Як вибрати перфоратор

17.01.2021
3 226
Admin

Как выбрать перфоратор

 1. Основна сфера застосування перфораторів
 2. Який вибрати перфоратор
 3. Технічні характеристики та основні особливості перфоратора
 4. Комплектація перфоратора
 5. Висновки

Перфоратор - це спеціалізована електрична ударний дриль, призначена для безвідмовного, тривалого свердління твердих матеріалів і конструкцій. З точки зору механічних і функціональних характеристик перфоратор істотно перевершує звичайну ударну дриль. Ударна функція в традиційній електричної дрилі представлена як додаткова, і призначена для періодичного використання, що при постійної навантаженні знижує надійність і довговічність всього інструменту. Для перфоратора ударна функція - це основний вид його діяльності, тому якість, надійність і швидкість свердління конструкцій і матеріалів у нього значно вища, що істотно збільшує продуктивність робіт.

Основна сфера застосування перфораторів

Основная сфера применения перфораторов

Перед тим як вибрати перфоратор, необхідно визначитися з основною сферою його застосування. Перфоратор використовується в основному для облаштування отворів в бетоні, штучному чи природному камені, цеглі, в різних будівельних конструкціях та інших матеріалах з твердою структурою.

Основні режими роботи перфоратора:

 • Інструмент може застосовуватися в режимі «свердління», як звичайна електрична дриль при свердлінні таких матеріалів, як метал або деревина.
 • В режимі «удар і обертання бура» перфоратор широко використовується для організації круглих отворів в твердих матеріалах.
 • Режим «удар без обертання» застосовується для довбання різних отворів або використовується для локальних демонтажних робіт (при руйнуванні твердих бетонних стін, стяжки, перекриттів і т. д.).

При влаштуванні на перфораторі спеціальних коронок з побідитовими напайками їм можна акуратно і швидко виконувати облаштування штроб для укладання електропроводки, проводити свердління отворів великих діаметрів під електричні коробки і т. д. Використання пік, лопаток різної конфігурації дозволяє відмовитися від застосування традиційного інструменту, такого як ручне зубило. Застосування акумуляторного перфоратора дозволить виконати роботи при відсутності стаціонарної електромережі. Він незамінний і зручний при ремонті фасадів, проведенні робіт на висоті і т. д.

Який вибрати перфоратор

Какой выбрать перфоратор

За класифікацією обладнання перфоратор відносять до класу професійного електричного інструменту, тому він коштує дорожче звичайної дрилі. Бури, запчастини та інші комплектуючі деталі до перфоратора також коштують не дешево, так як вони володіють підвищеною довговічністю і міцністю. Тому, перед тим як вибрати перфоратор для будинку необхідно ознайомиться з основними функціональними і технічними особливостями цього інструменту, його комплектацією та обладнанням. Патрон у перфоратора зазвичай швидкозатискной, що дозволяє спокійно міняти необхідні насадки. Однак слід знати, що в патрон перфоратора не можна встановлювати звичайні свердла із-за спеціальної конструкції патрона. Якщо потрібно встановити свердло від звичайної дрилі застосовують спеціальний перехідник, зазвичай докладав в комплекті з перфоратором. При купівлі слід обов'язково звернути увагу не тільки на стан інструменту, але й на рівень його комплектації.

Технічні характеристики та основні особливості перфоратора

Технические характеристики перфоратора

Правильно вибрати перфоратор - складна і відповідальна задача для звичайного людини, якій для вдалого підбору інструменту необхідно заздалегідь ознайомитися з технічними характеристиками і основними особливостями устаткування.

По масі перфоратори поділяються на такі категорії:

 • легкі інструменти (вагою до 4 кг),
 • середні інструменти (вагою 5-8кг),
 • важкі інструменти (вагою понад 8 кг).

Перфоратори з легким і середнім вагою застосовуються для облаштування отворів невеликої глибини і малих діаметрів. Важкі перфоратори можуть застосовуватися як відбійний молоток.

Головні властивості перфоратора, на які необхідно звернути увагу:

 • Потужність. Чим потужнішим буде перфоратор, тим вище швидкість і якість буріння отворів. Від фактичної потужності інструмента буде залежати товщина бура, який можна використовувати для певного набору робіт. Однак слід пам'ятати, що більш потужний перфоратор значно важче важить, тому він буде в процесі роботи віднімати істотно більше сил та енергії.
 • Регулювання швидкості обертання. Цією функцією володіють практично всі перфоратори. При виборі обладнання необхідно звернути увагу на обмеження регулювання по максимальній швидкості. Дуже зручне властивість, яка дозволяє працювати безперервно, без додаткових втручань у наладку обладнання.
 • Стопор вимикача. Це спеціальна кнопка, що дозволяє застопорити вимикач в одному режимі, щоб не натискати постійно його пальцем. Дуже зручна функція, яка корисна при довгому бурінні твердих матеріалів, і дозволяє пальцях відпочивати.
 • Режим роботи. Дозволяє при необхідності відключати ударну функцію. Якщо не передбачений цей режим, відключити в перфораторі ударну функцію буде не можна, відповідно не можна буде його використовувати в якості дрилі. Оснащення перфоратора функцією дрилі ніби вдруге, але іноді може під рукою дриль і стане в нагоді.

Комплектація перфоратора

Комплектация перфоратора

Стандартна комплектація різних моделей перфораторів може значно відрізняться. Самі необхідні і корисні елементи інструменту:

 • Запасні щітки для двигуна. Якщо купувати щітки окремо вартість, то вони обійдуться значно дорожче. Тому, купуючи комплект, краще трохи доплатити, тоді дістануться майже задарма. Для домашнього перфоратора заміна таких щіток може знадобитися нескоро, проте відмовлятися від їх наявності в комплекті не варто.
 • Патрон-перехідник для монтажу свердел з традиційною дрилі. Якщо його не пропонують в комплекті, то потрібно поцікавитися, чи можна встановлювати перехідник (і відключити ударну функцію). Підбирайте для будинку перфоратор з універсальними функціями, які можуть стати в нагоді.
 • Комплект буров. Деякі виробники комплектують перфоратори базовим набором з декількох буров. Окремо бури на перфоратор придбати буде значно дорожче традиційних свердел для дрилі, так як для перфоратора свердел пред'являють підвищені вимоги щодо надійності і міцності. Для використання в домашніх умовах досить буде набору бурів, які пропонуються в комплекті.

Висновки

Перфоратор незамінний для виконання робіт з буріння та демонтажу твердих матеріалів. Якісний і надійний сертифікований інструмент довговічніше традиційної ударної дрилі, що дозволяє працювати ефективніше і швидше. Якщо Ви затіяли масштабний будинок капітальний ремонт або будівництво, і Вам доведеться під час робіт бурити безліч отворів в капітальних стінах з бетону або цегли, то придбання перфоратора може значно заощадити час і кошти. Ви заплатите дорожче за якісний перфоратор, ніж за ударну дриль, зате перфоратор буде служити значно довше, полегшить будівництво та ремонт. Наявність в комплекті перехідника для свердел дозволить Вам користуватись перфоратором як звичайним дрилем.

Читайте також: