Як вибрати водонагрівач

17.01.2021
3 557
Admin

Как выбрать водонагреватель

  1. Газовий проточний водонагрівач
  2. Електричний накопичувальний водонагрівач
  3. Електричний проточний водонагрівач
  4. Критерії вибору електричних нагрівачів

За давно заведеною традицією щоліта комунальні служби підносять нам подарунок у вигляді відключення в квартирах гарячої води. Це відключення привносить, звичайно ж, масу незручностей в наше життя і вимагає прийняття певних заходів щодо їх усунення. Одним з найбільш ефективних і не особливо дорогих способів вирішення цієї проблеми вважається встановлення водонагрівача того чи іншого типу, який дозволить нагрівати воду в потрібній вам кількості і не залежати від свавілля «комунальників».

Переваги водонагрівачів побутового класу Ви зможете оцінити по достоїнству дуже швидко, причому саме головне в цій справі - це розібратися в питанні про те, як вибрати водонагрівач. Сподіваємося, що дана стаття допоможе вам знайти орієнтир в океані різних моделей і типів водогрійного обладнання, які присутні сьогодні на російському ринку.

Перш за все, необхідно знати про те, що всі ці пристрої за способом нагріву води (тобто за характером своєї роботи) поділяються на водонагрівачі проточного та накопичувального типу, а по виду, що використовується для нагріву води енергоносія - на електричні та газові.

У конструкції водонагрівачів проточного типу передбачається спеціальний теплообмінник, через який пропускається холодна вода. Нагрів води в такому водонагрівачі здійснюється під час протікання води через цей вузол - ось чому він і отримав таку назву «проточний».

На відміну від проточних водонагрівачів накопичувального типу містять у своєму складі спеціальну ізольовану накопичувальну ємність (термостат об'ємом від 5 до 1000 л.), в якому і відбувається постійний нагрів води, температура якої підтримується на постійному рівні.

Нагрів води в водонагрівачах електричного типу здійснюється з допомогою особливого електронагрівального елемента, званого Теном. Далі ми розглянемо найбільш поширені варіанти пристроїв того й іншого виду.

Газовий проточний водонагрівач

Газовый проточный водонагреватель

Сучасні промислові проточні нагрівачі, які працюють на газу, не мають нічого спільного з так званими «газовими колонками», що дісталися нам у спадок від сталінських часів. Водонагрівачі цього типу характеризуються високою ефективністю обігріву і підвищеною надійністю, а також відрізняються цілком сучасним і стильним дизайном.

За своїми споживчими характеристиками газові водонагрівачі нітрохи не поступаються тим же електричним, а за економності часто і перевершують останні.

При виборі водонагрівача даного типу обов'язково треба поцікавитися його робочою потужністю. Якщо ви збираєтеся використовувати водонагрівач одночасно в декількох місцях (на кухні і в ванній кімнаті, наприклад), то вам буде потрібно агрегат підвищеної потужності (до 25 квт). Якщо ж ви плануєте нагрівати воду тільки в одному з цих приміщень - вам цілком підійде водонагрівач потужністю до 15 кВт.

Сьогодні на ринку газового водогрійного обладнання представлено безліч зразків і моделей агрегатів, що відрізняються як за технічними характеристиками, так і за своїм дизайнерському оформленню. Більш пильної уваги заслуговують газові водонагрівачі шведської фірми «Electrolux». Ці прилади мають ряд безперечних переваг, серед яких слід особливо виділити наступні:

  • повна автоматизація системи запалювання;
  • можливість плавного регулювання робочої температури;
  • застосування високоякісних матеріалів для їх виготовлення;
  • абсолютна експлуатаційна надійність забезпечується наявністю двох ступенів захисту;
  • відносно невелика вартість і доступність для пересічного споживача.

Електричний накопичувальний водонагрівач

Электрический накопительный водонагреватель

Основною перевагою цього виду нагрівачів (так званих бойлерів) є їх низьке енергоспоживання, завдяки чому ви можете підключити його до звичайної розетки (немає необхідності в підключенні до трифазної лінії живлення). До того ж такий апарат дозволить вам організувати в квартирі відразу дві водорозбірні точки (в ванній і на кухні, наприклад).

До недоліків таких пристроїв зазвичай відносять те, що на нагрів води з їх допомогою потрібно досить багато часу, а також їх відносно великі габаритні розміри.

Завдяки хорошій теплоізоляції вода у бойлері може довго зберігати тепло, що дозволяє істотно знизити витрату електроенергії на обігрів (тим більше що нагрівання води можна проводити в нічний час, тобто з пільговим тарифом). Деякі економні господарі використовують прийом надмірного нагрівання гарячої води, яка до моменту споживання розбавляється холодною водою.

При вирішенні питання про те, який вибрати водонагрівач слід орієнтуватися, насамперед, на ємність бака придбаного пристрою. Якщо ємність бака складає около10-15 літрів, то такий пристрій дозволить вам тільки вмитися і вимити руки. Якщо ви плануєте постійно приймати душ - вам слід потурбуватися про придбання приладу ємністю не менше 50 літрів (щоправда відповідно збільшаться і його габарити). Ну а для наповнення гарячою водою ванни вам потрібно бак ємністю 80-150 літрів.

За способом установки всі електричні водонагрівачі накопичувального типу поділяються на пристрої горизонтального і вертикального виконання. Винятком із загального правила є окремі універсальні пристрої, конструкція яких дозволяє розташовувати їх в обох варіантах.

Електричний проточний водонагрівач

Электрический проточный водонагреватель

Водонагрівач проточного типу дозволяє отримувати необмежену кількість гарячої води; при цьому не вимагається попередньої її підготовки для подальшого використання (достатньо просто відкрити кран).

Але подібна легкість купується, звичайно ж, ціною великої витрати електроенергії, що виключає будь - які розмови про її економії.

Водонагрівачі цього типу має сенс вибрати для використання тільки в приміщеннях, обладнаних електропроводкою, розрахованої на підвищену потужність споживання. Для звичайних побутових умов може підійти лише проточний електричний водонагрівач щодо низької потужності.

Критерії вибору електричних нагрівачів

Критерии выбора электрических нагревателей

При пошуку варіантів відповіді на класичне питання «як вибрати водонагрівач?» необхідно подумати, насамперед, про те, для яких цілей ви його купуєте. Виходячи з цілей покупки, ви зможете обгрунтувати свій вибір на користь того або іншого зразка водонагрівачів з наведеного вище переліку (що відрізняються як за енергоносієм, так і по потужності і виконанню).

На ринку в даний час представлений, наприклад, великий асортимент електричних нагрівачів проточного типу з робочими потужності в діапазоні від 3 до 27 кВт. Для миття посуду і душових ванн вам цілком підійде водонагрівач з робочою потужністю до 8 кВт. Для організації ж гарячої ванни вам потрібно більш потужний пристрій (із споживанням не менше 13 кВт), яке може харчуватися тільки від трифазної мережі змінного струму з робочою напругою 380 В.

Для міського житла цей варіант, звичайно ж, неприйнятний; ну а в разі використання його в заміському будинку вам, так чи інакше, потрібно консультація фахівця.

Читайте також: