Як вибрати змішувач


Как выбрать смеситель

При нинішньому достатку і різноманітності асортименту сантехнічних виробів з виникненням необхідності в покупці нового змішувача гостро постає питання про те, як вибрати змішувач. Є кілька критеріїв, на які варто звернути увагу при прийнятті остаточного рішення про покупку, якщо ви хочете, щоб обрана модель змішувача не тільки була зручна в користуванні, але й зберегла всі якісні характеристики досить довгий період часу.

Серед основних характеристик, які здатні вплинути на термін служби змішувача, його безвідмовну роботу та відсутність поломок можна виділити матеріали, використовувані для виготовлення всіх деталей пристрою, а також його конструкцію. Крім того конструктивні особливості тієї чи іншої моделі змішувача здатні підвищити комфортність під час експлуатації і також впливають на термін, протягом якого вам не доведеться думати про покупку нового змішувача.

Які матеріали варто віддати перевагу


Какие материалы стоит предпочесть для смесителя

Бажання купити більш дешеве пристрій може обернутися тим, що окремі деталі вашого змішувача будуть зроблені з пластмаси, силуміну або звичайного заліза, які швидко піддаються руйнуванню під впливом води, викликаючи збої в роботі і поломку дешевої моделі. Якісний змішувач, корпус якого виготовляється з хромованого металу, а всі деталі, що стикаються з водою - з латуні або бронзи, набагато рідше піддається засорке мінеральними відкладами і поломки, так як дані сплави мають високий показник стійкості до впливу водного середовища.

Найкраще поєднання матеріалів присутній у змішувачі з корпусом з хромованою бронзи і різьбовими з'єднаннями з латуні, який надовго позбавить вас від турбот, пов'язаних з проблемами, часто виникають при роботі неякісних змішувачів.

Іноді маховики вентилів у змішувачі виготовляють з пластмаси чи кераміки, але при необережному поводженні немає гарантії, що в деталях не утворюються тріщини, які виведуть з ладу весь механізм. Крім того в окремих випадках для виготовлення змішувачів використовуються леговані сталі, які не виправдали себе як вдалий для такого пристрою матеріал, так як досить швидко покриваються шаром мінеральних відкладень при роботі з водою підвищеної жорсткості. До того ж вони досить складні в обробці.

Для обробки ексклюзивних авторських моделей змішувачів іноді використовуються також кам'яні і навіть дерев'яні елементи, що робить продукт більш високохудожнім і красивим.

Основні конструктивні особливості змішувачів різного призначення


Конструктивные особенности различных смесителей

По-перше, якщо мова йде про вибір змішувача для душу, необхідно визначитися з типом кріплення пристрою. Воно може бути горизонтальним і вертикальним. Можливо, при наявності умивальника з окремим змішувачем варто придбати вузькоспеціалізований змішувач для душу, який жорстко з'єднаний з трубами подачі води і крім регулятора і душового шланга не має зайвих конструктивних доповнень. У цьому випадку труби зазвичай замуровувати в тілі стіни, а назовні виходять лише різьбові з'єднання для кріплення змішувача до труб холодної та гарячої води. Але в наших ванних кімнатах частіше і раніше використовуються такі типи змішувачів, в яких вилив з вентилями має додатково відведення зі шлангом для душу.

По-друге, визначаючись з вибором, необхідно пам'ятати про призначення пристрою, так як форма виливу або гусака в змішувачах різного призначення неоднакова. Так для ванної частіше використовуються змішувачі з більш довгим і низьким поворотним виливом, а перед тим як вибрати змішувач для кухні варто звернути увагу на висоту гусака і уявити наскільки зручно буде мити посуд, щоб вилив не був надто низьким.

Крім цього незалежно від ваших конструктивних переваг варто ознайомитися з діаметром приєднувальних отворів змішувача, за допомогою яких він з'єднується з трубами подачі води. Їх діаметр у змішувачах для ванної більше, ніж у змішувачах для кухні. Крім того вилив у змішувачах для кухні, як правило, має меншу довжину і діаметр. Даний вид змішувачів більш компактний, так як кріпити його припадає на невеликій площі краю раковини і за розмірами вони повинні вдало вписуватися в інтер'єр.

Часто буває і так, що вилив змішувача для ванної одночасно використовується і для розташованого поруч умивальника. Тоді слід вибирати модель з гусаком достатньої довжини, стосовно до конкретних розмірів.

Загальні поради щодо вибору змішувача


Общие советы по выбору смесителя

Що ж стосується інших характерних конструктивних особливостей різних моделей змішувачів, то для кого-то буде більш зручним використання звичайного змішувача з двома кран - буксами і виливом, де подача і температура смешиваемой на виході води регулюється поворотом вентилів. А хто захоче замінити застарілу модель та встановити, що став вже популярним одноважільний змішувач, в якому лише одна ручка - джойстик, а температура і натиск води регулюється її поворотом в горизонтальній і вертикальній площині відповідно. Даний вид дуже зручний для установки на кухні, так як має менші розміри і більш стійке кріплення, яке не розхитується в процесі експлуатації. Але при перерахованих достоїнствах одноважільні змішувачі не відрізняються тривалим терміном служби, так як вимагають досить обережного ставлення.

Все більш затребуваними і популярними стають змішувачі - термостати, в яких можна задати параметри температури води на зливі. До того ж в даному типі пристроїв присутній стопор безпеки, що виключає можливість опіків або надходження дуже холодної води, а це вкрай важливо, якщо в родині є маленька дитина або літня людина. Виглядають термостати як компактна та вишукана панель, на якій розміщені регулятори подачі і температури води.

Змішувач в інтер'єрі ванної кімнати


Смеситель в интерьере ванной комнаты

При виборі такого пристрою як змішувач не остання роль відводиться його дизайну. Якщо ваш санвузол декорований в стилі кантрі або класики, то більш доречним стане традиційний двохвентильний змішувач з вигнутим виливом і фігурними ручками. Для ванної кімнати, оформленої в стилі модерн або хай - тек, краще підійде більш сучасний дизайн одинважільного змішувача чи термостата.

Вибір змішувача на кухню

Выбор смесителя для кухни

Вибираючи змішувач для кухні, потрібно враховувати ряд важливих факторів. Тут варто керуватися не тільки питаннями стилістичної відповідності крана дизайну кухні (хоча і це надзвичайно важливо), але і критеріями зручності.

Наприклад, надто високий кран буде розбризкувати воду, низький ж буде перешкоджати легкому приміщення миття посуду. Таким чином, чим нижче розташований носик крана, тим глибше повинна бути ваша мийка.

Кут повороту виливу - ще один важливий критерій для вибору крана на кухню. Сьогодні «острова» (кухонні меблі, розташована в центрі приміщення) в тренді. Найчастіше на «острові» розташовують варильну поверхню, але іноді і мийку. Якщо ви вирішили спланувати ваше кухонне простір таким чином, зробіть вибір на користь крана, вилив якого може обертатися на 180 градусів. У звичайних кранів цей параметр коливається від 120 до 140 градусів. Вважається, що чим більше кут виливу, тим зручніше користуватися краном.

Також дуже зручні змішувачі з висувним изливом. Їх можна дістати з стільниці, і, як показує практика, господині часто користуються такою опцією. Кухонні змішувачі можуть бути забезпечені фільтрами для води: ви зможете пити прямо з крана.

Безконтактні змішувачі, вода з яких починає текти, коли ви підносите до них предмети, коштують недешево, але не всім припадає до вподоби. Якщо ви хочете економити воду, робіть ставку на одноважільні змішувачі. А ось на покупку самого пристрою економити точно не потрібно: хороша модель не може коштувати дешево!