Якої фірми вибрати ламінат

Какой фирмы выбрать ламинат

Одним з найпопулярніших підлогових покриття є ламінат. Зовні нагадуючи такі дорогі оздоблювальні матеріали, як паркет, натуральний камінь або мармур, він має більшу міцність і меншу ціну. Асортимент ламінату в магазинах і на будівельних ринках величезний. Тому тих, хто затіває ремонт, цікавить, якою фірми вибрати ламінат.

При виборі ламінату необхідно враховувати:

 • Фірму-виробника;
 • Якість виготовлення (ламінат може мати різні ступені зносостійкості, стійкості до подряпин, ударів, вологи);
 • Дизайн під різні натуральні підлогові покриття;
 • Ціну.
Зверніть увагу! При виборі певного виду ламінату потрібно враховувати місце, для якого вибирається обробний матеріал. Для офісу і квартири прийнято використовувати різні класи ламінату: для обробки адміністративних приміщень - 30-ті класи (для невеликих приймалень, офісів, спортзалів і ресторанів); для житлових приміщень - 20-ті класи (вітальні, кабінети, спальні, дитячі, кухні).

Разновидности ламината

Вибираючи ламінат, потрібно враховувати його стійкість, тобто стійкість до стирання. Обробний матеріал ділиться за цією ознакою на 5 класів: від АС1, високого показника захисту, до АС5, максимально піддається стиранню.

Довгий термін служби багато в чому обумовлений товщиною ламінату. Мінімальне значення становить 6 мм, однак найбільш кращим є 8-12 мм

Велике значення має розмір плиток ламінату і спосіб їх укладання.

Зверніть увагу! Чим більше приміщення, тим більшого розміру повинен бути ламінат.

Самим оптимальним способом укладання є бесклеевой варіант, на замках. Для цього на одній стороні панелі знаходиться виступ, на іншій - паз, для того щоб забезпечити послідовне з'єднання деталей один з одним.

Фірми-виробники найбільш затребуваного ламінату

Розглянемо, які виробники випускають більш дешевий, а які - більш дорогий ламінат.

Ламінат преміум класу

 • Quick-Step. Самий популярний виробник ламінату, найбільш часто купується не тільки в Росії, але і в країнах Європи і США. Відрізняється підвищеною зносостійкістю в порівнянні з іншими фірмами-виробниками. Дизайн ламінату, так само як і його якості, розраховані на укладання оздоблювального матеріалу в житлових приміщеннях різного розміру. Для офісних приміщень фірма виробляє лише невелика кількість варіантів. Завдяки своїм якостям, а також популярності, ламінат фірми Quick-Step має високу ціну в порівнянні з аналогічними зразками інших фірм-виробників.

Ламинат Quick Step

 • Berry Alloc. Даний вид ламінату проводиться в Європі. Володіє підвищеними якостями вологостійкості і зносостійкості, тому часто використовується як підлогове покриття для кухні або приміщень з підвищеною вологістю. Має високу ціну, виправдану своєю якістю.

Ламинат Berry Alloc

 • Parador. Німецька фірма-виробник ламінату представляє на ринку підлогове покриття, що володіє не тільки кращими характеристиками, але і абсолютно унікальним дизайном, який розробляється співробітниками компанії в кожному конкретному випадку.

Ламинат Parador

 • Egger. Виробляється в Німеччині. На російському ринку представлені переважно недорогі моделі ламінату преміум-класу. Підлогове покриття Egger має високі якісні характеристики, однак відрізняється невеликим асортиментом і занадто яскравими тонами.

Бюджетний ламінат

 • До бюджетних підлоговим покриттям відносяться такі російські марки, як Tarkett і Kronostar. Вони представляють середній ціновий клас ламінату, має стандартний набір характеристик і прийнятну ціну.

Ламинат Tarkett

 • Ламінат від німецького виробника Krontex. Володіючи невисокою ціною, він надає підлогові плити середньої якості.

Ламинат EPI

 • EPI. Даний вид ламінату проводиться у Франції, і являє собою оптимальне поєднання ціни та якості. Підлогове покриття володіє середніми характеристиками серед інших видів ламінату. Купуючи його, потрібно пам'ятати про те, що тривалість служби підлогового покриття менше, ніж ламінату преміум-класу.
 • Ламінат китайського виробництва, широко представлений в бюджетній категорії, не відрізняється скільки-небудь хорошим якістю. Проблеми з таким покриттям підлоги можуть початися вже в процесі укладання.

Асоціація EPLF

Ассоциация EPLF

Щоб точно визначитися, якою фірми вибрати ламінат, потрібно уточнити, чи входить вона в Асоціацію EPLF - Асоціації Європейських Виробників Ламінованих підлогових покриттів. Учасники даної асоціації гарантують якість своєї продукції. Тобто, купуючи ламінат фірм-учасників, можна бути впевненим у відповідності зазначених в описі характеристик тим, які існують насправді.

Якщо компанія не є учасником Асоціації, то ламінат може не відповідати заявленим якісним характеристикам.