Як залити фундамент під будинок


Заливка ленточного фундамента

Заливка фундаменту - дуже відповідальний момент, тому що комплекс заходів, що вживаються для зведення фундаменту під будинок, може не дати очікуваного результату. Саме тому до заливання стрічкового фундаменту потрібно поставитися дуже уважно. Тому поговоримо про те, як залити фундамент під будинок в цій статті.

Как залить фундамент под домДля заливки стрічкового фундаменту під будинок знадобиться розчин, не нижче марки М200. Оптимальним для заливки фундаменту є бетон марки М400. Для заливки фундаменту своїми руками вам знадобляться якісний цемент, дрібний пісок і прісна вода. Також слід пам'ятати, що економити в даному випадку категорично не рекомендується, тому пропорції слід чітко дотримуватися. Треба визнати, що приготований бетон своїми руками буде все одно відрізнятися від заводського зразка, тому фахівці рекомендують замовляти бетон у заводів і здійснювати доставку на бетономішалці прямо до місця призначення. Це буде гарантією якісно приготованого розчину, забезпечить швидку доставку і звичайно ж скоротить строки проведення робіт.

Технологія заливки

Технология заливки фундаментаПерш за все необхідно провести розрахунок потрібної кількості бетону. Це можна обчислити шляхом множення загальної довжини траншеї, помноженої на її глибину і ширину. У разі використання заводського бетону необхідно підготувати майданчик для зручного під'їзду транспорту до всіх частин стрічкового фундаменту. Необхідно пам'ятати, що лоток у бетономішалки становить 3 метри в довжину.

На самому початку зверніть увагу на якість бетону. Якщо ви виявите засихання, то попросіть водія розбавити бетон водою. Через деякий час можна буде продовжити заливку бетону.

Для формування більш якісної бетонної суміші необхідно вдатися до додаткової утрамбування бетонної суміші шляхом глибинного вібратора. Мета його застосування в тому, що він видаляє невеликі порожнини (бульбашки) всередині бетону, які залишилися не заповнені. Такі порожнини можуть призвести до дуже сумних наслідків аж до руйнування фундаменту під впливом різких перепадів температур. У разі відсутності глибинного вібратора, можна скористатися іншими будівельними інструментами, наприклад граблями. Остаточним дією при заливці стрічкового фундаменту під будинок буде вирівнювання поверхні фундаменту, наприклад, за допомогою звичайного будівельного кельми.

Важливі нюанси


Заливка бетонного фундамента

Затвердіння фундаменту відбувається протягом трьох тижнів.

Зверніть увагу! У разі спекотної погоди може відбуватися пересихання поверхні фундаменту, тому потрібно періодично зволожувати поверхню фундаменту. При дощовій погоді - навпаки, необхідно закривати поверхню плівкою, щоб уникнути надмірного намокання фундаменту, що збільшить термін його затвердіння.

Для того, щоб максимально збільшити щільність фундаменту, можна через тиждень укласти пару рядів цегли на його поверхню. Завдяки цьому стрічковий фундамент досягне максимальної усадки і витіснить залишилися повітряні порожнечі. Ось ми і розглянули питання, як зробити фундамент під будинок.

Відео

Цей сюжет присвячений заливці стрічкового фундаменту.