Як замаскувати люки і каналізаційні колодязі на дачній ділянці


Как замаскировать люк на дачном участке

Мета декоративних заходів, за допомогою яких власники дач шукають, як замаскувати люки і каналізаційні колодязі на дачній ділянці, - забезпечення доступу для огляду колодязів та облагородження зовнішнього вигляду люків. Адже часто при плануванні ділянки та будівництві будинку власники не замислюються про раціональне місце розташування колодязів. В результаті В процесі експлуатації дачі неестетичні люки постійно попадаються на очі в самому невідповідному місці.


Люк канализационный

Сучасна комфортабельна дача неможлива без зручної і функціональної системи водопроводу і каналізації. Для облаштування будинку, господарських будівель і ландшафтної території сьогодні використовується розгалужена комунікаційна мережа, дренажна система і складні інженерні магістралі. Для їх технічного і профілактичного обслуговування обов'язково влаштовуються спеціальні колодязі, зовні закриваються функціональними люками. Але навіть практичність таких споруд не виключає бажання багатьох власників дач уникнути постійного нагадування про наявність під землею комунікаційної системи. Тому власники дач часто замислюються над тим, як замаскувати люки і каналізаційні колодязі на дачній ділянці доступними засобами, витративши незначні фінансові та часові витрати.

Основні умови декорування каналізаційних люків


Украшение люка

Варіантів декоративного оформлення комунікаційних кілька люків. Однак найголовніша умова вибору естетичної технології маскування - це можливість доступу до комунікацій в будь-який час року. Бажано зробити так, щоб сам люк був не видно, а зручність користування їм залишалося. Тому, перед тим як замаскувати люки і каналізаційні колодязі на дачній ділянці, слід ретельно продумати всі деталі майбутньої конструкції або системи декору. Багато залежить від місця розташування колодязя, висоти посадки конструкції і якісної характеристики матеріалу, з якого був зроблений люк.

Флористичне декорування


Маскировка люка зеленью

Якщо колодязь розташований безпосередньо посеред газону, то його можна задекорувати чагарниками і різноманітними рослинами: барбарисами з золотистою або червоним листям, спіреєю, перстачем і т. д. Розростаючись, вони прикриють кришку люка, а з далека будуть відволікати від неї увагу. До того ж, у разі пошкоджень квітів або гілок в процесі експлуатації саду вони швидко відросте. Відмінно підходять для вирішення таких завдань астильби.


Астильбы для маскировки люка

Вона дуже красиві зовні. І крім цього, ці рослини відновлюються дуже швидко, без наслідків для подальшого естетичного сприйняття. Можна посадити стефанандру, стильний сланкий чагарник. Ця рослина має безліч вишуканих декоративних пагонів, з допомогою яких можна задекорувати будь-яку кришку люка.

Декоративні конструкції прикраси колодязів

На місці розташування каналізаційного люка можна спорудити полегшену піраміду із сталевих прутів (арматури). Слід пам'ятати, що основу конструкції піраміди повинна бути більше, ніж розміри колодязя. Тому перед тим, як замаскувати люки і каналізаційні колодязі на дачній ділянці цим способом, слід провести ретельні виміри.


Арматура для маскировки люка

Використовуючи отримані дані, можна при купівлі металевих заготовок замовити розкрій прутів згідно з вихідними розмірами. Фахівці радять не забути загрунтувати і пофарбувати всі сталеві елементи, а також деталі кріплення. Тоді отримана конструкція послужить дачникові не один рік. Колір фарби по металу можна підібрати в тон інших садових споруд або навпаки, пофарбувати піраміду в зелений колір, відтінок навколишнього ландшафту.


Душистый горошек

Навколо спорудженої конструкції можна посадити будь улюблене витка рослина, наприклад, запашний горошок. І тоді через певний проміжок часу посередині газону буде радувати око гарна і запашна клумба. Також для облаштування такого «зеленого декору можна використовувати різноманітні однорічники.

Інші види маскування люків

Для бажаючих виконати декорування кришки люка без проведення складних підготовчих робіт і тимчасових витрат на висадку рослин фахівці радять використовувати великі валуни або композиції з різних видів каменів. Сьогодні штучні камені, з максимальною достовірністю імітують природні валуни можна купити в спеціалізованих будівельних супермаркетах чи на ринках.


Маскировка люка под "камнем"

Дуже гармонійно виглядають такі композиції на тлі натуральної гальки або яскравого квітника. До речі, камені, покладені на каналізаційні люки, можуть стати частиною гарного ансамблю, що складається з гірки і каскаду дзюркотливого водоспаду.

Використовуючи трохи фантазії і витративши незначна кількість вільного часу, можна швидко і легко задекорувати кришки люків в будь-якому місці заміського дачного ділянки. Якщо ж замаскувати люк немає можливості, його краще прикрасити. Кілька фотографій оригінальних люків для вашого натхнення дивіться нижче.

Фото оригінальних люків:


Улыбающийся люк


Крышка люка с журавлем


"Листопад" на крышке люка


Цветы и смеющийся человечек как украшение люка


Флористическая композиция на люке


Рыбы среди цветов на крышке люка