Як вибрати меблі для кухні


Как выбрать мебель для кухни

Кухонні меблі - важлива частина інтер'єру в будь-якому сучасному приміщенні. Не тільки приємний зовнішній вигляд характеризує сучасний стіна. Насамперед, меблі на кухні повинна бути функціональною, зручною, мати продумане наповнення і бути виготовленої з матеріалів, які витримають і підвищену вологість і перепад температур, і дрібні механічні пошкодження.

Для того, щоб підібрати підходящий гарнітур, який відповідає всім вимогам, що пред'являються, важливо знати всі технічні нюанси і звичайно орієнтуватися на свої смаки і переваги. Адже вибір сучасних кухонних меблів величезний, від готових комплектів, до легко поєднуваних модульних блоків.

Перед тим, як вибрати меблі для кухні, потрібно зробити заміри і зорієнтуватися, скільки простору можна виділити під ящики, скільки повинно залишатися порожнього простору, щоб було зручно переміщатися по кухні. Де і яка вбудована техніка буде розташовуватися. Прорахувати, орієнтуючись не тільки на бажану довжину площин, але і враховуючи висоту стель.

Вибираємо компоненти


Выбираем компоненты

Кухонний гарнітур, як правило, складається з підлогових і навісних ящиків, що мають різну висоту, ширину, наповнення. Необхідна кількість таких складаються незалежних блоків можна підібрати, орієнтуючись на заміри приміщення. Останні тенденції диктують поєднання підлогових блоків в єдиний моноліт, який покривається цілої кухонних поверхнею. Це не тільки красиво, але і дуже практично.

Вибір навісних ящиків передбачає полиці з глухими дверцями, вітражні, з оформленими фасадами склом, відкриті. Підлогові ящики не тільки монтуються під стільницю, це можуть бути шафи, пенали, буфети.

Ширина модулів найрізноманітніша, від дуже вузьких -15 см, до досить широких - 1,2 м. Навісні полки по висоті також бувають від 35 см до 1,32 м, тому легко підібрати під свій зріст. Кожен виробник може пропонувати власний набір стандартів. А якщо вам знадобилися модулі, які не вписуються ні в один із визначених розмірів, то деякі фабрики з задоволенням виготовлять для вас меблі на замовлення, звісно, за більш високою ціною.

Підлогові ящики можуть бути на ніжках, так і закритими в нижній частині спеціальним цоколем.

Тумбочки комплектують розпашними, складними, відкидними дверцями, які добре фіксуються у відкритому вигляді на різній висоті, що дуже зручно, вони закриваються безшумно. Полиці бувають глухими, знімними, можуть катитися, бути закругленими, кутовими і навіть мати мікроліфт, який опускає і піднімає полку разом з усім її вмістом. Наповнюють гарнітури складними, що обертаються, висувними ящиками, вузькими і глибокими метабоксами і тандемобоксами, які найраціональніше використовують всю глибину при своїй невеликій ширині. Бувають ящики з доведенням та системами роликових полозів. Внутрішній простір обладнують металевими і пластиковими рейлінгами, спеціальними опорами, власниками, сушарками, кошиками, кронштейнами, економними кассетницами, бутылочницами і підставками під різні кухонні предмети. Можна вибрати будь-який варіант, щоб максимально задіяти всю корисну площу кухонних меблів, значно заощаджуючи простір.

Ящики в сучасних моделях кухонних меблів, застосовуючи спеціальні матеріали, збирають таким чином, що вони здатні витримувати вагу до 80 кг, що дає можливість ефективно навантажувати простір.

Відкриті полиці, ніші, осередки не тільки ефективно моделюють гарнітур, але і є елементами прикраси.

Матеріали для виготовлення

Щоб визначитися, як вибрати кухонні меблі, слід особливо відзначити матеріали, що застосовуються при виготовленні гарнітурів. Корпус часто виконують з практичного і недорогого ДСП, а для фасадів, які є обличчям кухні, використовують багатий арсенал матеріалів і оздоблень.


Кухня из ДСП

Єдина вимога до них - бути мінімально схильним проникненню вологи, бруду, не притягувати пил, легко чиститися і митися.

Символом надійності і добробуту є кухні з деревного масиву.


Кухня из массива дерева

Вони не тільки довговічні, але і красиві. Існує широка колірна палітра і безліч унікальних малюнків зрізу деревини. З часом така меблі трохи темніє, отримуючи більш благородний відтінок. Але потрібно пам'ятати про капризного характері дерева, про його підвищеної чутливості до вологи і температури.

Велику популярність придбав матеріал МДФ - це спресована мелкодисперсная стружка під впливом високої температури і тиску сухим способом. Відмінний щільний матеріал (важче води), їй можна надати складну форму - закруглені поверхні виконати з МДФ гранично просто.


Кухня из МДФ

До того ж він екологічний, а по вологостійкості і механічним властивостям перевершує деревину.

Для покриття фасадів використовують пластик, як правило, товщина його становить близько 0,8 мм.


Кухни из пластика

Кольори, їх комбінації, структура поверхні (глянцева, матова, всілякі малюнки тиснення) дозволяє втілити в таких поверхнях найбільш цікаві дизайнерські рішення. До того ж, матеріал захищає фасад від проникнення вологи, досить легко миється, хоча на ньому можуть з'являтися подряпини. Тому, застосовувати абразивні матеріали для очищення глянсових поверхонь не рекомендують.

Фурнітура


Фурнитура для кухни

Підібравши необхідний набір модулів, зверніть увагу на якість і зручність елементів оснащення.

Ручки меблів повинні бути зручними і надійними, добре гармоніювати із загальним виглядом комплекту, а іноді красиві ручки є родзинкою гарнітура.

Декоративні відкриті ніжки повинні регулюватися по висоті і володіти достатнім ступенем надійності. Слід перевірити якість скла та вітражів. Скляні полиці повинні мати гладку крайку. Виключені деформації будь-якого ступеня. Вітражі і скла дверцят повинні мати хороше кріплення. Вся оздоблення та фурнітура добре закріплена, а поверхні бути без подряпин, сколів, потертостей та інших пошкоджень.

Кухонна стільниця


Кухонная столешница

І найголовніше, необхідно оцінити якість кухонної стільниці, так як саме ця поверхня піддається самому більшого механічного впливу, саме на ній проводиться основна частина всіх операцій по приготуванню їжі.

Найбільш популярні покриття, виготовлені з ДСП. Відносна дешевизна матеріалу поєднується з відмінними властивостями по зносостійкості, і різноманітністю кольорів і фактур. Покривають такі поверхні пластиком товщиною в межах 28-38 мм, кромка може бути заокруглена, покрита ламінуючою шаром, оброблена ПВХ, алюмінієм. Також для виготовлення кухонних стільниць використовується штучний камінь, який представляє суцільнолиту робочу поверхню з сучасних композитних матеріалів і подрібненої крихти натурального каменю. Вона відрізняється підвищеною міцністю і стійкістю до механічних пошкоджень, а за зовнішнім виглядом схожа на натуральний природний камінь. Крім того, матеріал екологічний і не вибагливий у догляді. Вартість такої поверхні в рази вище, ніж аналогічного зразка з ДСП.

Не варто забувати, що загальна концепція кухонного гарнітура, крім своїх технічних характеристик і естетичних даних обов'язково повинна гармонійно поєднуватися зі стилем всього приміщення.


Гармония и стиль Вашей кухни