Який фундамент зводити на просідаючих грунтах


Какой фундамент возводить на просадочных грунтах

Приступаючи до будівництва власного будинку і проектуючи його конструкцію, будь-який забудовник повинен в першу чергу визначитися з типом грунтів на своїй ділянці. Найчастіше при обстеженні території на ній можуть виявитися різні проблемні місця з просадочным грунтом. Зазвичай це суглинкові ґрунти, які характерні для лісовій місцевості і змішаних ділянок. Традиційний підхід до будівництва підстав в таких випадках не підходить. Тому, тільки знаючи, який фундамент зводити на просідаючих грунтах і дотримуючись технологію, можна швидко звести надійну і довговічну опорну конструкцію для будь-якого типу будинків.

Попередні роботи


Предварительные работы

Велика пористість, низька міцність і висока вологість просадних грунтів можуть сприяти в процесі облаштування фундаментів і їх експлуатації до зменшення їх обсягів. Тому конструювання опорних елементів виконують з урахуванням можливих деформацій і усадок при замочуванні ґрунту. При визначенні нерівномірності осідань і грунтів враховують наступні фактори:

  • інженерно-геологічні особливості ділянки;
  • фізико-механічні властивості ґрунтів та їх неоднорідність;
  • глибину, розміри закладення і особливості розташування фундаменту;
  • конструктивні елементи споруди, наявність підвалів і поверховість будівлі;
  • сумарні навантаження на опорні конструкції і прилеглу майданчик;
  • фактичне місцезнаходження проблемних грунтів і джерел замочування.

При виявленні проблемних грунтів рекомендується звернутися за консультацією до кваліфікованих фахівців, які за допомогою комплексних обстежень в самі стислі терміни визначають реальну глибину залягання грунтів, представляють офіційний висновок про особливості грунту і видають професійно обґрунтовані рекомендації з облаштування опорних конструкцій.

До того як визначити, який фундамент зводити на просадних грунтах, необхідно врахувати наступні рекомендації професійних конструкторів, обов'язково передбачити облаштування дренажної системи навколо будівлі та організувати водовідведення із земельної ділянки. Дані заходи допоможуть знизити ризик замочування грунтів під опорними конструкціями і збільшать термін експлуатації об'єкта в кілька разів.

Найоптимальніший тип фундаменту для просадних грунтів

За своїми технічними та експлуатаційними характеристиками для просадних грунтів оптимально підходить пальовий фундамент, який у процесі зведення не вимагає значних земляних робіт, доступний за ціною, що відрізняється простотою облаштування і максимальним розподілом розрахункових навантажень конструкції будівлі. Пальові опори відрізняються підвищеною міцністю і надійністю, невеликою вагою та великим різноманіттям рішень.


Свайный фундамент для просадочных грунтов

В якості несучих опор в таких фундаментах використовуються металеві або залізобетонні палі, які наземної частини об'єднуються ростверком. Саме на нього монтуються зовнішні стіни та інші конструктивні елементи будинку. Даний тип фундаменту оптимально підходить для будівництва дерев'яних та каркасних будинків, збірних полегшених або комбінованих конструкцій. Довжина паль залежить від залягання просадних грунтів та їх складу.


Сваи для обустройства фундамента

Зверніть увагу! Пристрій такої підстави припускає, що між землею і будовою буде витримано певну відстань, що дозволить уберегти будинок від змін при впливі пучинистих грунтів та поверхневих вод.

Технологія облаштування пальових фундаментів


Технология обустройства свайного фундамента

В індивідуальному будівництві рідко використовуються буронабивні бетонні палі з-за необхідності застосування спеціальної техніки. Тому для облаштування приватних будинків найбільш вигідна та ефективна технологія монолітного пальового фундаменту, який виробляють з допомогою незнімної опалубки, якісного розчину бетону і сертифікованих прутів сталевої арматури.


Бурение скважин

На першому етапі бурять свердловини за допомогою ручного бура або спеціальної машини. Дно кожної свердловини просипають щебенем і заливають бетонним розчином. У підготовлену яму до повного застигання бетону опускають азбестоцементну трубу. Як правило, підбирають нові труби або б/у вироби в хорошому стані діаметром не менше 200 мм По довжині трубу вибирають таким чином, щоб вона виступала над поверхнею ґрунту на 300-350 мм

Зверніть увагу! Щоб труба зберігала в процесі заливки складу вертикальне становище, по периметру обсипають піском, ретельно ущільнюючи будь-якими підручними засобами.

Важливий етап - це армування конструкції. Сталеві прути повинні бути довшими труби десь на 150-200 мм і розраховуватися по 3 шт. на кожну опору. Після наповнення труби бетоном на 2/3 їх рівномірно розміщують у порожнини і тільки після цього доливають решту розчину.

Таким чином, знаючи який фундамент зводити на просідаючих грунтах і технологію його будівництва можна швидко і якісно облаштувати основу під будь-яку конструкцію в самі стислі терміни.

Відео

Цей відеоролик - ще один плюс в скарбничку пальового фундаменту.