Як вирівняти нерівний підлогу


Как выровнять неровный пол

Якісно виготовлений, добротний, рівна підлога з красивим декоративним покриттям є таким же прикрасою кімнати як, приміром, французький натяжна стеля і стіни, обклеєні розкішними шовковими шпалерами. Крім естетичної сторони, рівна підлога в оселі створює комфорт всім проживаючим. Тільки уявіть собі хоча б на хвилиночку, що таке ходити по нерівному підлозі, наступаючи то і справа на горбки та провалюючись в ями - жахливий дискомфорт, чи не правда? До того ж в даному випадку вас у своєму власному житлі буде постійно підстерігати небезпека отримання травм. Крім такого роду неприємностей, то і справа виникатимуть труднощі з розміщенням меблів. Сподіваємося, ми переконали вас, що комфортабельний і затишний будинок просто неможливий без наявності в ньому ідеально рівної підлоги. Пропонуємо розглянути технологію, як вирівняти нерівний підлогу з дефектами різного ступеня складності самостійно.

Припустимо, ви вирішили вирівняти підлогу в кімнаті і зверху настелити лінолеум. В такому випадку цілком можете скористатися одним з нижчеперелічених способів вирівнювання.

Вирівнювання дерев'яної підлоги циклюванням


Выравнивание циклевкой

Даний спосіб хороший при незначних нерівностях. Усунути всі наявні дефекти на дерев'яній поверхні можна за допомогою циклювання вручну, або скориставшись спеціальною циклювальної машиною. Якість вирівнювання підлоги при цьому виходить досить високим. Такий спосіб використовується майстрами для підготовки підлоги під покриття лаком.

Якщо ж у дерев'яній підлозі є у великій кількості різні сучки і отвори, від них можна позбутися за допомогою будівельної шпаклювальної суміші. Після висихання суміші, зашпакльовані місця слід добре відшліфувати наждачним папером.


Шпаклевка неровного пола

Розглянутий спосіб вирівнювання дерев'яної поверхні підлоги циклюванням - процес трудомісткий і тому застосовується будівельниками не часто.

Вирівнювання підлоги листами фанери


Выравнивание с помощью фанеры

Більш простим способом усунення безлічі зовнішніх дефектів і нерівностей на дерев'яній підлозі є вирівнювання листами вологостійкої фанери. Вологостійка фанера являє собою фанерні листи, просочені спеціальним розчином, товщиною від 10 до 14 мм. Кріплять листи шурупами до основного дерев'яній підлозі, намагаючись оптимально підігнати їх по краях. Утворилися щілини на стиках листів і з'явилися отвори від саморізів зашпакльовують і потім поверхню вирівнюють (шліфують) наждачним папером. По закінченні процесу шліфування можна укладати лінолеум.

Даний спосіб є недорогим і не занадто витратним за часом і праці.

Вирівнювання підлоги заливкою


Выравнивание пола заливкой

Заливати підлогу слід, коли потрібно вирівнювання бетонної підлоги з невеликими перепадами поверхні (до 20 мм). Пропонуємо ознайомитися з етапами робіт за даним методом:

  • Спочатку необхідно зняти старе підлогове покриття і очистити підлогу від наявної на ньому бруду і пилу.
  • По закінченні прибирання приміщення слід визначити верхні і нижні оцінки нерівностей підлоги за допомогою будівельного (лазерного) рівня. У зазначених місцях встановлюються маячки.
  • Далі, за допомогою олівця (авторучки) і маячків, необхідно нанести на стіни мітки, і потім, з'єднати їх по периметру суцільною лінією.
  • На наступному етапі робіт готується розчин з самовирівнюється суміші, яка є у вільному продажу в сухому вигляді.
  • Приготовленим розчином і заливається підлогу. Одночасно, розчин рівняють широким шпателем (дошкою), даючи йому рівномірно розтікатися по поверхні. Рекомендований шар заливки - 5 мм.
  • Як тільки розчин остаточно «схопиться» (висохне), на готову стяжку можна буде стелити лінолеум.

Вирівнювання підлоги цементними сумішами


Выравнивание цементными смесями

Для вирівнювання підлоги зі значними перепадами по висоті застосовують технологію вирівнювання цементними сумішами, яка складається з наступних етапів:

Аналогічно, як у попередньому способі, спочатку здійснюється попередня підготовка поверхні:

  • видалення покриття;
  • очищення чорнової підлоги;
  • нанесення розмітки.

До підготовленого підлозі по виставленому рівнем саморізами кріпляться рейки, витримуючи відстань між ними від 50 до70 див Для чорнової стяжки підлоги готується піщано-цементна суміш.

Наносити цементний розчин слід поступово, ретельно розгладжуючи поверхню шпателем. Необхідно уважно стежити за утворенням пухирців і нерівностей та своєчасно усувати їх.

Після того, як цементний розчин «схопиться», рейки видаляються. Знову проводиться уважний огляд поверхні підлоги - якщо на ньому утворилися невеликі поглиблення, їх слід вирівняти розчином в рівень з залитим підлогою. Після остаточного висихання цементного розчину можна стелити лінолеум.

От і все. Особливо складного, як бачите, нічого немає. Головне - суворо дотримуйтесь усіх даними рекомендаціями і тоді підлоги у вашому будинку точно будуть рівними.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відео про вирівнювання підлоги за маячками.