Як вибрати лак для паркету

17.01.2021
2 121
Admin

Как выбрать лак для паркета

  1. Види паркетного лаку

Будівельна хімія сьогодні пропонує великий вибір лаків для паркету, абсолютно різних за своїм хімічним складом, за способами нанесення, за технологічними властивостями і опірності навантажень.

Про те, який вибрати лак для паркету, замислюються все на певній стадії ремонту - під час настилу паркету або навіть після того, як паркет уже постелено. Це не зовсім правильно, тому що лак потрібно підбирати з урахуванням породи деревини, по-різному реагує на покриття та просочення. Тому краще всього купувати лак одночасно з паркетом.

Види паркетного лаку

Виды паркетного лака

Сучасні покриття для натуральних підлог сильно різняться за своїм хімічним складом. Серед них можна знайти:

  • на водній основі;
  • на безводній основі - поліуретанові;
  • ґрунтувальні;
  • на основі масляних смол;
  • кислотно-отверждаются.

Різняться вони і за ступенем блиску:

  • 30% відображення - матові;
  • 30-50% - напівматові;
  • 50-70% - напівглянсові;
  • 70-100% - глянцеві.

Здатність відбиття світла варіюється кількістю пасивного компонента в лаку, частинки якого здатні розсіювати світло. Ніж його концентрація більше - тим матовее вийдуть лакована поверхня.

Ще однією важливою характеристикою лаку є його зносостійкість. Найбільш стійкі до хімічних впливів, але не дуже добре витримують стирання - акрилові лаки. Найбільш зносостійкі - поліуретанові. Як вибрати лак для паркету? Для цього потрібно знати особливості цих покриттів.

Водорозчинні або дисперсійні плівкоутворювальні лаки не мають запаху, тому працювати з ними можна навіть людям, що страждають алергією. Вони не горючі, характеризуються хорошою адгезією, красиво підкреслюють текстуру і малюнок дерева. До недоліків таких лаків можна віднести недовговічність покриття, проникнення лаку шви і швидке утворення плівки.

Алкідні лаки створені на основі штучних масляних смол, які виробляються з деревного або лляної олії. Алкідні лаки глибоко проникають в деревину, тому вони наносяться у декілька шарів. Додавання поліуретану в такі лаки забезпечує еластичність плівці, що утворюється на поверхні покриття і підвищує його зносостійкість. Недоліками цих лаків можна вважати тривалий період висихання (до 24 годин) і здатність змінювати колір деревини, роблячи його більш інтенсивним.

Поліуретанові лакиразделяются на одно - і двокомпонентні. Вони характеризуються світлостійкістю, термостійкістю, еластичністю, хорошою адгезією. Крім того, поліуретанові лаки утворюють довговічне покриття, стійке до стирання і нагрузам.

Кислотно-отверждаются лакисостоят з двох компонентів - власне лаку і кислоти, при контакті з якої лак твердне. Переваги такого лаку - нечутливість до змін температури і вологості, високі адгезійні властивості, зносостійкість. Ці лаки вважаються найбільш стійкими. До недоліків кислотно-отверждаются лаків можна віднести здатність змінювати колір паркету, підсилюючи його, і високу токсичність. Компоненти цих лаків змішуються безпосередньо перед нанесенням, пропорція зазвичай складає 1:10, більш точні дані завжди вказані в інструкції по застосуванню на упаковці цього матеріалу.

Ґрунтувальні лакиприменяют для захисту від викривлення кромок паркету. Основна вимога щодо використання - сумісність грунтовки і основного лаку. Сохне такий лак приблизно 3 години.

Маючи основні уявлення про сучасних покриттях для паркету або масивної дошки, цілком можна зробити правильний вибір. У підсумку - нові підлоги, покриті лаком, стануть справжньою прикрасою вашого будинку.

Лакированный паркет

Читайте також: