Як вибрати клей для паркету


Как выбрать клей для паркета

Давайте розберемося в типах клею для паркету. Перерахуємо їх: водно-дисперсійні, двокомпонентні (реактивні) і на основі розчинників.

Склеювальні склади, які випускаються в Росії і в зарубіжних країнах відповідають прийнятим стандартам екологічності. Вони не виробляють статичної електрики, не виділяють радіаційних і отруйних речовин. Але розробки європейських екологів підштовхнули виробництво нових клеїв на водній основі. У процесі затвердіння вони виділяють в основному воду і, слідчо, ніяким чином не впливають на людину навіть в процесі роботи.

Але якщо водяні пари абсолютно нешкідливі для людей, то такого не можна сказати про паркеті. Испаряемая волога, входить у відкриті деревні пори, викликаючи істотні деформації паркету. Найгірше доводиться паркету з фруктових сортів деревини, які найбільш схильні до значних деформацій під дією температури і вологи. Тому обмеження у застосуванні клеїв з таких складів все-таки існують.

Водно-дисперсійні клеї для паркету


Водно дисперсионные клеи для паркета

Але клеї на водній основі теж бувають різні. Але відмінність у них тільки по одному параметру, а саме процентного вмісту води, яка впливає і на вартість. Ціна зменшується по мірі збільшення відсотка води у складі клею. Наприклад, якщо вміст води в клеї близько 36%, то для паркету з деревини фруктових дерев він не застосуємо, результат буде плачевний, але ось для клеєння фанери він підходить ідеально.

Двокомпонентні (реактивні) клеї для паркету

Найсучаснішими клейовими складами на водній основі є двокомпонентні, які по-іншому називають реактивними, так як вони не містять води і розчинників, а процес склеювання відбувається хімічним способом. Процес виробництва такий: у відрі розташовується емульсія, і в кришці деякий порошок. Перед використанням ці два компоненти змішують. Частка води в такому клеї становить близько 11 відсотків. У двокомпонентних клеїв багато переваг: висока міцність, швидке висихання (протягом доби), що дозволяє зайнятися шліфуванням вже на наступний день. Ці клеї можна використовувати для будь-яких видів паркету. Серед їхніх недоліків можна виділити більш високу вартість, що навіть вище, ніж у спиртових клеїв (зазвичай, дорогих порівняно з водними). Дисперсійні клеї остаточно висихають приблизно через тиждень. Але при транспортуванні таких клеїв з-за кордону, взимку вони можуть просто замерзнути.

Клеї на розчинниках


Паркетные клеи на растворителях

Саме широке застосування отримали клеї на розчинниках. Висихають вони приблизно протягом п'яти діб (займатися шліфуванням паркету можна й раніше). Їх використовують тоді, коли немає технічної можливості використовувати дисперсійні клеї. Вони всі дуже високої якості, майже за однаковою ціною і властивостями. Досить таки довго можуть бути у відкритому стані. Необхідно враховувати, що всі клеї на розчинниках володіють високою пожежонебезпекою, тому при їх використанні потрібно дотримувати техніку безпеки і зберігати їх в добре закритій тарі в провітрюваному місці.


Результат — красивый паркет


Результат использования качественного паркетного клея