Як вибрати шпалери для кухні


Как выбрать обои для кухни

Кухня - багатофункціональне приміщення. Крім свого прямого призначення, будучи місцем для приготування їжі, миття посуду, зберігання кухонного начиння, бакалії та продуктів ця кімната часто виконує функції їдальні. Тому до вибору по оформленню приміщення шпалерами потрібно підійти з розумом. Раніше часто зустрічалися поради, що на кухні потрібно використовувати тільки легко миються покриття, це твердження справедливо лише почасти. Якщо поверхня знаходиться поблизу робочої зони, звідки летять бризки води і жиру, звичайно, краще підібрати шпалери, які не потребують частої заміни, стійкі до пошкоджень, легко чистяться і миються. Можна використовувати вінілові шпалери під фарбування, які легко реанімувати, просто підфарбувавши зіпсовану частину або перефарбувавши поверхню повністю. Склошпалери також чудово впораються з цим завданням. Вони дуже стійкі до пошкоджень. Також підійде і будь-який вид шпалер. А ось для оформлення зони їдальні цілком доречно використовувати шпалери будь-якої фактури і ступеня щільності, адже тут можливість забруднення набагато нижче. Добре декорована зона виділить частину приміщення і зробить її затишною і красивою, що сприяє, звичайно, гарному апетиту. А завидний апетит домочадців - мрія кожної господині.

Тим не менш, варто врахувати деякі обмеження: шпалери не повинні вбирати запахи, вологу і не псуватися під впливом пари і диму.

Види шпалер


Виды обоев

Величезний вибір може поставити в глухий кут своєю різноманітністю кольорів і фактур. Які шпалери вибрати для кухні - паперові, тканинні, вінілові, флізелінові? З включеннями натурального декору, оксамитовими поверхнями, металевими вкрапленнями - асортимент великий. Але точно не варто використовувати паперові шпалери типу дуплекс, гофровані. Вони абсолютно не стійкі до механічних пошкоджень, і незабаром вимагатимуть заміни, тільки їх невисока ціна може вплинути на вибір. Обробка, містить натуральні матеріали - текстиль, бамбук, рослинні елементи занадто активно вбирає запахи, не завжди приємні. Виняток становлять полотна з коркового дерева. Об'ємний акриловий малюнок погано тримається, і незабаром може частково затереться в контактуючих місцях, а на великих витіюватих візерунках, плюс до всього, осідає пил і жир, які важко видалити.

Маркування

Слід звернути увагу на шпалери з маркуванням трьома хвилями і щіткою, це означає, що їх легко чистити. Значок полум'я означає вогнестійкість і безпека. Можна підібрати паперові шпалери, але зі спеціальним покриттям і водовідштовхувальним просоченням, або щільні вінілові. При цьому паперові шпалери прослужать довго, не більше 4 років. На жаль, вони швидко вигорають. Протирати їх потрібно вологою ганчіркою акуратно, більш серйозні міри очищення нашкодять. А ось вологостійкі щільні вінілові шпалери, у яких не занадто м'яка поверхня, так званий компакт-вініл, чудово підійдуть для частого миття. Вони непохитно пручаються механічних пошкоджень. До того ж, такі шпалери відмінно приховують дрібні дефекти і нерівності стін, а кольору і різноманітність фактур вражають. Можуть імітувати будь-натуральний матеріал: шкіру, кору дерева, камінь, шовк і т. п. і є для кухні відмінною обробкою, яка відповідає всім необхідним вимогам. Вінілові шпалери під фарбування при бажанні можна перефарбувати до 7 разів, виходить, що їх вистачить, чи не на все життя.

Правильна основа

Особливу увагу потрібно звертати на основу шпалер - паперову або флізелінову. Флізелін виграє по всіх позиціях. Це неткане штучне полотно, яке не розбухає і не розтягується під впливом вологи. Для наклеювання таких шпалер досить покрити клеєм тільки стіну. Вони мають прекрасну усадку, надають стінам акуратний вигляд, здатні добре приховувати невеликі дефекти.

Вибір кольору


Выбор цвета

Дати поради щодо підбору кольорової гами складно, все залежить від конкретного дизайнерського рішення. Але є стандартні рекомендації, які бажано виконувати. Для маленьких приміщень не рекомендують темні шпалери або з великим контрастним малюнком, з великою вертикальною смужкою. Вони візуально зменшують простір. Краще застосувати світлі, однотонні або з дрібним ненав'язливим малюнком. Якщо приміщення виходить на північну сторону - слід підбирати теплі тони, а ось сонячна кімната буде добре виглядати, якщо в ній наклеєні шпалери холодних кольорів. Всі рулони перед покупкою потрібно обов'язково оглядати при денному світлі.

Як зробити розрахунок


Как произвести расчет

Перед тим, як вибрати шпалери для кухні, слід розрахувати їх необхідну кількість. Від довжини периметра кухні віднімають ширину дверного і віконного прорізів, округлюють до цілого числа і множать на два. Отримане число буде дорівнює числу необхідних полотен при півметрової ширині шпалер. Кількість таких аркушів в рулоні розраховується простим поділом довжини рулону на висоту стелі + 10 см на підрізання. Для шпалер з великим малюнком (виражений великий малюнок, що вимагає поєднання на стиках) потрібно взяти значний запас на підгонку, в залежності від величини малюнка.