Як вибрати драбину


Как выбрать стремянку

Драбина - незамінний предмет в домашньому господарстві, будівництві та промисловому виробництві. Щоб вона була зручна в експлуатації, довго і надійно служила, треба знати, як вибрати драбину.

Пристрій і конструктивні елементи


Устройство и конструктивные особенности

При купівлі сходи-драбини треба звертати увагу на:

  • надійне кріплення майданчики, товщину матеріалу і її покриття.
  • ширину сходів, щоб на них було зручно стояти (бажано різних розмірів).
  • покриття східців. Для гарної стійкості вони повинні бути з рифленою або прогумованою поверхнею.
  • кріплення ступенів. В основному сходинки до металевих стійок кріпляться за допомогою заклепок, які покриваються пластиком. Але найбільш надійним кріпленням є вдавлення обох кінців щаблі в стійки. Тоді вони ніколи не вискочать і не зламаються.
  • стійкість ніжок. Щоб вони не ковзали, до них кріпляться башмаки, які найчастіше бувають із пластику. Для кращої стійкості черевики фіксуються болтами.

Тип і вид


Виды стремянок

Щоб правильно вибрати модель сходів, попередньо необхідно визначитися, для яких робіт вона буде використовуватися. В залежності від конструктивних особливостей і величини навантажень, драбини розрізняють побутові і професійні.


Стремянка бытовая

Побутові компактні, легко встановлюються і переносяться. Вони не передбачені для великих навантажень і не дуже високі. Конструкції професійних сходів залежать від сфери їх застосування. Можна придбати універсальну драбину - розкладне або телескопічну. Вона буде виступати в якості звичайної та професійної сходів.


Стремянка профессиональная

Її конструкція складається з 2-3 секцій по 6-8 ступенів. При телескопічному варіанті секції висуваються і скріплюються між собою за допомогою фіксаторів або гачків. При розкладному варіанті конструкції секції збираються, і виходить висока приставна драбина.

Сходи-драбини бувають:

  • односторонніми, які легко складаються і зручно зберігаються. Їх найчастіше використовують у побутових цілях;
  • двосторонніми. Вони мають різну висоту і на них можуть стати кілька людей. Їх використовують як у домашніх умовах, так і на промисловому виробництві.


Стремянка двухсторонняя

Зверніть увагу! Однією з найбільш популярних професійних моделей є драбина - трансформер. Вона дуже практична, зручна і багатофункціональна. Таку модель часто використовують на виробництві у тому випадку, якщо спочатку треба щось дістати, а потім з її допомогою перевезти вантаж, перетворивши її у візок. Їх можна збирати в робочий майданчик або приставні сходи з консоллю. Вони компактні, мають невеликі розміри і дуже зручні. В зібраному вигляді можуть вміститися в шафу або багажник автомобіля.


Стремянка-трансформер

При роботах, пов'язаних з високовольтними лініями, буде незамінна драбина діелектрична. Високоміцний склопластик, з якого вона виготовляється, забезпечує додатковий захист. При необхідності збільшення висоти застосовуються телескопічні секції, якими вони обладнані.

Матеріал виготовлення


Алюминиевая стремянка

Матеріал сходів залежить від сфери її застосування, частоти використання і потреби у пересуванні. Найбільш часто для виготовлення драбин застосовується метал: сталь, алюміній і його сплав - дюралюміній. Від використовуваного матеріалу залежить вага сходів. Наприклад, виготовлені з алюмінію драбини легше сталевих, тому їх простіше пересувати, і їх найчастіше використовують у домашньому господарстві.


Деревянная стремянка

А більш важкі сталеві драбини, як правило, застосовують у виробничих цілях. Іноді сходи виготовляються з комбінованих матеріалів: стійка з металу, а сходи з дерева або пластику. При малярних роботах застосовуються драбини, повністю виконані з дерева.