Як вибрати радіатори опалення


Как выбрать радиатор отопления

Капітальний ремонт в квартирі супроводжується заміною сантехніки та опалювальних батарей, від яких залежить рівень тепла та комфорту в приміщенні. Тому ще на початковому етапі робіт варто розібратися в тому, як вибрати радіатори опалення і не помилитися при цьому.

Не залежно від типу батареї, вона складається з секцій, кількість яких визначається площею приміщення. Для правильного вибору радіатора потрібно взяти до уваги кілька нюансів:

 • Площу приміщення з урахуванням висоти стель.
 • Матеріал, з якого виготовлений радіатор і кількість секцій в ньому.
 • Матеріал будинку.
 • Кількість віконних отворів і їх стан.
 • Число стін, суміжних з вулицею.

Але все ж навіть з урахуванням перерахованих вище факторів вам буде складно розрахувати необхідне число секцій без наявності спеціальних навичок. У побутових умовах розрахунок проводитися набагато простіше: 1 секція радіатора на 1 кв. м. кімнати.


Сколько нужно секций радиатора

До отриманого числа необхідно додати додаткову секцію, яка не тільки збільшить кількість теплової віддачі, але і захистить радіатор від розмерзання при відкритих вікнах або дверях.

Критерії вибору

При виборі радіатора найбільше значення має матеріал його виготовлення, оскільки він визначає рівень теплової віддачі.

Батареї з чавуну


Батареи из чугуна

Кожен знає, як виглядають чавунні радіатори, які були в кожній квартирі в радянські часи. Їх монтаж може здійснюватися в приміщенні з будь-яким функціональним призначенням завдяки компактності і високому рівню теплової потужності. Батареї з чавуну стійкі до корозії, володіють довговічністю і експлуатуються при температурі, що досягає 150 градусів. Їх негативним якістю є велика маса і необхідність подальшого фарбування.

Батареї з алюмінію


Батареи из алюминия

Дані батареї відрізняються легкістю, компактністю, хорошою тепловіддачею і швидким нагріванням. Вони підходять як для автономної, так і центральної системи опалення. Однак у централізованій системі опалення алюмінієві радіатори прослужать недовго, оскільки вони не витримують різких перепадів тиску і хімічного водного складу. Кислотна водне середовище призводить до корозії батареї зсередини, з подальшою закупоркою і повної поломкою.

Батареї біметалеві


Биметаллический радиатор

Дані радіатори представляють собою два шари, один з яких сталь, а інший - алюміній. Тобто всередині розташовані труби із сталі, які стикаються з тепловим носієм, а зовнішній алюмінієвий шар забезпечує прискорений нагрів батареї і кращу віддачу тепла.


Устройство биметаллических батарей

Незважаючи на хорошу тепловіддачу біметалічних радіаторів, алюмінієві батареї перевершують їх з даним критерієм, тому перші не варто встановлювати при автономній системі опалення. Що стосується центральної системи опалення, то тут біметалічним радіаторів немає рівних, оскільки вони відмінно переносять агресивне середовище теплового носія і витримують великий тиск. Однак у них є один істотний недолік - висока ціна.

Сталеві батареї


Стальные батареи

Головною відмінністю радіаторів із сталі від всіх інших є відсутність секцій. Тобто вони представляють собою суцільну панель прямокутної форми, виготовленої із сталі з відштампованими каналами для води. Найчастіше дані батареї використовуються для монтажу в кімнатах з невеликою площею, або в будинках, мають автономне опалення, оскільки максимальний тиск, який може витримати даний виріб, не повинно бути більше 8 атмосфер.

Зверніть увагу! Необхідно прийняти той факт, що батареї із сталі піддаються корозії і стійкі до ударів. Щоб збільшити експлуатаційний термін, необхідно подбати про наявність запірної арматури, що забезпечує постійну присутність води, тим самим знижуючи утворення корозії.

Важливі моменти

Щоб правильно вибрати радіатор, варто взяти до уваги кілька важливих нюансів:

 • Для максимально рівномірного прогріву приміщення варто розташовувати батарею якомога нижче і глибше.
 • При монтажі радіатора варто розташовувати його не менш ніж на 10 см нижче підвіконня.
 • Між радіатором і підлогою повинен бути проміжок від 6 див.
 • Якщо радіатор розміщують безпосередньо під віконним прорізом, то він повинен мати ширину, що становить 50-70% самого вікна.
 • Кран Маєвського на батареї дає можливість здавлювання повітря в трубі своїми руками.


Кран Маевского

 • Наявність кранів для перекриття дозволять вам зменшити масштаб пошкоджень в аварійних ситуаціях.
 • Присутність на радіаторі ручного або автоматичного терморегулятора значно економить витрати при автономному опаленні, а також допомагає контролювати температурний режим в кожному окремому приміщенні.

Вся вищезгадана інформація допоможе вам заощадити свій час на вибори радіатора і уникнути помилок при монтажі, забезпечивши тепло і затишок у своїй оселі.