Який цемент краще для фундаменту

Какой цемент лучше для фундамента

Чи не найвідповідальніша частина будівельного проекту - закладка фундаменту. Помилки в його конструкції практично неможливо усунути, а руйнування фундаменту неминуче призведе до руйнування всієї будівлі. Тому до всіх тонкощів підготовки і закладки фундаменту треба ставитися з надзвичайною обережністю. У свою чергу, якість фундаменту безпосередньо залежить від якості його основної складової - цементу. Неправильно підібраний цемент або приготований в неправильних пропорціях бетон можуть стати причиною трагедії. Тому розглянемо, які види цементу слід застосовувати при закладці фундаменту.

Выбор цемента для фундамента

На перший погляд може здатися, що відповідь на питання, якою цемент краще для фундаменту, очевидний. Чим вище марка цементу загального призначення, тим він якісніший і тим якісніше буде бетон, з якого складається фундамент будівлі. Насправді існують деякі тонкощі.

Особливості маркування

Особенности маркировки

У даній статті розглядаються цементи загального призначення. Якщо мішок маркований буквами «Б», «Н», «СС» або «ПЛ», це означає, що дана різновид цементу володіє особливими додатковими властивостями і застосовується в окремих випадках. Всього на п'яти відсотках будівельних об'єктів використовують зазначені вище марки.

В будівництві житлових будинків використовуються різні види цементу з маркуванням «М». Але і при їх виборі не слід гнатися за міцними різновидами. Наприклад, найдорожчі і міцні марки (від М550 до М800) розраховані на навантаження, які звичайний житловий будинок отримувати не буде. Їх застосовують в промисловості і будівництві; інженерно-фортифікаційних споруд.

Зверніть увагу! Використання надміцних марок цементу для будівництва невеликого приватного будинку або котеджу буде марною тратою грошей.

Приготовление бетона

З іншого боку, цемент низьких марок (М200) придатний для оздоблювальних робіт, але ні в якому разі не для заливки фундаменту. Нарешті, з-за схожої маркування легко переплутати марку цементу з маркою бетону. Вони обидві вказують на міцність матеріалу. Але цемент і виготовлений з нього бетон можуть мати різну міцність і, відповідно, різну маркування. Наприклад, бетон марки М200 отримують з цементу марок М300 і M400. Іншими словами, бетон М200 придатний для будівництва фундаменту, а цемент однойменної марки - ні.

Цемент для фундамента жилого дома

За словами виробників, для заливки фундаменту придатний цемент в діапазоні від М300 до М500.

Зверніть увагу! Деякі виробники маркують свій продукт не літерою М, а позначенням ПЦ (міцність цементу). Значення цих маркувань ідентичні.

Іноді після позначення «М» - ще одна маркування - «Д». Цифра після неї вказує, який відсоток добавок міститься в продукті. Ці добавки знижують якість матеріалу, тому цемент з маркіровкою Д (найчастіше Д20) небажано використовувати в конструкціях, які будуть схильні до сильних перепадів температури, високої вологості або довгим міцним морозів. Зрозуміло, що ця рекомендація не стосується продукту, маркування позначенням Д0.

Вибір оптимальної марки цементу

Оптимальні марки цементу для будівництва житлового будинку - М400 і М500. При цьому на кубометр бетону, придатного для заливки фундаменту, йде 490 кілограм цементу М400 або 410 кілограм більш міцного М500. Враховуючи місцеві ціни, можна вирішити, яку з двох марок вибрати.

Ще одна деталь: цемент М500 застосовується в будівництві великих будівель, в тому числі багатоповерхових конструкцій.

При всій важливості правильного вибору марки цементу, набагато важливіше правильно приготувати з нього бетон. Якість бетону (пропорції його складових) потрібно визначати, виходячи з грунту, на якому йде будівництво. На скельних і піщаних грунтах слід застосовувати бетон М200 або М250.

Цемент М400

Бетон М200 найчастіше отримують з цементу М400. Масове співвідношення в ньому цементу, щебеню і піску повинно становити 1:4,8:2,8, а у бетоні М250 - 1:3,9:2,1. На глинистих грунтах рекомендується використовувати більш міцний бетон М300, щоб запобігти спучування грунту. Такий бетон одержують з цементу М500, а його масове співвідношення зі щебенем і піском становить 1:3,7:1,9.

Не можна забувати і про те, що навіть цемент дуже швидко втрачає свої якості.

Зверніть увагу! Найменше пошкодження паперового мішка, в якому він зберігається, призводить до того, що цемент вбирає в себе вологу і лише протягом кількох діб стає абсолютно непридатним.

Правильніше за все прорахувати необхідну кількість цементу і не купувати його про запас. Якщо виникає необхідність зберігати цемент деякий час, його потрібно укрити від надходження вологи та повітря. А покрита мішок слід використовувати відразу або, в крайньому випадку, до кінця робочого дня.

Запас цемента

Отже, в залежності від розмірів майбутнього будинку і різновидності ґрунту під ним рекомендується використовувати цемент марок М300, М400 або М500. Вибір між цими трьома різновидами потрібно робити, ґрунтуючись на технічних характеристиках проекту.