Каркас будинку з профільної труби своїми руками


Каркас дома из профильной трубы

Найбільш міцним і довговічним з матеріалів, які використовують для пристрою каркаса будинку, є профільні труби. Цей матеріал відносно просто і легко ріжеться, гнеться і монтується, так що будь-хто, дотримуючись технологію, що може зробити каркас будинку з профільної труби своїми руками.


Выбор размера труб

В першу чергу, виходячи з проекту будинку, потрібно розрахувати за допомогою онлайн калькулятора профільної труби необхідне перетин труби, і яка кількість труб знадобитися. Обов'язково необхідно враховувати які елементи каркаса будівлі будуть виконуватися з металу. При самостійному будівництві будинку за допомогою металевої профільної труби можна виконати:

  • каркас зовнішніх стін;
  • каркас міжкімнатних перегородок;
  • каркас даху і перекриття;
  • каркас балок нижньої обв'язки і статі.

Підготовка до монтажу каркасу


Технологический процесс изготовления каркаса

Для самостійного пристрою каркаса із труб можна скористатися готовим фабричним варіантом. Тоді збірка його полягає тільки в тому, щоб з допомогою гвинтових з'єднань зібрати труби в цілу конструкцію. Якщо каркас планується робити самостійно, то для складання конструкції доведеться скористатися зварюванням. Збирання металевого каркаса необхідно проводити безпосередньо на будмайданчику з дотриманням всіх вимог безпеки.

Зверніть увагу! При виробництві каркаса необхідно ретельно проводити зварювання конструкцій. Неякісне зварювання може завдати істотної шкоди конструкції. Також необхідно ретельно контролювати з допомогою рівнів вертикальність і горизонтальність встановлюваних елементів конструкції, і їх правильне взаємне розташування.

У зв'язку з тим, що металева конструкція каркаса відносно легка, фундамент для будівництва можна використовувати простий пальовий або блоковий.


Свайный фундамент для каркасного дома

Після того як фундамент зміцніє, можна буде монтувати каркас.

Етапи монтажу конструкції

Монтаж основного каркаса з профільної металевої труби проводиться в кілька етапів:

  • Пристрій нижньої обв'язки, яка кріпиться з допомогою зварювання до виступаючих з фундаменту штирів. Це сприяє наданню конструкції жорсткості і нерухомості.
  • Закріплення кутових стійок, приварюючи їх до труб нижньої обв'язки.
  • Установка вертикальних стійок по периметру зовнішніх стін на відстані одне від одного рівній або на 3-5 см меншому, ніж ширина матеріалу, яким будуть обшивати стіни.
  • З'єднання стійок між собою верхньою обв'язкою з допомогою зварювання.
  • Скріплення, з допомогою зварювання, стійок і труб обв'язки розпірками із труб для додання конструкції міцності і надійності.


Строим каркас дома из профильной трубы

Для монтажу елементів конструкції ті її частини, які будуть нести велике навантаження, як, наприклад, елементи нижньої обв'язки або вертикальні стійки, бажано використовувати труби сечением100х100 мм і завтовшки 8мм Розпірки можна робити з труб перетином 60х60 мм

Наступним етапом складання пристрій буде лад з профільних металевих труб, на які згодом буде укладатися чорнову підлогу. Лаги кріпляться за допомогою зварювання балки нижньої обв'язки. Відстань між лагами потрібно робити не більше 60см, щоб підлога не прогинався.


Возведение каркаса дома

Далі монтується каркас міжповерхового перекриття. Каркас складається з бортових балок, скріплених зі стінами, балок перекриття і решетування з нижньої частини цих балок, на яку буде кріпитися обшивка стелі,

Зверніть увагу! Щоб перекриття було досить жорстким і під дією навантажень не прогинається, відстань між балками не повинно перевищувати 60см.

Балки перекриття за допомогою зварювання кріпляться на верхню обв'язку каркаса паралельно торцевих стін будинку.


Готовый каркас дома из труб

В останню чергу проводиться монтаж кроквяної системи. Така покрівля може бути виконана як окрема конструкція або ж, як частина загального каркасу будівлі. Якщо дах планується робити з легких укривних матеріалів, таких як ондулін, полікарбонат, прозорий шифер та ін., зручніше зварити на землі окремі конструкції-ферми і, піднявши їх вгору будівлі, з'єднати за допомогою зварювання у вже готову конструкцію. Але якщо планується робити покрівлю з важкого матеріалу, то і кроквяну систему доведеться робити з труб більшого перерізу. А, значить, вона буде важкою, і без спецтехніки підняти її на дах буде неможливо. Отже, зварювання необхідно проводити на місці.

Брус основи - мауерлат, потрібно робити з потужного швелера, тому що до нього згодом необхідно буде кріпити несучу конструкцію даху. Всі інші частини даху-крокви, прогони, опори коньков також краще робити з профільних металевих труб,

Зверніть увагу! Будуючи будинок на основі металевого каркаса, потрібно пам'ятати, що він може стати «містком холоду». Тому утеплювати такий будинок треба ретельно. Стійки каркаса можна додатково утеплити пензлем.

Тепер ви можете самостійно впоратися з цією роботою, адже ви знайомі з технологією зведення каркасу з профільних труб.

Справжнім Буду Мужиком 05.04.14 02:52
Мда... От би послухати відгуки мешканців такого будинку.

Maxim 24.06.14 17:41
Цікава конструкція. На мій погляд вона підходить до центральної частини Росії. Цікаво під якою кліматичну зону адаптовано дана будівля. Буде холодно чи ні зими в Росії морозні.

Maxim 24.06.14 17:51
Народ а не хто випадком не знає. Де можна запозичити робочі креслення, будівельних побутівок (пересувних) з металлопрофильной труби?

Статті по темі