Як закрити діру в стіні


Как заделать дыру в стене

Пошкодження поверхні стін або гіпсокартонних покриттів в побутових приміщеннях вважається досить поширеним явищем у повсякденному житті. Крайній випадок такого ушкодження - це утворення діри в стіні, що потребує прийняття будь-якого термінового вирішення за її закладенні. Зауважимо відразу, що вирішити питання про те, як закрити дірку в стіні, цілком під силу кожному, навіть не має досвіду спеціальних робіт домашньому майстрові. При цьому вибір способу відновлення пошкодженої ділянки залежить від матеріалу, з якого виготовлено покриття стін. У сучасних приміщеннях цим матеріалом є цегла (бетон) з шаром нанесеної поверх нього штукатурки, або гіпсокартонна плита. У даній статті будуть розглянуті обидва ці варіанти.

Цегляна стіна

Техніка усунення пошкодження в цьому випадку повністю визначається розмірами утворилася дірки і може відрізнятися для випадків невеликий пробоїни, глибокого отвору великого розміру і, нарешті, для глибокої щілини, нерідко утворюється між бетонними плитами. Розглянемо кожен із цих варіантів окремо.


Небольшая дыра

  • Діра невеликого розміру, що залишилася від раніше існуючих на стіні кріплень (цвяхів, дюбелів або саморезов, наприклад), а також вузькі тріщини або щілини зашпаровуються за допомогою звичайної шпаклівки. Готову шпаклівку для закладення пошкоджень у стінних покриттях можна вільно придбати сьогодні в будь-якому будівельному магазині. Цей матеріал наноситься на пошкоджене місце за допомогою невеликого шпателя, після чого слід дочекатися повного його висихання і зачистити ділянку наждачним папером. По завершенні всіх цих операцій вам залишиться лише зафарбувати відновлений ділянка під колір всієї стіни або заклеїти його шпалерами.


Глубокая дыра

  • Глибока діра може утворитися в результаті випадкового пошкодження при пересуванні меблів або ж на місці демонтованого раніше електричної розетки, наприклад. Такий отвір, перш за все, слід заповнити яким-небудь відпрацьованим матеріалом (засохлим гіпсом або алебастром, наприклад) і тільки після цього приступати до чистової шпаклівці місця пошкодження. В якості наповнювача можна використовувати також стару штукатурку або звичайний розчин з підвищеним вмістом цементу. Перед тим, як закрити діру в стіні необхідно очистити її від решти дрібних крихт штукатурки і рясно змочити водою. Потім воно набивається наповнювачем з цементним розчином і залишається до повного висихання останнього. Після просушування відновлюваний ділянку шпаклюється начисто, причому по ходу цієї операції захоплюється і частина прилеглої до цього місця стіни. Дочекавшись повного висихання шпаклівки, ви можете обробити цю ділянку дрібним наждачним папером.


Монтажная пена

  • Для усунення глибоких щілин можна скористатися будівельної монтажною піною, яка здатна міцно закупорити місце пошкодження. Одразу після висихання залишки застиглої піни видаляються з закріпленого ділянки за допомогою звичайного ножа, після чого проводиться його шпаклівка.

Діра у гіпсокартон


Дыра в гипсокартоне

Вибоїни невеликого розміру, отвори від цвяхів і інші дрібні пошкодження в стіні з гіпсокартону обробляються точно таким же чином, як закладається діра в стіні із штукатуркою. Однак гіпсокартонна стіна в результаті випадкового удару може просто продавитися всередину, після чого утворюється досить глибока вм'ятина або навіть діра. В цьому випадку вам доведеться міняти пошкоджену ділянку; при цьому ремонтні операції звичайно здійснюються в наступному порядку:


Как заделать дыру в гипсокартоне

  • розмічаємо на стіні квадрат, повністю охоплює вм'ятину;
  • випилюємо розмічений квадрат за допомогою ножівки або електролобзика;
  • взявши в якості шаблону вирізаний квадрат, розмічаємо і вирізаємо точно такий же квадрат з нового листа гіпсокартону;
  • потім потрібно взяти дві дерев'яні планки і закріпити їх за допомогою шурупів з внутрішньої сторони гіпсокартонного підстави (верхній і нижній кромці отвори);
  • після цього вирізаний квадрат встановлюємо на підготовлене місце і обережно прикручуємо до планок шурупами;
  • зашпаклевываем щілини, які утворилися в стиках гіпсокартону, і залишаємо їх на просушування, після чого зачищаємо поверхню за допомогою наждаку.


Зачистка неровностей