Як вибрати плиткоріз

17.01.2021
1 843
Admin

Как выбрать плиткорез

 1. Ручний плиткоріз
 2. Електричний плиткоріз
 3. Відео

Під час ремонту часто стикаєшся з проблемою підгону керамічної (кахельної плитки до потрібних розмірів. Процес різання вимагає акуратності, терпіння і значних зусиль, оскільки плитка виготовляється з досить міцного матеріалу. Ось тут-то і приходять на допомогу плиткорізи. Вони бувають ручні і електричні. Якому з варіантів віддати перевагу? Зараз спробуємо розібратися, як вибрати плиткоріз, щоб полегшити собі процес ремонту.

Одним з факторів, що визначають ваш вибір, може стати майбутній обсяг ремонтних робіт. Якщо передбачуваний обсяг не дуже великий, тоді можна трохи заощадити і скористатися ручним плиткорізом, а не купувати дорогу професійну модель інструменту. Начебто все просто. Але все ж, давайте розглянемо кілька докладніше характеристики цих різновидів інструменту, щоб ваш вибір став мотивованим і усвідомленим.

Ручний плиткоріз

Выбор ручного плиткореза

Даний вид інструменту простий і цілком зручний в експлуатації, прекрасно підходить для невеликих обсягів оздоблювальних робіт. Складовими ручного плиткоріза є:

 • титановий ріжучий елемент;
 • кутомір;
 • плаваюче підстава;
 • напрямна, перешкоджає утворенню люфту.

Правила выбора плиткореза

Ручним інструментом ріжеться плитка товщиною ≤ 15 мм. Спосіб її різання наступний: плитка алмазним диском надрізається з боку, на яку нанесена емаль, а потім обламується з допомогою спеціального металевого куточка. У окремих ручних плиткорізів є в наявності круговий різак, за допомогою якого в керамічній плитці можна робити отвори будь-яких діаметрів.

Работа ручным плиткорезом

У продажу нерідко можна зустріти ручні плиткорізи-щипці, які нагадують чимось плоскогубці.

Купуючи ручний плиткоріз, увагу слід звернути на:

 • Міцність рами. Щоб інструмент довго служив, каркас рами інструменту повинен бути міцним. Підстава плиткоріза також повинна бути виконана з міцної товстої сталі - для зменшення амортизації при різанні і ймовірності розколювання плитки.
Зайва амортизація неминуче веде до збільшення шлюбу. У плиткоріза чим довше і міцніше ручка, тим потужніше буде важіль при натисканні - це дуже важливо для робіт з керамогранітом.
 • Довжина інструменту. Відомо, що плиткоріз тим универсальней, чим більше його довжина. Більш довгий верстат придатний як для робіт з невеликою стіновий плиткою, так і для робіт з статевої плиткою, тобто зовсім немає обмежень у розмірах плитки. В даному випадку вартість інструменту безпосередньо залежить від його довжини (чим плиткоріз довше, тим він обійдеться вам дорожче).

Критерии выбора ручного плиткореза

 • Плавність ходу. Моделі плиткорізів виготовляються з підшипниками і без. У плиткорізів, оснащених підшипниками, значно краще плавність ходу. Перевірити це можна тільки протестувавши модель. Розріжте з допомогою моделі, яка вас зацікавила плиткоріза пару плиток і подивіться: лінія різу повинна бути прямою і рівною, плавне ковзання, плитка повинна ламатися чітко прокресленою вами лінії.

Електричний плиткоріз

Выбор электрического плиткореза

Для виконання більш масштабних ремонтних робіт вам слід придбати електричний плиткоріз. З його допомогою ви зможете різати плитку швидше, точніше і при цьому значно знизивши кількість отриманого шлюбу. Особливістю електричного плиткоріза вважається наявність водяних пристроїв для охолодження алмазного диска при різанні.

Електричні плиткорізи ділять на моделі, у яких:

 • нижнє розташування двигуна;
 • верхнє розташування двигуна.

Інструменти першого типу призначені для звичайної різання, а другого - для виконання більш точних і чітких робіт з плиткою.

Одна из разновидностей электрических плиткорезов

В електричних плиткорезах з нижнім двигуном використовується спеціальний резервуар, наповнений водою для охолодження алмазного диска і оброблюваної плитки. Моделі плиткорізів, у яких двигун розташований вгорі, обладнуються для цієї ж мети невеликим занурювальним водяним насосом.

Алмазный диск плиткореза

У конструкції будь-якої моделі плиткоріза головний ріжучий елемент - це алмазний диск. Якщо під час роботи з інструментом ви помітите, що диск починає різати плитку нерівно (вже з меншою точністю), або ж швидкість різання стала помітно зменшуватися, це означає, що робочий ресурс алмазного диска вичерпаний, і вам пора задуматися про заміну зношеного диска новим.

Не економте на алмазних дисках, оскільки диски неякісно виготовлені будуть значно збільшувати навантаження на двигун, в такому випадку ресурс двигуна плиткоріза буде витрачатися набагато швидше.

Звертайте особливу увагу на виробника. Вибір інструменту слід зупиняти на відомих, перевірених фірмах-виробниках, прекрасно зарекомендували себе, які зможуть дати гарантію високої якості плиткоріза.

Ціна безпосередньо залежить від виду плиткоріза, його універсальності, надійності, міцності та потужності (якщо ви віддасте перевагу електричного інструменту).

Відео

Пропонуємо вам подивитися ще одне відео, яке допоможе вам у виборі плиткоріза.

Читайте також: