Як вибрати насос для опалення

17.01.2021
1 611
Admin

Как выбрать насос для отопления

  1. Принцип роботи насоса
  2. Види насосів опалення
  3. Вибір насоса опалення
  4. Відео

Класичні системи опалення припускають природну циркуляцію носія теплової енергії. Але доставки тепла таким способом, як правило, буває недостатньо в зв'язку з тим, що тиск в цих системах не вище 0,6 мПа. Для посилення циркуляції теплоносія та підвищення тиску в системі використовується тепловий насос циркуляційний. Автономні системи опалення на сучасному етапі забезпечені саме такими насосами у зв'язку з тим, що вони забезпечують надійну, ефективну роботу опалювальної системи в цілому, подовжують строк її служби.

Щоб досягти такого результату, потрібно правильно підібрати циркуляційний насос. Це дозволить виключити всілякі збої в роботі всієї системи, знизити шуми в радіаторах і трубопроводі, заощадити електроенергію і, найважливіше, - підвищити тепловіддачу системи.

Принцип роботи насоса

Принцип работы насоса

Основна мета роботи насоса - допомогти теплоносію подолати опір в опалювальній системі, яке виникає на окремих її ділянках. Як це досягається?

Теплоносій засмоктується насосом в систему з одного боку, а з іншого він примусово нагнітається в трубопроводі за рахунок створення відцентрової сили з допомогою крильчатки насоса. Тобто, у вхідному патрубку створюється розрядження, а на вихідному - компресія.

Циркуляционный насос

Треба зауважити, що застосування циркуляційного насоса в системах старого зразка, де використані металеві труби великого діаметру, забезпечить економію витрат газу від 20 до 30%. За рахунок чого спостерігається така відчутна економія? Справа в тому, що примусово циркулируемый в системі теплоносій швидше повертається в опалювальний котел, не встигнувши до кінця втратити теплову енергію. Тому потрібно менше витрат на те, щоб забезпечити теплоносій новою порцією тепла і знову відправити в кругову систему опалення.

Конструкция насоса отопления

Конструктивно насос включає в себе корпус, мотор (або ротор, прикріплений до корпусу), крильчатку на валу мотора, розповітрювач (частіше це гайка на корпусі мотора, послабленням якій повітря випускається назовні). Теплоносій, потрапляючи в корпус, захоплюється крильчаткою, яка за рахунок свого обертання викидає теплоносій з іншого боку.

При правильній установці циркуляційного насоса його вал завжди розташовується горизонтально. Якщо вал буде займати вертикальне положення, насос втратить свою продуктивність відсотків на 30.

Види насосів опалення

Існує два види насоса: з ротором «на суху» і з «мокрим» ротором. Що це означає?

«Сухий» ротор не контактує з носієм тепла - його робоча частина допомогою ущільнювальних кілець відокремлена від електричного двигуна. Коефіцієнт корисної дії насоса такої конструкції досягає 80%. На жаль, робота насоса з «сухим» ротором супроводжується гучним шумовим ефектом.

Насос с сухим ротором

«Мокрий» ротор, навпаки, разом з крильчаткою насоса занурений в теплоносій, який охолоджує електродвигун, виконуючи роль мастила. За рахунок цього рівень шуму, видаваного двигуном, значно нижче. Такий двигун тривалий час (роками) не потребує особливого технічному обслуговуванні, але його робота менш ефективна - його ККД знижується до 50%. Тихо працює тепловий насос «мокрого» типу частіше застосовується для циркуляції теплоносія в побутових опалювальних системах.

Насос с мокрым ротором

Ці деталі важливо знати для того, щоб визначитися, як вибрати насос для опалення, який буде придатним для функціонування системи опалення у ваших умовах.

Вибір насоса опалення

Критерии выбора насоса отопления

При виборі насоса необхідно враховувати наступні параметри.

Діаметр труби в місці приєднання насоса

Типові настройки вашої системи опалення можуть бути - 25 мм (1 дюйм) або 32 мм (1,25 дюйма). При виборі насоса слід переконатися в наявності у його комплектації спеціальних накидних гайок для швидкого монтажу і демонтажу насоса.

Диаметр трубы в месте присоединения насоса

Вам має бути відома довжина насоса - 130 або 180 мм. Перед монтуванням нової системи рекомендується отримати консультацію фахівців - продавця-консультанта або безпосередньо монтажника вашої майбутньої системи.

Продуктивність теплового насоса (витрата насоса)

Цей головний параметр, що визначає роботу насоса, являє собою обсяг теплоносія, перекачується тепловим насосом. Його розраховують за такою формою: Q = N:(t2-t1), де

Q - витрата насоса;

N - показник (потужність) джерела тепла, яким може бути газова колонка або котел;

t1 - температура води, що знаходиться в «обратку» (у зворотному трубопроводі). Зазвичай вона варіюється в межах +60÷70С°;

t2 - температура води, що знаходиться в подаючому трубопроводі, тобто виходить з джерела тепла (котла або газколонки). Як правило, котли підтримують робочу температуру в межах 90÷95С°.

Установка насоса отопления

Розрахунок майбутньої системи, розрахунок її втрат, гідравлічний розрахунок здійснюється з тією метою, щоб підібрати розрахункові параметри того насоса, який впорається з опором в системі.

Рівень підйому системи

Це показник максимального напору, на що здатна ваша система опалення. Цей показник відображає сумарну величину гідравлічного опору по всій теплосистеме. Поверховість опалюваної будівлі з замкнутою системою опалення не має визначального значення при розрахунках гідравлічного опору в мережі, яке в середньому становить 2-4 метри водяного стовпа. Для систем опалення, традиційно змонтованих в малоповерхових будинках, цей параметр ідентичний.

Определение напора

Максимальний напір також як і діаметр приєднання зазначаються безпосередньо у маркуванні того чи іншого насоса. Наприклад, «Циркуляційний насос GRUNDFOS UPS 25-60 має діаметр приєднання 25 мм, а максимальний напір 6 м водяного стовпа (тобто 0,6 атм). Існують насоси з висотою підйому 3 м, 4 м, і навіть 8 м. Тоді в їх маркуванні будуть вказані цифри 30, або 40, або 80.

Потреба в енергії

Існує ще один параметр, який також варто враховувати, хоча і побічно. Це потреба будинку у теплі. Значення цього параметра вписується в паспорт будівлі при його проектуванні. Якщо такі дані в паспорті відсутні, їх неважко розрахувати самостійно.

Для кожної країни прийняті свої стандарти тепла на 1 м2. Європейський стандарт для опалення 1 м2 одно - або двоквартирного будинку складає 100 Вт, для багатоквартирного - 70 Вт. Російський стандарт для кожного регіону країни встановлений згідно з СНиП «Опалення, вентиляція і кондиціонування» (2.04.05-91).

Витрата електроенергії

Потребление насосом электроэнергии

Кожен насос має до трьох положень включення в електричну мережу. Табличка на корпусі насоса містить відомості про споживання ним електричного струму (параметри навантаження). Кожне положення перемикача відповідає новій продуктивності насоса, тобто кількістю теплоносія в годину, яке перекачується насосом по опалювальній системі. Третя позиція перемикача відповідає максимальній продуктивності даного насоса, а максимальне споживання струму насосом вказано в табличці на його корпусі.

Серійно випускаються насоси мають усередненими характеристиками. Тому важливо врахувати індивідуальність вашої системи опалення. Вам не потрібен підвищений шум у трубах при активній роботі системи, який виникає при зайвої потужності насоса.

Вибираючи підходящий для вашої системи насос, переконайтеся в можливості його роботи в декількох режимах, коли його потужність перевищує розрахункову на 5-10 відсотків.

Насос в системе отопления

Отже, вибираючи насос за трьома його основними параметрами - витратами, присоединительному діаметру і висоті напору слід знати, що отримані всі ці характеристики є максимальними показниками роботи насоса. І так як подібний режим протягом усього періоду опалення буде тривати мізерна кількість часу, то правильним буде підбір насоса з дещо заниженими характеристиками. Це обгрунтовано дозволить не тільки значно заощадити кошти, але і в подальшому скоротити витрати на електроенергію. Побоювання мерзнути у своєму помешканні в сильні морози абсолютно марні.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, в якому йдеться про виборі циркуляційного насоса.

Читайте також: