Каркасне будівництво своїми руками

17.01.2021
5 063
Admin

Каркасное строительство своими руками

 1. Планування
 2. Фундамент
 3. Будівництво будинку
 4. Каркас будинку
 5. Каркасна дах
 6. Перегородки
 7. Внутрішня обробка будинку

Будівництво приватного будинку здається дуже дорогим. І це дійсно так, якщо говорити про цегляних будинках. Однак можна насолоджуватися всіма зручностями індивідуального житла, не вдаючись до значних витрат. Для цього треба тільки звернути увагу на каркасні будинки.

Каркасний будинок відрізняє наявність каркаса. Найоптимальніший матеріал для будівлі - брус. Для обшивки можна використовувати дошку.

Планування

Планирование каркасной конструкции

Спочатку треба підготувати креслення будинку. При цьому враховується, скільки чоловік будуть там проживати. Важливо також визначити поверховість конструкції і площа.

Якщо це стандартна сім'я з двома дітьми, то в будинку повинно бути три спальні. Заздалегідь треба планувати місце, де розташується кухня, туалет і ванна. Це ті місця, куди доведеться підключати комунікації.

План каркасного дома

Вхід в будинок теж треба продумати. У холодну пору року правильно оформлений вхідний отвір може захистити від проникнення повітряних мас з вулиці.

Фундамент

Устройство фундамента

Для будівництва каркасного будинку підійде стовпчастий фундамент. Таке житло досить легке, і воно не потребує монолітних конструкцій.

 • Для фундаменту треба спочатку на ділянці, відведеній під будівництво, зробити бензобуром поглиблення. Глибина - один - півтора метра. Діаметр заглиблень залежить від товщини стовпців. Оптимальний діаметр труб - близько 10 див.
 • Між поглибленнями відстань повинна бути в межах 70 - 90 див.
 • Коли поглиблення готові, можна вставляти азбоцементні труби.
 • За допомогою рівня стовпці повинні бути вирівняні.
 • Після вирівнювання всередину труб треба залити цементний розчин (цемент, пісок і щебінь). Це простіше зробити, використовуючи воронку.
 • Зверху на труби встановлюються пластини.

Обвязка фундамента

 • Тепер треба робити обв'язку фундаменту. Це можна легко зробити за допомогою покладених на ребро дощок. Дошки краще всього укладати в три ряди. При цьому спочатку укладається нижній, внутрішній ряд. Дошки скріплюються шурупами. На внутрішній ряд кріпляться дошки середнього ряду. Останній етап - закріплення зовнішніх дощок.

Будівництво будинку

Каркасне будівництво своїми руками можна зробити всього за пару тижнів. А, маючи хороших помічників, можна вкластися і за один тиждень. Процес зведення будинків такого типу небагато відрізняється від спорудження цегляних споруд. У першу чергу тому, що після облаштування фундаменту і його обв'язки в каркасної будівлі зазвичай приступають до укладання підлоги.

Черновой пол в каркасном доме

Для цього обв'язку початку рівняють, знімаючи зайве електролобзиком. Потім в обв'язці випилюються пази для лад. Слідом йде зміцнення лаг підлоги і настил дощок. І тільки після цього беруться за каркас. Правда, в деяких випадках можна зробити виняток і настелити підлогу пізніше. Однак це не скасовує робіт з обв'язувальним матеріалом.

Каркас будинку

 • Зробивши пази в обв'язці, треба встановити вертикальні і стінні стійки для однієї зі стін.
 • Після цього робиться верхня обв'язка.
 • Тепер з допомогою листів ОСП можна робити весь каркас. Листи при цьому служать свого роду вимірниками, передаючи від основної стіни базовий кут.
 • Каркас може зруйнуватися без підтримки. Тому треба встановити укосини. Це тимчасова міра, тому що після того, як основа буде побудована, укосини поступово заміняться перегородками.
 • Після того, як встановлені дві стіни, треба поставити несучу стіну.

Стены каркасного дома

Не слід забувати під час будівництва про двері і вікна. Вони плануються заздалегідь, ще на етапі складання креслення. Дошки при цьому також готуються вже попередньо выпиленными.

Каркасна дах

Крыша дома

Дах каркасного будинку встановлюється також в певному порядку.

 • Спочатку зміцнюються балки стелі. Однак на першому етапі вони не кріпляться до обв'язки.
 • Тепер з допомогою накладок ОСП прольоти каркаса об'єднуються.
 • На третьому етапі стельовими балки саморізами з'єднуються з обв'язкою будинку.
 • На балки кріпляться листи ОСП. Самі балки додатково зміцнюються стійками. Можна також об'єднати балки з кроквами.
 • На верху даху роблять решетування.
 • Обрешітка покривається шаром руберойду.
 • На руберойд укладають шифер, металочерепиця чи інший матеріал на вибір господаря.

Перегородки

Перегородки в доме

Міжкімнатні перегородки встановлюються після того, як повністю завершено каркас будинку та дах. Для роботи буде потрібно профіль у формі П, брус і саморізи. Також стане у нагоді утеплювач.

Спочатку в місцях, де планується встановити перегородки, монтується профіль. Потім в профіль вставляється брус, який закріплюється саморізами. При необхідності стіни утеплюють або звукоизолируют з двох сторін. До речі, встановлюючи звукоізоляцію, можна отримати не тільки тишу, але й тепло. Адже матеріали, використовувані в обох випадках аналогічні.

Внутрішня обробка будинку

Утепление крыши в каркасном строительстве

Після того, як конструкція готова, роботи ще не закінчені. Будинок в такому положенні не годиться для проживання. Тому треба зробити внутрішню обробку. В комплекс робіт входить утеплення житла, проведення комунікацій, захист стін і стелі від пари і вологи. Підлога в хаті також треба утеплити і гідроізолювати.

 • Перше, що треба зробити, це утеплити стіни, підлогу і стелю.
 • Коли утеплення вироблено, то поверх утеплювального матеріалу встановлюється паро - і гідроізолятор. Зверху все покривається декоративними панелями.
 • Що стосується підлоги, то він утеплюється і гидроизолируется знизу, з підпілля.
 • Проведення електрики в дерев'яний будинок можливо тільки відкритим способом. Прихована проводка може бути небезпечна для проживаючих. Тому проводи встановлюються після декоративної обробки.
 • Бажано також зробити контур заземлення в будинку, щоб убезпечити мешканців. Для ще більшої безпеки в щит встановлюється ПЗВ.
 • Труби та опалювальні системи можна монтувати на будь-якому етапі.
 • Дах утеплюється зсередини. Матеріал для утеплення укладається між крокв і прикривається панелями.

Коли все готово, треба тільки прикрити стовпчики фундаменту. Це робиться швидше з естетичних міркувань. Для роботи потрібні спеціальні панелі. Сьогодні можна вибрати навіть панелі під камінь, щоб створити ілюзію кладки. Після того, як фундамент зник з виду, роботу можна вважати завершеною.

Читайте також: