Який вибрати карниз для штор

17.01.2021
3 191
Admin

Как выбрать карниз для штор

  1. Круглі карнизи
  2. Струнні карнизи
  3. Стельові карнизи
  4. Алюмінієві карнизи
  5. Декоративні багетні карнизи

Карниз - важливий декоративний і багатофункціональний елемент оформлення віконного або дверного простору в житлових або громадських приміщеннях. Зазвичай карнизи можуть займати від 1 до 3 рядів, які призначені для штор, ламбрекенів або тюлю. Як конструктивні елементи, карнизи служать для кріплення текстильного оздоблення, забезпечуючи його безшумне і легкий рух (закривання/відкривання). Але перед тим як вибрати карниз, слід врахувати і декоративну функцію всіх елементів, їх зовнішній вигляд, дизайнерське рішення і естетичну складову. Важливо також звернути увагу на конструктивну особливість елементів, матеріал виготовлення і інші важливі деталі системи.

Круглі карнизи

Круглые карнизы

Дерев'яна, пластикова або металева штанга з круглим перетином називається круглим карнизом. Відноситься до традиційних видів конструкцій. Оптимально підходить під будь-які стилі інтер'єру і ніколи не виходять з моди. Перетин карниза може в діаметрі змінюватись в параметрах від 10 до 40 мм.

Фурнітура, якою комплектуються круглі моделі, включають в себе:

  • Кільця
  • Кліпси
  • Наконечники
  • Кронштейни.

Наконечники для карниза

Декоративные наконечники

Кільця, до яких буде кріпитися безпосередньо штора, повинні вільно пересуватися по круглій трубі. Як правило, цей тип карниза комплектуються одним або двома трубами. Дворядні карнизи використовуються для тюлю та портьєри. Дизайнери створюють за допомогою всього двох штанг самі незвичайні композиції. Рідше зустрічаються трирядні карнизи круглої форми, де третьої буває струна, штанга або U-шина. Трирядні карнизи мають практично необмежені можливості дизайну.

Струнні карнизи

Струнные карнизы

Витончені конструкції, в яких несучі функції виконуються тонкими металевими струнами, відносяться до струнним карнизів. Такі моделі бувають одно - чи багаторядним. Струнний карниз лаконічно і легко виглядає, відмінно вписуються в інтер'єри в стилі хай-тек або мінімалізм. Однак необхідно враховувати, що основна частина таких пристроїв має невисоку несучою здатністю. Тобто важкі штори на них складно повісити. І крім цього, зовнішня частина струнних карнизів підходить далеко не всі інтер'єрні оздоблення.

Плюс струнних моделей - в можливості їх кріплення. Їх можна фіксувати до стелі, між стінами або до віконного отвору. Якщо передбачається вішати в приміщенні легкі фіранки або нещільні штори, то струнний карниз ідеально впишеться і в класичний стиль.

Для кріплень на таких карнизах використовують спеціальні гачки або невеликі прищіпки. Головні недолік карнизів зі струнами полягає в можливості провисання струн в процесі експлуатації, особливо під вагою щільних портьєр. Тоді періодично їх доведеться підтягувати.

Стельові карнизи

Потолочные карнизы

Є спеціальні конструкції карнизів, які призначені для кріплення на стелі, що значно розширює варіанти дизайну і візуально збільшує висоту приміщення. Стельові карнизи можна закріпити уздовж всієї стіни з вікном, не обмежуючись величиною віконного отвору. Крім того, конструкція, закріплена вгорі, дозволяє гардинам або портьєрам, опускаючись від самої стелі, додатково прикрашати інтер'єр. При цьому сама система кріплення залишається практично невидимою.

Додатково продаються поворотні елементи стельових конструкцій, що дозволяють робити красиві переходи від однієї стіни до іншої, красиво закриваючи еркери та інші кутові архітектурні рішення. Максимальна рядність таких систем - три ряди. Для фіксації текстилю, як правило, використовуються невеликі гачки.

Алюмінієві карнизи

Алюминиевые карнизы

До найбільш надійним, практичним і універсальним систем кріплення штор відносяться алюмінієві карнизи. Пластичність алюмінію і одночасна легкість матеріалу дозволяють виготовляти з нього, різноманітні за формою моделі: арки, еркерні конструкції з напівкруглими боковинами та іншими складовими елементами. Профільні карнизи з алюмінію можуть призначатися для настінного та стельового кріплення. З декоративним рішенням вони більше несуть в собі практичну, ніж декоративну функцію, акцентуючи увагу безпосередньо на шторах. Оптимально підходять під сучасні інтер'єри, а також для кріплення римських та японських штор.

Декоративні багетні карнизи

Декоративные багетные карнизы

Профільна система кріплення, в якій всі несучі і фіксуючі елементи закриті спеціальною декоративною планкою з зовнішньої сторони конструкції називають багетными карнизами. Кріпляться такі моделі до стіни або стелі, маючи при цьому від одного до трьох рядів системи фіксації. Декоративні планки можуть тонуватися під благородні метали: золото, срібло, бронзу, або оформлятися під різні види деревини.

Дуже стильно і красиво виглядають багети з натурального дерева: дуба, вишні, бука, горіха або модрини. Такі карнизи виготовляються, як правило, під замовлення і підбираються під стилістику інтер'єру, його колірну гаму і палітру вже використовуваних дерев'яних елементів: дверей, паркету, меблів і т. д. Слід окремо зазначити, що багетні карнизи стильно й ефектно виглядають у великих приміщеннях і класичних інтер'єрних убранствах.

Читайте також: