Як вибрати водяні насоси


Как выбрать водяные насосы

Жителі приватного сектора, власники будинків, дач, котеджів, відчуваючи на собі певний дефіцит «цивілізації» в самому високому значенні цього поняття, завжди прагнуть стати незалежними від самої досконалої системи водопостачання в своїй місцевості. Перебої з подачею води, часте її відключення, низький тиск і слабкий напір у мережі водопостачання та пов'язане з цим занижене якість води змушують заміських жителів обзавестися автономної насосною станцією, жодним чином не пов'язаної з центральною системою водозабезпечення. Крім мережі трубопроводу у дорученій ділянці потрібно водяний насос.

Асортимент насосів, представлений на сучасному ринку, досить широкий. Сьогодні вибрати водяний насос - завдання не складна, а його придбання не проблематично лише в тому випадку, якщо знати головну мету і умови його застосування. Про те, що потрібно знати про водяних насосах та їх параметрах, а також про те, як вибрати водяні насоси, поговоримо більш детально.


Насосы водяные

Незважаючи на безліч їх модифікацій, можна виділити дві великі групи - професійного і побутового призначення.

В інформації, яка буде міститися в нашій статті, найбільше потребують звичайні споживачі - власники приватних будинків. Тому мова піде про побутових насосах. Якщо у міських багатоквартирних будинках завдання постачання гарячою водою можна вирішити з допомогою установки бойлера, а також одно - або двоконтурного газового котла, в приватному будинку для цих цілей більш прийнятно використання побутового насоса.

Види і типи насосів


Виды и типы насосов

Залежно від мети застосування побутові насоси можна розділити на дренажні (для перекачування рідини, в тому числі, з твердими суспензіями), циркуляційні (для системи внутрішньобудинкового опалення) і водяні насоси (для системи водопостачання). Всі ці насоси відрізняються своїми експлуатаційними особливостями, знання яких дозволить правильно підібрати потрібний тип насоса.

Насоси підрозділяються:

  • за принципом роботи на: колодязні, свердловинні, самовсмоктуючі і ручні;
  • за місцем установки і способу забору води на: зовнішні, заглибні та інжекторні.


Поверхностняй насос

Зовнішній водяний насос здійснює забір води з відкритих природних або штучних водойм (басейнів, колодязів, річок), з ровів, котлованів, систем водопостачання. Такий насос всмоктує воду з допомогою труби або трубки, один кінець якої опускають у воду. Треба знати, що на кінець такий забірної труби встановлюється фільтр і зворотний клапан. Запуск такого насоса в роботу - заняття трудомістке в силу того, що робоча зона й забірна труба насоса повинні бути заповнені водою. Такі показники, як потужність насосної установки, з одного боку, і глибина, з якої всмоктується вода; висота, на яку піднімається стовп води; об'єм води в хвилину (продуктивність), з іншого боку, - взаємозалежні.

Середня величина цих показників:

  • глибина всмоктування води: від 4 до 7 метрів;
  • стовп води: від 10 до 15 метрів;
  • продуктивність насосної установки: від 10 до 20 літрів в хвилину.

Зовнішні насоси підрозділяються на вихрові (дешеві, високопродуктивні, з сильним натиском, для видобутку води з невеликих свердловин) і на відцентрові (для викачування води з колодязів і глибоких свердловин).


Отличия насосов

Занурювальні насоси доставляють воду з колодязів, свердловин. При цьому корпус насоса повністю занурюється у воду, нижче її поверхневого рівня. Тому занурювальний насос, який не потребує захисту «сухого» ходу, відрізняється такою перевагою, як відсутність проблеми з заповненням системи і виникнення повітряних пробок.

Інжекторні насоси всмоктують воду з глибини 10 метрів. Їх головна відмінність в тому, що вони забезпечені двома усмоктувальними трубами різного діаметру, на кінці яких є спеціальні насадки - інжектори. Саме завдяки інжектору насос успішно всмоктує воду з великої глибини.

Всі ми добре знаємо, що мета визначає засоби. Модель насоса вибирається з урахуванням мети його застосування - для відкачування води (із затопленого підвалу, котлована), для поливу сільгоспугідь або для доставки питної води і води для побутових потреб.


Разновидности насосов

При поливі грядок і квіткових клумб швидше знадобиться насос (дренажний), який доставлятиме до них воду з високим рівнем забруднення довколишнього водойми. Він також підійде для виконання робіт по осушенню затопленого підвалу.

Для доставки чистої води знадобиться поверхневий, свердловинний насос або занурювальний колодязний.


Насос колодезный

Для водопровідної або опалювальної системи, у якій повинна бути забезпечена циркуляція великого обсягу води, вибирають циркуляційний насос.

Розрахункові параметри насосів


Расчетные параметры насосов

Тепер, маючи уявлення про насоси різного типу, можна ознайомитися з іншими, більш детальними параметрами насосних установок, щоб точно знати, як вибрати водяні насоси.

Базовими характеристиками, за якими оцінюють ефективність роботи насосної установки, є:

  • продуктивність (літрів в хвилину або куб. метрів на годину), тобто об'єм води, яку насос здатний перекачати;
  • напір води (у метрах), що представляє собою показник висоти, на яку насосна установка здатна подавати воду.

Продуктивність і напір води залежать від того, який тиск створюється в системі.

Зверніть увагу! Показник тиску в насосі залежить від його конкретної моделі, яка розраховується виходячи з розмірів обслуговується ділянки, якості побутових потреб, грунтових вод.

Наприклад, для забезпечення побутових потреб сім'ї з трьох-п'яти чоловік знадобиться насос продуктивністю 3-4 м3 на годину. Для будівництва і для земляних робіт продуктивність повинна бути 1-2 м3 на годину.

Наступні необхідні показники насосної установки:

  • параметри водопроводу, які особливо важливі для 2-х і більше поверхових будинків. До цих параметрів відносяться матеріал водопроводу, його діаметр, а також фітинги (клапани, поворотні і трійникового деталі);
  • контроль холостого ходу, що дозволяє припинити роботу насосної установки, щоб уникнути її поломок і передчасного зносу при відсутності води в системі, що здійснюється в автоматичному режимі.

Як вибрати водяні насоси за параметрами системи автоматизації? Для цього слід знати, що ефективність роботи насоса підвищується за рахунок таких елементів автоматики як реле тиску і гідроакумулятор.

Реле тиску контролює тиск у водопровідній системі, забезпечуючи контроль над дієздатністю насоса у всіх його основних режимах роботи.


Характеристики насоса

Гідроакумулятор, що здійснює контроль над робочим тиском в системі водопостачання, збільшує термін служби обладнання за рахунок того, що в момент перевантаження насоса запобігає його відключення.

Зверніть увагу! При виборі водяного насоса не варто забувати про комплектуючих витратних матеріалах і допоміжному обладнанні, до числа яких крім гідроакумулятора відносяться змінні фільтри, шланги, крани, перехідники, металопластикові труби, деталі електронного управління, троси, кабелі.

Такий уважний підхід до вибору моделі насоса і його комплектуючих на підставі індивідуальних розрахунків саме для вашої системи водопостачання дозволить їй успішно функціонувати на протязі не одного десятиліття. Навряд чи варто економити допомогою недооцінки значення оснастки, від якої буде залежати ефективність і якість роботи вашої водопровідної системи.


Параметры насосов

При купівлі водяного насоса не варто також забувати про можливості сервісного обслуговування на якісному рівні і гарантійні зобов'язання виробника.

Відео

У цьому ролику розповідається про види насосів.

А це більш докладна розповідь про типи насосів.

Кіра Трофімова 21.05.14 13:26
У нас ділянка досить великий і було прийнято рішення відкласти будівництво колодязя і качати воду з довколишнього озера. Насос купили спираючись на його потужність, щоб працювати без перерви міг довго

Статті по темі