Як висушити погріб

17.01.2021
7 840
Admin

Как высушить погреб

 1. Способи просушування погреби
 2. Просушування льоху з допомогою жаровні
 3. Просушка з використанням свічки

Всім сільським мешканцям та власникам заміських приватних будинків добре відомо, що перед закладкою знятого врожаю овочів в льох останній необхідно грунтовно почистити, провітрити, продезінфікувати і як слід просушити.

Всі ці заходи рекомендується проводити завчасно, не чекаючи крайніх термінів збирання врожаю. Перед часом як висушити погріб вам потрібно буде повністю звільнити його від залишків старих (торішніх) продуктів і, крім цього, демонтувати всю систему дерев'яних конструкцій, зазвичай складається з наступних елементів:

 • піддони для насипних овочів;
 • дерев'яні стелажі;
 • внутрішні засіки;
 • дерев'яні короби;
 • полки.

Всі елементи системи зберігання зібраних продуктів при цьому розбираються і виносяться на свіже повітря, де проводиться їх промивка з використанням гарячої води (з милом і содою) і грунтовна просушування.

Досить простим, але досить дієвим прийомом дезінфекції дерев'яних конструкцій підпілля вважається проста побілка їх за допомогою вапна, проведена з додаванням невеликої кількості мідного купоросу (100 г на одне відро).

Для захисту цих конструкцій від цвілі і гнильного грибка рекомендується використовувати 10-відсоткові водні розчини залізного або мідного купоросу. З їх же допомогою необхідно буде промити всі стіни, а також обробити земляні підлоги підвалу.

Покриті вапном погребные стіни потім необхідно добре просушити, інакше з-за вогкості ви можете погубити весь зібраний урожай. Глибокої восени, в сезон дощів, різких похолодань і високої вологості розраховувати на те, що підвал висохне сам по собі, практично не доводиться.

Ось чому питання організації примусового просушування погреби надається в цих умовах першорядного значення.

Способи просушування погреби

Для проведення якісного просушування погрібного господарства недостатньо просто відкрити призначені для цього вентиляційні люки і труби. Оскільки повітря в льосі з часом остигає і стає важким для провітрювання - розраховувати на природне (під дією тяги) пересування його мас не доводиться.

Способы просушки погреба

Відомо кілька «народних» способів просушування погрібного приміщення, кожен з яких ви можете випробувати самостійно. Перерахуємо основні застосовувані для цього прийоми:

 • використання залізної грубки;
 • просушка з використанням жаровні;
 • застосування свічок для збільшення природної тяги.

Просушка погреба с помощью тепловой пушки

Прогрів стін льоху шляхом протоплювання його пічкою - заняття досить трудомістке і клопітка. Ви можете самі спробувати цей варіант, якщо маєте в особистому господарстві відповідну грубку.

Просушування льоху з допомогою жаровні

В більшості випадків більш переважним є варіант прискореної сушки приміщення за допомогою звичайної переносний жаровні, яка проводиться звичайно через 2-3 дні після закінчення природної сушки. Така жаровня може бути виготовлена з відслужило свій термін старого відра. Пристрій її і спосіб сушіння, наведені нижче, як нам здається, не вимагають спеціальних пояснень.

Просушка погреба с помощью жаровни

Для розпалювання жаровні слід використовувати дрібно наколоту деревну тріску, а після того, як вона розгорілася - можна почати підкидати туди дрова побільше. Потім за допомогою дроту з оформленим у вигляді гачка кінцем слід опустити нашу імпровізовану жаровню в льох.

Утворився від вогню жар швидко прогріє всі приміщення і витіснить застояне в погребі сирої повітря назовні. А супроводжуючий будь горіння їдкий дим дозволить вам позбутися від наявних у погребі небажаних вогнищ природного активності (комах і грибкової цвілі, наприклад).

Просушка з використанням свічки

Проте існує спосіб ще більш простий - необхідну для просушування погреби повітряну тягу можна помітно збільшити за допомогою всього лише однієї свічки.

Правда для цього буде потрібно наростити встановлену в підвалі вентиляційну трубу практично до самої підлоги. Після цього необхідно поставити під вхідний отвір труби запалену свічку, розміщену у звичайній банці з-під консервів.

Для створення імпульсу початкової повітряної тяги можна прямо в трубі запалити аркуш паперу - в подальшому ця тяга буде підтримуватися за рахунок полум'я самої свічки. Таким чином, приблизно протягом трьох днів (скориставшись комплектом з кількох свічок) ви зможете висушити все погребное господарство разом зі стінами та стелею.

Просушка с помощью свечи

Після остаточного завершення всього комплексу заходів по просушування підвалу ви можете змонтувати на колишнє місце все прибрані раніше стелажі і полиці. Тільки перед цим (як вже зазначалося вище) вони мають бути ретельно очищені від слідів бруду, оброблені розчином мідного купоросу і добре висушені.

Читайте також: