Як закрити труби у ванній

17.01.2021
4 404
Admin

Как закрыть трубы в ванной

  1. Вибираємо оптимальний варіант
  2. Конструкція з гіпсокартону

Проведення ремонту у ванній кімнаті - це не просто зміна інтер'єру за допомогою заміни сантехнічного обладнання і настінних покриттів. Практично основним завданням ремонту є роботи, спрямовані на закриття комунікаційних труб і каналізаційного стояка, які обов'язково присутні в кімнаті, де необхідна підведення гарячої і холодної води, а також їх відведення в систему каналізації. Як закрити труби у ванній, щоб це виглядало естетично правильно, і було при цьому якісно і міцно?

Вибираємо оптимальний варіант

Выбор оптимального варианта сокрытия труб

Існує кілька способів, які дозволяють закрити труби, розташовані у ванній.

  • Можна заховати труби в стінах, цей варіант зручний у тому випадку, якщо проектування приміщення виконується з «нуля». У цьому разі розташування труб виконується з таким розрахунком, що їх присутність не буде помітно при візуальному огляді приміщення.
  • Сховати комунікаційні труби можна і за допомогою перепланування ванної кімнати або об'єднання ванної та туалету. Додавання додаткового простору дозволяє виділити для труб певної частини приміщення і закрити його звичайною конструкцією з металевого профілю і гіпсокартону.
  • Самий простий і практичний спосіб - це виготовлення окремого короби або екрана з доступних оздоблювальних матеріалів. Цей варіант не обмежує доступ до труб, так як легко демонтується або знімається, що полегшує необхідні профілактичні або ремонтні роботи інженерних комунікацій.

Трубы за рольставнями

  • Є ще один спосіб приховати труби: можна встановити меблі, що прикриває цю ділянку приміщення, але використання такого способу обмежується можливостями площі і планування приміщення і обмежує доступ до важливих вузлів: кранів, люків і систем контролю.

Кожен з цих способів прийнятний для кожного окремого приміщення, а вибір може зробити або фахівець, або власник житлового приміщення, визначаючи всі можливі наслідки такої реконструкції з урахуванням обсягу витрат коштів і матеріалів. Найпоширенішим варіантом, який дозволяє вирішити, як закрити труби у ванній, - це виготовлення конструкції з гіпсокартону, яка залишає можливість необхідного доступу до комунікацій виконується в повній відповідності із загальним інтер'єром ванної кімнати.

Конструкція з гіпсокартону

Конструкция из гипсокартона

Перш ніж виконувати обшивку труб у ванній. Проведіть їх візуальний огляд для виявлення течі, місць корозії та іржі. Перевірте, чи не підтікають крани. Усуньте всі виявлені порушення, так як вони в подальшому можуть негативно вплинути на цілісність вашої конструкції. Переконайтеся, що контрольно-вимірювальні прилади, крани і люки каналізаційних стояків і після реконструкції будуть доступні. Встановіть на труби теплоізолюючий матеріал і закріпіть його.

Для виконання робіт вам знадобиться:

  • Листи гіпсокартону, металевий профіль або дерев'яні бруски.
  • Кріпильні вироби, саморізи, монтажна піна, шпаклівка.
  • Інструменти: рівень, рулетка, шуруповерт, викрутка, ножівка і шпатель.

Поставтеся відповідально до вибору гіпсокартону, для оздоблювальних робіт у ванній кімнаті потрібно вологостійкий матеріал. Для додаткового захисту рекомендується гіпсокартон з внутрішньої сторони обробити оліфою. При використанні дерев'яних брусків необхідно провести їх обробку антисептиком, що запобігає появі цвілі і неприємного запаху. Дефекти стін, щілини і тріщини закладіть за допомогою монтажної піни.

Проведіть вимірювання всіх параметрів за допомогою рулетки згідно з вимірами складіть невеликий креслення майбутньої конструкції. До стіни прикріпіть два направляючих профілю, розташовані на відстані не менше 5 см труб. Виконується установка профілів в тому місці, де необхідно залишити отвір для доступу до комунікацій. Гіпсокартон вирізається у відповідності з розмірами поверхонь і обшивається за допомогою саморізів.

Саморезы для гипсокартона

Для доступу виготовляється окрема панель, яка встановлюється на спеціальні шарніри. Вся конструкція шпаклюється і обробляється грунтовкою. На отриману готову конструкцію можна наклеїти керамічну плитку.

В якості матеріалу, що закриває труби у ванній кімнаті, цілком підійдуть і пластикові панелі, робота з якими ідентична роботі з гіпсокартоном. Цей вид обробки більш ефективний, так як його монтаж не вимагає подальшої обробки ізолюючими та іншими оздоблювальними та інтер'єрними матеріалами.

Пластиковые панели для труб

Використання в якості прикриває матеріалу ліпнини в стилі бароко, хромованих грат і елементів меблів, вимагають відповідності стилю, тому такі прикраси рекомендується використовувати при комплексному ремонті або реконструкції.

Читайте також: