Як вибрати осушувач повітря

17.01.2021
1 332
Admin

Как выбрать осушитель воздуха

 1. Огляд характеристик осушувачів
 2. Продуктивність
 3. Величина витрати повітря
 4. Показник рівня шуму
 5. Споживана потужність, дизайн, габарити і вага
 6. Допоміжні параметри
 7. Відео

У тому випадку, якщо вологість повітря у вашому домі занадто велика, рекомендуємо вам придбати побутовий осушувач повітря, установка якого дозволяє позбутися від таких наслідків як:

 • неприємні запахи в приміщенні;
 • «спертость» повітря в ньому;
 • можливість появи грибка та інших мікроорганізмів.

Кондиціонери мають незначні відмінності від класу осушувачів, причому відмінність це носить суто конструктивний характер. Особливістю цього приладу є те, що його випарник і конденсатор розміщуються поблизу один від іншого; при цьому утворюється всередині тепло не відводиться з приміщення, а залишається в ньому.

Выбор осушителя воздуха

Перед придбанням приладу рекомендується визначитися з основними його характеристиками, завдяки яким вдається досягти всіх зазначених вище результатів. Насамперед, вам необхідно ознайомитися з тими параметрами кліматичної системи, які суттєвим чином впливають на ефективність і продуктивність її роботи. Такий підхід дозволяє оптимізувати ваш вибір і позбавити від необхідності переплати за прилад.

Огляд характеристик осушувачів

Характеристики осушителя

До характеристик осушувача повітря, які повинні бути враховані при покупці в першу чергу, відносяться наступні:

 • показник продуктивності;
 • величина витрати повітря;
 • допустимий рівень шуму;
 • потужність, споживана приладом;
 • його зовнішній вигляд (дизайн).

Такі параметри, як об'єм робочого бака пристрою, його габарити і наявність додаткових функціональних можливостей (автостарт, наприклад) можна віднести до розряду допоміжних (але, тим не менш, вимагають до себе певної уваги).

Далі кожен з основних експлуатаційних показників пристроїв цього класу буде розглянуто нами більш детально.

Продуктивність

Під продуктивністю приладу для осушення повітря розуміється ефективність роботи системи вологовидалення, яка вимірюється, як правило, у літрах (за добу або за годину). Зрозуміло, що цей показник є найбільш важливим при виборі підходящого вам осушувача повітря. Його рекомендується вибирати з невеликим запасом, що забезпечує можливість просушування вашого приміщення у досить короткі строки (з урахуванням підтримки необхідної вологості в ньому).

Производительность осушителя

Для приблизної оцінки показника продуктивності пристрою ви можете використовувати наступну робочу формулу. Площа кімнати, яка підлягає осушення (20 м2, наприклад) необхідно просто поділити на 4. Отримана в результаті цифра вкаже вам значення необхідної продуктивності. В даному прикладі слід купувати осушувач повітря продуктивністю не менше 6 літрів на добу.

Величина витрати повітря

Величина расхода воздуха

При виборі цього технічного параметра слід виходити з обсягу осушуваної кімнати. Заздалегідь обчисливши зазначений показник, вам необхідно вибрати таке значення витрати повітря (м3/год), яке б перевищувало величину об'єму приміщення в 4 рази. Отримана практичним шляхом цифра 4 вказує на те, що за годину повітря буде прогоняться через осушувач чотири рази.

При обсязі кімнати в 50 м3, наприклад, вам слід вибрати виріб з витратою повітря в 140-180 м3/годину або вище.

Показник рівня шуму

Уровень шума

Так як побутові осушувачі в більшості випадків експлуатуються в житлових приміщеннях, особливу увагу слід приділити такій характеристиці, як рівень шуму.

При тривалому перебуванні в оселі комфортними вважаються шуми побутових пристроїв, що лежать в межах від 40 до 50 дБ.

При купівлі постарайтеся вибрати таку модель осушувача, яка здатна працювати якомога тихіше. Для порівняння зазначимо, що робочі шуми внутрішнього блоку кондиціонера, наприклад, знаходяться в районі 35 дБ. У нашому випадку найбільш оптимальним варіантом буде вибір осушувача з шумами до 46 дБ.

Споживана потужність, дизайн, габарити і вага

Показник потужності вказує на величину електроенергії, споживаної вашим приладом, і повністю визначається його продуктивністю. В окремих моделях осушувачів може бути реалізований режим економного живлення пристрою при збереженні його продуктивності. Але подібні економічні зразки осушувачів зазвичай коштують помітно дорожче.

Дизайн прибора

Що стосується дизайну і габаритів приладу (а також пов'язаного з ними ваги), то ці параметри вибираються зазвичай у відповідності з вашими вподобаннями і вміщають можливостями приміщення.

Допоміжні параметри

Об'єм робочого бака пристрою не має принципового значення, за винятком тих випадків, коли в приміщенні є джерела підвищеної вологості (ванні кімнати, сауни, душові або сирі підвали).

Вспомогательные параметры

Щодо додаткових функцій можна сказати наступне. Наявність в осушувачі функції автозапуску, наприклад, дуже зручно в приміщеннях з частими відключеннями або перепадами електрики. Присутність в комплекті приладу знімного миється фільтра помітно збільшує термін його експлуатації. Основним достоїнством такого фільтру, є те, що він легко знімається і, після ретельного промивання і просушування, також легко ставиться назад. У відповідності з нормативами техобслуговування ця процедура повинна організовуватися не рідше одного разу в квартал (для деяких моделей - одного разу в місяць).

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик про осушувачах повітря.

Читайте також: