критерії вибору

Критерии выбора газонокосилки

Перед тим, як вирішити, яку вибрати газонокосарку, потрібно враховувати деякі фактори.

  • Якість оброблюваного ландшафту. Тут мається на увазі, що застосування колісних моделей можливе лише при рівній поверхні. Допускаються лише незначні нерівності, щоб жорстко закріплені ножі не утыкались в землю, тому якщо ділянка не відрізняється рівністю, то доцільніше буде використовувати портативні варіанти косарок.
  • Якість трави трави. Цей критерій вибору слід врахувати з огляду на те, що якщо передбачається обробляти окультурений газон, то можна не переплачувати за додаткову потужність. І в теж час, якщо потрібно навести порядок на давно не оброблюваної території, то недолік потужності може принести масу незручностей. А також цей фактор повинен бути прийнятий до уваги при застосуванні моделей з травосборниками. Іноді вони наповнюються так швидко, що доцільніше буде його зняти взагалі, а скошену траву прибрати після граблями.
  • Площа поверхні. Коли потрібно обробляти великі площі, на кшталт футбольних полів або великих галявин, можна задуматися про те, щоб придбати самохідну косарку(рейдер). У даному випадку оператор управляє пристроєм, сидячи безпосередньо на ньому, що, безсумнівно, полегшує працю. До того ж, можливість встановлення додаткових пристосувань на зразок великих травосборников, миникультиваторов та інших, перетворюють таку косарку в універсальне технічний пристрій.

Рейдер

  • Частота застосування. Як правило, професійні моделі будь-яких інструментів здатні витримувати більш інтенсивні і часті навантаження, ніж звичайні, при цьому коштувати вони можуть на порядок дорожче. Якщо підстригання газону не є джерелом доходу, то переплачувати за додаткові години немає сенсу.

Підводячи підсумки вищесказаного, можна сказати, що справа вибору газонокосарки є дуже відповідальним. Адже, незважаючи на достатню дорожнечу, правильно вибраний інструмент дозволить заощадити не тільки час, витрачений на роботу, але і нерви, а це вже багато чого варте.

Відео

Ми не згадали ще один вид газонокосарок - газонокосарки-роботи. Цей ролик присвячений такого пристрою.

Пропонуємо вашій увазі невеликий огляд бензинових газонокосарок.