Як вирівняти підлогу під лінолеум


Как выровнять пол под линолеум

Вирівнювання поверхні підлоги є важливою і відповідальною стадією ремонтних робіт, яку необхідно виконувати при виявленні пошкоджень підстави, при значних перепадах рівня та інших дефектах. Майстри, які своєчасно замислюються над тим, як вирівняти підлогу під лінолеум, заздалегідь піклуються про якість готового покриття, його довговічність і практичність. Від дотримання технології укладання фінішного матеріалу буде залежати зовнішній вигляд всього приміщення в цілому і самого лінолеуму, надійність його стиків у місцях примикання матеріалу.

Важливі особливості підготовчого етапу


Важные особенности подготовительного этапа

Методику вирівнювання підбирають в залежності від фактичного стану підлоги, вихідних перепадів рівня і матеріалів підстави. Крім цього, велика увага приділяється товщині лінолеуму. Чим тонше матеріал, тим більш якісна підготовка під нього проводитися. Адже лінолеум мінімальної товщини виявляє всі недоліки статі, найменші перепади і нерівності. І навпаки, покриття з товстої підкладкою може нівелювати стики дерев'яної підлоги, паркету або бетону.

Тому перед тим, як вирівняти підлогу під лінолеум в першу чергу слід визначити реальний стан поверхні, відбити з допомогою спеціального приладу рівень і виявити ухил, його напрям і товщину. Після цього підбирають найбільш підходящий спосіб вирівнювання для даного типу основи. Підготовка, проведена по бетонній підлозі, буде суттєво відрізнятися від проведення робіт з дерев'яної основи. Розглянемо найбільш поширені і доступні методи вирівнювання і їх основні особливості.

Способи вирівнювання дерев'яної підлоги


Выравнивание деревянного пола

При незначних нерівностях паркету або цільної дерев'яної дошки достатньо виконати циклювання з допомогою циклювальної машини або ручних інструментів. Після такої обробки одержують високу якість підстави, яке оптимально підходить навіть для найтоншого лінолеуму.

Зверніть увагу! При наявності в дереві різних отворів або сучків, а також при виявленні між дошками невеликих проміжків їх слід заздалегідь закласти міцними шпаклювальними сумішами.

Після повного висихання суміші зашпакльовані отвори ретельно затирають наждачним папером. Така підготовлена поверхня ідеально підходить під укладання лінолеуму будь-якої товщини і якості.

При виявленні на дерев'яній поверхні значних дефектів, сколів та інших видимих ушкоджень найкраще використовувати для підготовки підстави листи вологостійкої фанери, товщиною від 10 до 18 мм. Параметри фанерних листів підбираються виходячи з фактичного стану підлоги і його реальних недоліків.


Использование фанеры для выравнивания

Тому перед тим, як вирівняти підлогу під лінолеум, слід заздалегідь ретельно вивчити проблеми поверхні, придбати фанеру необхідної товщини і кріпильні елементи. Зазвичай листи кріплять до підлоги шурупами, намагаючись максимально стикувати і підганяти їх по краях. Щілини між фанерою і стінами, а також отвори від саморізів шпаклюють і обробляють шкуркою.

Вирівнювання бетонних поверхонь


Выравнивание бетонных поверхностей

Для незначних перепадів підлоги (до 20 мм по бетонній основі використовують самий доступний і недорогий спосіб ремонту з допомогою заливки спеціальними нивелировочными сумішами. Вирівнювання проводиться за наступною технологією:

  • Ретельне очищення поверхні від бруду і пилу.
  • Визначення самих нижніх і верхніх точок перепаду підлоги за допомогою звичайного будівельного або лазерного рівня, виставлення маячків.
  • За маячками на стіні проводять з'єднувальні лінії по максимальній висоті і об'єднують їх з допомогою рівної дошки.
  • Купувати суміш для нівелювання поверхні слід тільки у перевірених постачальників, які дотримуються технології зберігання і транспортування матеріалу.
  • Після підготовчих робіт готують самовирівнююча суміш. Заздалегідь її розводити не можна, так як вона швидко схоплюється і приходить в непридатність.
  • Розчином заливають поверхню, вирівнювання її дошкою або рівнем.
  • Після застигання підлогу шкурят грубим наждачним папером і просочують спеціальною грунтовкою.

Таке готове підстава підходить для укладання різних видів лінолеуму.


Выравнивание бетонного пола

Для значних перепадів бетонних підлог ремонт проводять цементним розчином, який купують у фабричній розфасовці або змішують безпосередньо на місці з цементу, чистого, ретельно просіяного піску і теплої води. Обов'язково заздалегідь проводиться знепилювання поверхні і її попередня грунтовка для кращої адгезії матеріалів. Після визначення фактичного перепаду за допомогою дерев'яних рейок виставляють дерев'яні або металеві маяки, фіксуючи їх до підлоги шурупами або алебастром.

Зверніть увагу! Слід враховувати, що одне приміщення заливати цементно-піщаною сумішшю краще всього за один день, без перерви, щоб не допускати розтріскування підстави.

До укладання лінолеуму обов'язково слід дочекатися повного висихання розчину для дотримання режиму вологості та уникнення появи вогкості в приміщенні.

Відео

Даний відеоматеріал демонструє процес вирівнювання підлоги по маяках.