Як вибрати водолічильник


Как выбрать водосчетчик

Не раз уже говорилося про те, що перспектива повсюдного впровадження загальних будинкових приладів обліку води зрівнює у витратах на її оплату одиноких пенсіонерів та власників шикарних джакузі і об'ємних проточних водонагрівачів, що є грубим порушенням правил обліку комунальних послуг. Єдиним і водночас найпростішим способом вирішення цієї проблеми є встановлення у кожній квартирі індивідуальних лічильників витрати холодної і гарячої води.

Про вигоди встановлення таких спеціальних лічильників говорити у зв'язку з цим немає ніякої необхідності. Дуже сподіваємось, що після ознайомлення з матеріалами цієї статті ви отримаєте всі необхідні відомості про те, як вибрати водолічильник для своєї квартири.

Вибір лічильника

Відразу ж обмовимося, що по питанню вибору та встановлення лічильника води слід звертатися тільки в ті служби, які мають зареєстровану ліцензію на монтаж приладів цього типу. Після погодження всіх організаційних питань представники цих служб не тільки зроблять установку спільно вибраних вами приладів обліку, але й поставлять останні на гарантійне обслуговування.

З чого вибирати


Из чего выбрать счетчик

Водолічильник краще всього вибирати з числа тих приладів, які запропонують вам фахівці, які представляють саме ту організацію, з якою ви вирішили працювати. Розглянемо кілька найменувань лічильників обліку води, які найчастіше використовуються в побуті. Це:

  • лічильники ЕТКETW-15, 2 (модель «Модулярис-сейфмаг»);
  • вітчизняні водолічильники «Теплоучет-1»;
  • прилади обліку від фірми «Siemens».


Отечественные счетчики

Зазначимо, що фірмові моделі приладів «Siemens» надто дорогі і не користуються великим попитом у населення. Інші ж лічильники, що випускаються вітчизняним виробником (завод «Водооблік») непогано зарекомендували себе в роботі і використовуються для обліку води у більшості комунальних квартир. Ці прилади відрізняються по використовуваному в них принципом роботи і можуть відноситися або до класу тахометрических пристроїв (ЕТКETW), в яких облік витрачається води проводиться шляхом вимірювання кількості оборотів крильчатки, або до спеціальним ультразвуковим і електромагнітним моделей з вбудованим електронним модулем.

Електронні водоміри


Электронные водомеры

При вивченні питання про те, як вибрати водолічильник ви можете також зіткнутися з водомірами, оснащеними так званої герконовой вставкою. Такий пристрій дозволяє знімати показання в автоматичному режимі і відразу ж обробляти їх за допомогою місцевої комп'ютерної мережі. Відомості про витрату води за обліковий період надходять при цьому прямо в ЄРЦ. Але такі системи обліку використовуються поки ще дуже рідко, так що в більшості випадків встановлюються лічильники звичайного типу. Відзначимо, що перехід на електронні лічильники в майбутньому не складе для вас особливих труднощів, оскільки в конструкції більшості сучасних водомірів передбачена можливість розміщення електронного модуля обліку.

Вартість встановлення водоміра


Стоимость установки счетчиков

У районному відділенні ЖКГ (ДЕЗе) ви завжди зможете познайомитися з затвердженою на даний момент калькуляцією витрат за будь-якої відомої моделі лічильника і вибрати підходящий для вас прилад. Ці витрати включають в себе зазвичай ціну підсобних матеріалів і самого лічильника, а також вартість робіт по його встановленню (включаючи складські та заготівельні витрати).

Так прилад обліку води серії «ЕТКETW» («Модулярис-сейфмаг») з урахуванням встановлення обійдеться вам приблизно в 1800-1900 рублів. А установка тієї ж моделі, оснащеної герконовой вставкою, буде коштувати вже близько 2400 рублів. Відразу відзначимо те обставина, що за рахунок раціонального використання і обліку води будь-квартирний водомір окупається досить швидко.

Читайте також: