Як закласти шви на гіпсокартоні

17.01.2021
2 809
Admin

Как заделать швы на гипсокартоне

Якщо ви хочете дізнатися, як закласти шви на гіпсокартоні, наберіться терпіння, і закінчите монтаж гіпсокартону своїми руками гідно і в короткі терміни. На даному етапі ми не рекомендуємо вам розслаблятися, адже закладати шви не так просто, як здається на перший погляд. Прочитайте статтю і дізнатися, як зрівняти гіпсокартонну поверхню після установки гіпсокартонного листа на каркас.

Перед тим, як закладати шви на гіпсокартоні, слід вивчити стан кромок гіпсокартонних листів і приготувати достатню кількість шпаклівки, яка буде основним матеріалом для закладення швів між листами гіпсокартону. Можна купити в магазині вже готову шпаклівку або приготувати з сухої суміші. Для закладення швів необхідно приготувати шпателі різних розмірів - 100мм-250мм по ширині, купити готову армуючу стрічку.

Перед тим, як почати закладати шви на гіпсокартоні, необхідно очистити від пилу гіпсокартонні листи і шви між ними, а також досліджувати всі наявні шурупи на предмет повноти закручування. Зазор між гіпсокартонними листами повинен становити не більше 2мм.

Якщо заводські утоненные кромки добре збереглися, різати папір для армірувальної стрічки і фасок зовсім не потрібно. На всіх прямих і відрізаних кромках листів необхідно виконати фаски за допомогою гострого ножа. Фаски потрібно робити під кутом 450, глибина і ширина фаски повинна бути в межах 5мм.

Після підготовки швів до роботи слід приготувати шпатлевочную суміш або готову шпаклівку для закладення швів між листами гіпсокартону. Зараз в будівельних магазинах можна вибрати будь-яку суміш,але краще зупинитися на перевірених, якісних виробників:

  • SEMIN CE 86
  • Vetonit Gyproc Siloite
  • Knauf Fugenfuller
  • KREISEL 601

Шпатлевка стыков гипсокартона

Відразу після приготування шпатлювальна суміш з допомогою шпателя наноситься перпендикулярно швах. Суміш при цьому слід ретельно закрити вглиб, для того, щоб вона заповнила зазори між гіпсокартонними листами. При закладенні швів на лицьовій поверхні листів повинен залишитися невеликий надлишок суміші, за допомогою якого слід заповнювати всі нерівності між швами до того, як суміш висохне. Такнужно закладати шов по всій довжині. Якщо довжина швів велика, більше 3-х м, то закладати такі шви слід по частинах, тобто після підсихання однієї ділянки шва, приступати до наступного і т. д.

Після того, як шпатлювальна суміш нанесена і підсохла, прямо на шви наноситься спеціальна армуюча сітка. Армуючу сітку можна придбати в будівельному магазині, зроблена вона зі скловолокна і відрізняється підвищеною міцністю і довговічністю. Якісна армуюча сітка має еластичну структуру, вона не мнеться, не переламується, не растрепывается, не деформується.

Після того, як армуюча сітка покладена по центу шва по всій довжині, потрібно втерти її з натиском в шпатлевочную суміш. Коли сітка міцно зафіксована в суміші, слід видалити надлишки суміші широким шпателем. Якщо шов різаний, то з допомогою шпателя на відстані 20 см від шва необхідно згладити нерівності закладення, шов як би витягується, купуючи рівномірну товщину. Після того, як шов між листами закрили, вирівняли, відшліфували, можна приступати до вирівнювання і витягування швів, щоб отримати рівну, без горбів поверхню.

Выравнивание швов гипсокартона

Таким же чином можна закласти шви між стіною і стелею, які утворюють внутрішній кут. На примикають листи наноситься шпатлювальна суміш для закладення швів і розрівнюється. Після армуюча сітка загинається посередині, центруется, після цього надлишки суміші видаляються. При закладенні швів необхідно закрутити до упору шурупи, щоб через них на шпаклівці не утворилися нерівності і горби.

Після того, як шви вирівняли і вони підсохли, слід відшліфувати поверхню гіпсокартонних листів, так, щоб стіни виглядали ідеально.

Далі слід взяти широкий шпатель і ретельно зачистити шов від потьоків, горбів, часток шпаклівки, після цього необхідно нанести свіжий шар шпаклівки тонким шаром. При цьому охоплюється значно більша площа, порівняно з початковою. Для цього можна використовувати шпатель шириною 25 див На цьому етапі робіт по закладенню швів головною метою є максимальне вирівнювання горбів, хвиль і нерівностей, які могли виникнути після нанесення армуючої стрічки.

Після того, як шпаклівка застигне, можна проводити шліфовку швів між листами гіпсокартону за допомогою дрібної наждачного паперу або спеціальної шліфувальної машини.

На закінчення можна порадити довірити таку відповідальну справу, як закладення швів на гіпсокартоні, відповідальним і професійним виконавцям. Якщо ж ви вирішили провести роботи по закладенню швів самостійно, попередньо проконсультуйтеся у знаючих людей та прочитайте наші поради.

Читайте також: