Яка арматура потрібна для фундаменту


Какая арматура нужна для фундамента

Будь-який будинок або господарська будівля вимагає попереднього проектування і виготовлення досить міцного фундаменту. Виготовлення цього конструктивного елемента неможливо без використання арматури. Вона дає можливість значно посилити залізобетонну конструкцію, завдяки тому, що приймає на себе навантаження від розтягуючих напружень.


Выбор арматуры для фундамента

Арматурний каркас застосовують не тільки для зміцнення фундаменту, але і в якості сполучного ланки між окремими елементами фундаменту. Вибирати цей матеріал необхідно уважно. Яка арматура потрібна для фундаменту, і на що необхідно звернути увагу при її виборі?

Види арматури для фундаменту

Краще всього для створення міцного каркаса фундаменту підходить склопластикова арматура. Такий матеріал володіє кількома позитивними якостями, які роблять його найбільш підходящим при будівництві фундаментів:

  • Тривалий термін служби.
  • Підвищена міцність матеріалу.
  • Невисока вартість.
  • Стійкість до впливу корозії.
  • Стійкість до впливу низьких температур.


Арматура стеклопластиковая

Крім того, для спорудження залізобетонного фундаменту добре підходить сталева арматура, виконана на періодичному або гладкому профілі. Періодичний профіль - це стрижень, на поверхні якої нанесено рифлення, є виступами металу розташованими під кутом до осі. Основне призначення рифлення - збільшити зчеплення бетону і арматури.


Стальная арматура

Вибираючи, яка арматура потрібна для фундаменту, варто задуматися про її надійності. Ця якість визначається властивостями використовуваного матеріалу.

Зверніть увагу! Бажано враховувати і крок поперечного рифлення (відстань їх центрами виступів): чим менше відстань, тим краще зчеплення бетону з арматурою.

Але основною якістю арматури вважають її поперечний діаметр. Для побудови фундаменту для лазні або невеликого будинку добре підходять стрижні діаметром в межах 10 - 12 мм. Крім того, для фундаменту можна використовувати арматурну сітку, зі сплющеною круглої сталі. Конструкція з таким елементом володіє підвищеною міцністю, за порівняно із звичайною арматурою, що з'єднується разом з допомогою зварювального апарату.

Сітковий каркас


Сеточный каркас арматуры

Останнім часом, завдяки новітнім розробкам, з'явився спосіб, який дає можливість виготовляти в домашніх умовах сітковий каркас. Його можна виготовити, використовуючи спеціальний пістолет, який може з'єднати прути арматури відпалений металевим дротом 1 - 3 мм діаметром.


Пистолет для вязки арматуры

Застосування таких агрегатів дає можливість значно знизити термін виконання роботи (на кожне з'єднання витрачається до 2 секунд), і, крім того, збільшити їх якість - перекіс або деформація каркаса в цьому випадку неможливі завдяки стабільному зусилля затяжки дроту. Крім того, як позитивний фактор застосування таких пістолетів можна назвати те, що з ним може працювати і любитель. Все що необхідно зробити, - це закріпити насадку і після цього натиснути на кнопку.

При кріпленні арматури також необхідно дотримуватися правил, які дають можливість отримати міцний арматурний каркас.

Зверніть увагу! Зовнішній край каркаса повинен трохи виступати за опалубку. В результаті створюється необхідна товщина (мінімально 50 мм).

Також необхідно передбачити простір між дном траншеї і каркасом. Для виконання цієї роботи найчастіше застосовують спеціальні пластикові насадки. Якщо не можна використовувати ці елементи, то підкладають під каркас дерев'яний брус або цеглини, а після цього кріплять до грунту дротяними штирями, які не дозволяють при заливці фундаменту зміститися арматурі.


Арматурный каркас

Заливати фундамент можна тільки добре очистивши від іржі, бруду, пилу, сміття арматурний каркас і опалубку, сторонні елементи можуть суттєво ускладнити схоплювання бетону.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, який розповість про склопластикової арматури.