Який підлогу краще на кухні

17.01.2021
3 328
Admin

Какой пол лучше на кухне

 1. Загальні рекомендації при виборі підлоги
 2. Керамічна плитка
 3. Наливні підлоги
 4. Лінолеум
 5. Коркове покриття
 6. Ламінат

Кухня в будь-якому будинку - це найбільш відвідуване приміщення. Сніданки і вечері збирають всіх домочадців в одному разом, а так як площа кухонь традиційно невелика, то інтенсивність надмірних навантажень на поверхню покриття підлоги в кухні одне з найбільших. Тому думки, який підлога зробити на кухні, не залишають багатьох власників у процесі підготовки до ремонту.

Загальні рекомендації при виборі підлоги

Общие рекомендации при выборе пола

Так як термін експлуатації покриття для підлоги має тривалий період, так і витрати на придбання і укладання значні, варто заздалегідь проаналізувати всі можливі нюанси різних пропозицій, які сьогодні є на ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів.

Як правило, основні вимоги до поверхні підлоги на кухні у більшості споживачів однакові:

 • красивий зовнішній вигляд
 • зносостійкість
 • вологостійкість
 • простота у догляді
 • антибактеріальні властивості

Перед тим як визначитися, який підлогу краще на кухні укласти, необхідно врахувати багато факторів, у тому числі якісну підготовку для будь-якого фінішного покриття. Саме в цій зоні підлога повинна мати ідеально рівну поверхню і без ухилів.

 • На рівну підлогу просто і легко наноситься будь-яке покриття
 • Значно збільшується термін подальшої експлуатації покриття
 • Нормально функціонує побутова техніка (холодильник, пральна машинка, плита)
 • Забезпечується комфорт в процесі приготування їжі
 • Простіше відбувається монтаж готової або вбудованої кухонної меблів.

Ще на стадії проведення підготовчих робіт необхідно визначитися з вибором фінішного покриття для підлоги, вирішити, чи будуть встановлюватися система обігріву, з'ясувати самостійно або з дизайнером розстановку меблів, техніки та інші важливі питання.

Якщо ви хочете встановити «теплі підлоги», то доведеться купувати тільки ті покриття, які спеціально призначені і рекомендовані виробником для таких конструкцій. Що стосується дизайну, то сучасні тенденції оформлення інтер'єрів схиляються до комбінованим рішень, особливо якщо площа приміщення дозволяє, показати всі достоїнства покриття. Можна розглянути варіант комбінування різних матеріалів, наприклад, керамічної плитки в робочій зоні і ламінату або паркету в зоні їдальні. А можна скомбінувати і кілька варіантів підлогової плитки з однієї або різних колекцій. Виграшно виглядає поєднання в одному просторі глянцевою і матовою плитки однакового кольору, використання кантів або керамічного панно. Розглянемо найбільш популярні пропозиції фінішного підлогового покриття для кухні і їх основні характеристики.

Керамічна плитка

Керамическая плитка для пола кухни

Це самий затребуваний вид підлоги для кухні. Керамічна плитка дуже практична і зручна, відносно недорого коштує, володіє красивим і різноманітним зовнішнім виглядом. Сучасними виробниками пропонується кераміка різних кольорів, текстур, малюнків і фактури, що надає широкі можливості для оформлення дизайну в будь-якому стилі. Підлогову плитку можна укласти декількома способами:

 • У розбіг
 • Стик в стик
 • По діагоналі
 • З комбінацією декількох способів і різних видів декору

Кераміка - натуральний і безпечний матеріал, що повністю екологічно нешкідливий, не боїться впливу агресивних речовин, вологи та інших негативних наслідків. У робочій зоні бажано укладати матову плитку, щоб уникнути травм. Для уникнення «холоду» від такого покриття, як плитка, можна обладнати підлогу теплою системою підігріву.

Самим міцним покриттям в класифікації плитка є керамограніт, який володіє відмінними характеристиками, красивим зовнішнім виглядом, простотою в укладанні і іншими достоїнствами. В виду того, що керамограніт, як правило, має великі розміри, з нього можна вирізати різні декоративні візерунки, що стане додатковим прикрасою поверхні підлоги.

Наливні підлоги

Наливной пол для кухни

Полімерні підлоги - це поверхня підлоги, одержувана в результаті нанесення за особливою технологією рідкого поліуретану. Одержуване покриття володіє підвищеною вологостійкістю, невибагливістю в процесі експлуатації, стійкістю до стирання та механічних пошкоджень.

Крім цього, наливні підлоги дуже привабливі зовні, має широкий спектр дизайнерських рішень, найнесподіваніших і сміливих, блискучу глянсову поверхню, абсолютно безпечну в повсякденному використанні. Готовий колір поверхні підлоги можна вибрати з існуючих відтінків, а потім доповнити покриття різними 3D зображеннями на свій вибір, металевими, пластиковими вставками, галькою та іншими деталями декору. Варто пам'ятати, що покриття наливними підлогами володіє відмінною адгезією і надалі видалити його буде досить проблематично.

Лінолеум

Линолеум для кухни

Це досить практичне традиційне рішення для покриття підлоги в кухні, володіє масою достоїнств.

 • Економія. Лінолеум коштує недорого, особливо штучне покриття. До того ж можна заощадити на укладанні матеріалу, на роботі і витратних матеріалах.
 • Довговічність. Нинішні поверхні від сучасних виробників прослужать не менше 10 років, практичні, зносостійкі, надійні і володіють непоганий теплоізоляцією. Для кухні бажано купувати як мінімум полукоммерчекий лінолеум, який має більш значний шар захисту.
 • Простота у догляді. Лінолеум невибагливий в повсякденному догляді, легко миється, пылесосится і т. д. З його поверхні легко видаляються жир, вода.
 • Дизайн. Виробники зараз пропонують продукцію різних кольорів, товщини, малюнків і текстур.

Перед придбанням лінолеуму необхідно ретельно вивчати маркування матеріалу, купувати тільки у перевірених надійних фірм або в спеціалізованих магазинах і обов'язково вимагати у продавців надання сертифікатів якості.

Коркове покриття

Пробковое покрытие для кухни

Поки є новиною для російського споживача, але вже довелося по душі багатьом шанувальникам природних поверхонь і натуральних матеріалів. Підлоги з пробки комфортабельні і практичні. На таких підлогах неможливо посковзнутися.

Ламінат

Ламинат для пола кухни

Сучасний ламінат 33 класу і вище стійкий до різних механічних впливів, дуже легкий в укладанні та подальшому догляді. Продукція має дуже гарний зовнішній вигляд, може імітувати багато сортів дерева та інші поверхні (натурального каменю, мармуру, плитки і т. д.). Важливий плюс - ламінат цілком сумісний з облаштуванням теплої підлоги.

Головне, при виборі підлоги для кухні, який би тип його Ви не захотіли укласти, купуйте продукцію компанії, що має довгу історію і хорошу репутацію.

Читайте також: