Який зробити фартух на кухні

Какой сделать фартук на кухне

До ремонту кухні необхідно ставитися найбільш серйозно, адже це місце, де багато часу буде проводити господиня. Відповідно кухня повинна бути зручною, функціональною і, найголовніше, красивою. Саме про її оформленні ми зараз і поговоримо, якщо бути точніше, про оформлення невеликої, але важливої частини кухні - фартуха.

Для якої мети він служить і що це таке? Фартух - це утворилося відстань між верхнім шафкою і стільницею. У процесі приготування їжі це місце піддається різним забрудненням: жир, вода, гарячий пар і т. п. З цієї причини фартух повинен бути виготовлений з практичного матеріалу, який зручно буде відмити від будь-якого виду забруднення. Однак крім захисту від бруду, фартух є в інтер'єрі кухні одним з головних прикрас. Тому для його виготовлення потрібно вибрати найбільш підходящий вид оздоблювального матеріалу. Перед цим важливо визначитися з його дизайном, а потім вирішити, який зробити фартух на кухні.

Дизайн і колір кухонного фартуха

Великий вибір будівельних матеріалів дозволяє зробити фартух в самому різному виконанні. Обраний матеріал повинен легко митися і, що найголовніше, прослужити довгі роки. Для деяких принципово вибрати колір фартуха, який був би близький кольором обробки стін кухні. Однак, згідно з рекомендаціями провідних дизайнерів, зовсім необов'язково дотримуватися цього правила. Існує дві причини, згідно з якими колір фартуха може відповідати стіні:

  • Якщо господиня бажає мати кухню в нейтральному тоні, наприклад, кремовому, пісочному, світло-сірий, світло-бежевому тощо.
  • Якщо тон стіни, де встановлено фартух, буде відрізнятися від інших стін.

Хоча підбирати тон фартуха можна, виходячи з кольору меблевого гарнітура, це необов'язково. Наприклад, можна зіграти на контрасті, що додасть ефектності цій частині кухні. Ось кілька варіантів вибору кольору і поєднанню з меблями.

Дизайн фартука

  • Якщо ви бажаєте кухню білого кольору, то в цьому випадку краще всього використання облицювальної матеріалу яскравого кольору. Сам по собі білий колір нудний, а якщо його поєднати з яскравим, то картина різко зміниться. Слід зазначити, що кухня білого кольору дозволяє розширити творчий кругозір. У той же час для створення яскравого акценту можна додатково використовувати всі можливі аксесуари аналогічного кольору. З іншого боку, велика кількість яскравих вставок, може зробити кухню смішною і безглуздою.
  • Кухня бежевого кольору, подібно білої, дозволяє зіграти на контрасті, оживити стіни та інтер'єр. Ефект бежевою кухні додасть панельний фартух, який за кольором, фактурі або малюнку буде аналогічний стільниці. В іншому випадку можна відштовхнутися від кольору фасадів шафки.
  • Ну а що, якщо кухня у блакитному тоні? Тоді оригінальним рішенням буде використання фартуха сірого кольору. Щоб «підігріти», так би мовити, холодний блакитний колір, можна використовувати світло-кавовий, бежевий або кремовий колір фартуха. Один з цих варіантів буде оптимальним рішенням.
  • Якщо вам подобається тони зеленого або салатового, фартух можна підібрати за кольором кухонних меблів. Більш того, не обов'язково повторювати відтінок. Можна на кілька тонів зробити світліше. А якщо ви маєте бажання живої зелені зробити непомітний острівець, то використовуйте для цього кремові, жовті, білі або сірі тони.

В цілому ж існують нейтральні кольори, які поєднуються зі всією палітрою. Наприклад, це може бути білий, сірий, кремовий тон. Тут наведені лише деякі приклади з оформлення фартуха, як частини інтер'єру.

Зверніть увагу! Головним чином відштовхуйтеся від свого бачення. Якщо ви вибираєте нейтральний тон, то навіть при можливій зміні меблів замінювати його не доведеться.

Отже, тепер розглянемо сім прикладів того, з чого зробити фартух на кухні.

7 варіантів обробки на шляху до досконалості!Варіант №1: керамічна плитка

Фартук из керамической плитки

Можна сказати, що керамічна плитка є найбільш поширеним і доступним варіантом для обробки фартуха. Чим це обумовлено? Головним чином - високою стійкістю до впливу перепадів температури, хімзасоби і вологи. Цей матеріал довговічний, а через роки не втрачає свого блиску. Його достоїнством вважається великий вибір відтінків і кольорів, а деякі виробники надають всілякі колекції. Завдяки цьому є можливість доповнювати фартух декораціями і панно. Також для більш підприємливих людей існує варіант фотодруку на кераміці. Це дозволяє робити оформлення вишуканішим. З іншого боку, монтаж плитки супроводжується деякими ускладненнями. Наприклад, цей процес може зайняти тривалий час, за умови, що у вас немає навичок. Більш того, якщо через деякий час ви захочете змінити інтер'єр кухні, то замінити фартух буде непросто - це потягне за собою низку неприємних наслідків. З цієї причини варто розглянути шість інших методів обробки фартуха для кухні, перш ніж віддавати перевагу керамічній плитці.

Варіант №2: панелі МДФ

Фартук из МДФ

Якщо ви хочете зробити фартух швидко і просто, тоді до вашої уваги постають панелі МДФ. Слід відзначити, що цей матеріал в ціновій категорії цілком доступний багатьом, на відміну від інших методів обробок. Панелі МДФ швидко і просто монтуються. Однак перед монтажем поверхня стін слід вирівняти. Закріпити МДФ можна рідкими цвяхами або за допомогою спеціального каркаса. Більш того, якщо через деякий час вам захочеться змінити фартух, то замінити їх буде просто.

Зверніть увагу! Дуже швидко постійно потрапляють жир або хімічно речовини можуть зіпсувати загальний зовнішній вид фартуха. В результаті чого панель покоробиться. Більш того, МДФ - горючий матеріал.

Варіант №3: скло

Стеклянный фартук

Скло рідко використовують в якості обробки фартуха. Але в той же самий час це нове і розвивається віяння моди. Існує кілька варіантів подібної обробки, завдяки чому можна виготовити справжній витвір мистецтва. Наприклад, фотодрук, що наноситься безпосередньо на скло, використовуючи технологію піскоструминного тиску. Таким чином, створюються вишукані і різноманітні фартухи. Перевага даної технології полягає у безшовної поверхні. Це запобігає постійне скупчення бруду і жиру в місцях стикування. Саме по собі скло просто миється і стійке до хімічних засобів. Знову ж, з іншого боку, ця технологія дуже дорога і зробити фартух з скла своїми руками практично неможливо. А якщо зображення вам набридне, то для його заміни потрібно великі трудовитрати. Явний недолік в тому, що на склі будуть добре видні жир і бризки води, відповідно доведеться постійно мити фартух.

Варіант №4: мозаїка

Фартук, выложенный мозаикой

Безумовно, мозаїка є найбільш ефектним, багатим, оригінальним методом обробки кухонного фартуха. Кожен фартух з мозаїки по-своєму унікальний. Чому? Його можна зробити з готових панелей у вигляді плитки, з шматочків битою плитки або скла. Виходячи з цього, повторити дизайн фартуха з мозаїки практично складно. Слід зазначити, що мозаїка має ті ж позитивні характеристики, що і керамічна плитка. Але має більше переваг. З мозаїки можна зробити красиве зображення, яке буде радувати око довгі роки. Для її монтажу потрібно виконати ряд підготовчих робіт. Вкрай важливо ідеально рівна поверхня. Фартух, виготовлений з мозаїки, буде мати велику кількість швів, з цієї причини підбір затірки для швів повинен бути вкрай серйозний. Інакше із-за неякісного затирання дуже скоро фартух з мозаїки перетворитися на сіру пляму на кухні.

Варіант №5: пластик

Пластиковый фартук

Бюджетним варіантом є використання ПВХ панелей. З іншого боку пластик має тривалий термін експлуатації, зберігає зовнішній вигляд на його протязі. А що стосується догляду за ним, то тут також все просто. Пластикова поверхня легко миється звичайними хімічними засобами. Однак пластик має одну негативну характеристику, що робить його використання в якості фартуха ризикованим. Панелі ПВХ вогненебезпечні, а також можуть легко подряпатися. Тому врахуйте ці фактори при виборі оздоблювального матеріалу.

Варіант №6: дзеркало

Зеркальный фартук

Подібно скляним фартух, дзеркальні, відносяться до оригінальних рішень обробки. Особливо практично використовувати дзеркало в маленьких кухнях, так як відображення візуально збільшує простір. Більше того, спеціально підготовлене скло для фартуха прослужить довгі роки, а догляд за ним дуже простий. Однак, з іншого боку, використання скла може призвести до інших проблем. Кухня є місцем, з високою вологістю, особливо в процесі приготування їжі. Тому дзеркало може постійно пітніти, а на поверхні будуть залишатися сліди і плями. Тому після кожного приготування їжі господині доведеться протирати поверхню фартуха.

Варіант №7: метал

Металлический фартук

Одним з інноваційних варіантів обробки кухонного фартуха по праву є використання металу. Якщо кухня оформлена в стилі хай-тек, то металевий фартух ідеально впишеться в нього. Що стосується ціни, то вона цілком збагненна, а переваги металу всім відомі: довговічність, стійкість до вогню, хімічних впливів і т. п. Однак на ньому завжди будуть помітні плями і всілякі патьоки, тому його доведеться постійно витирати. Хоча це не є великою проблемою. Складність полягає в іншому. Метал достатньо холодний на вигляд, тому його використання повинно бути продумано максимально уважно.

Справа смаку чи данина моді?

Стильный фартук

Отже, для судження представлено сім варіантів обробки кухонного фартуха. Який фартух для кухні вибрати, вирішувати тільки вам. Найголовніше - дотримуйтеся загального інтер'єру кухні, а також покладайтеся на ваш смак. Адже можна зробити модно, а насправді ніякого виду не буде. Тому проаналізуйте кожен вид фартухів для кухні безпосередньо для вашого випадку. Будьте безпосередніми і прагнете до індивідуальності. Тоді ваша кухня буде по справжньому функціонального, красивою і в міру модною.

Мозаичный фартук

Що найголовніше, вибирайте той метод, який дозволить вам виготовити фартух своїми руками. Ми будемо раді почути вашу думку з того чи іншого виду фартуха. Можливо, ви знаєте інші методи обробки. Тоді діліться ними з нами, залишаючи свої коментарі до цієї статті! Можливо, ваші ідеї надихнуть когось до нових звершень!

Відео

З цього відео ви дізнаєтеся, як обробити фартух декоративними 3D панелями.

Жора Єлісєєв 03.09.14 14:50
Є велике бажання зробити фартух з скла. Де можна придбати скло вже з нанесеним малюнком? Хочеться щоб він був стильним а не просто прозорим.

Геннадій Сташков 09.09.14 16:08
Артемій! Сніг не затримається на покрівлі при кутах більше 45º. Роблячи такий дах потрібно врахувати, що потрібно у півтора рази більше будівельних матеріалів, а це збільшить вагу як покриття, так і несучих конструкцій. Збільшиться і вітрове навантаження на дах. Так що потрібно враховувати не тільки масу лежить на даху снігу, але і можливість її знесення сильним вітром.

Статті по темі