Каркасний гараж своїми руками

Каркасный гараж своими руками

Після зведення будинку кожен власник власного ділянки замислюється про будівництво гаража для машини. Одним з найбільш вдалих варіантів вважається каркасний гараж. Він хороший тим, що його зведення не вимагає багато матеріальних засобів, і навіть самий звичайний чоловік в силах зробити каркасний гараж своїми руками.

Каркасний гараж: планування

Будь-яка споруда вимагає місце, а гараж - особливо. Крім того, що в ньому буде розміщуватися автомобіль, необхідно створити можливість для лагодження машини і зберігання різних інструментів. Тому для гаража потрібно виділити рівна ділянка 4Х7 м. Якщо місце, на якому планується розташувати «дім» для машини, не є рівним, потрібно самостійно вирівняти поверхню грунту.

Каркасний гараж має ряд особливостей:

 1. Він зводиться на основі каркаса з дерева або сталі, з зміцнюючими кутовими стійками.
 2. Гараж може бути зведений з оглядовою ямою - при необхідності.
 3. Каркасний гараж будується з використанням болтів і шурупів, а значить, його зведення не прив'язане до певного часу року.
 4. Будівництво такого гаража не вимагає складної будівельної техніки або великого місця для зберігання будматеріалу.

Проект каркасного гаража

При плануванні гаража потрібно скласти проект майбутнього гаража, включаючи фундамент і облаштування оглядової ями, якщо вона знадобиться. Такі документи можна знайти в мережі Інтернет, і при будівництві керуватися ними.

Інструменти та будівельні матеріали

Якщо планується самостійно звести каркасний гараж своїми руками, то потрібно заздалегідь підготувати наступне:

 • Профіль металевий або дерев'яний брус 10х10 см для зведення остова, перекриття і крокв.
 • Металевий профіль меншого розміру і дошки 5х5 або 5х10 см для обрешітки.

Металлопрофиль

 • Саморазжимающиеся анкера при використанні дерева для зведення гаража, саморізи розміром 70-90 мм, зварювальний апарат і ті ж саморізи для використання металевого профілю.

Саморезы

 • Портландцемент високої марки, пісок, щебінь, арматурна сітка, окремі армуючі прути; бетонний блоки 20х20 см.
 • Плити OSB-3, утеплювач і матеріал для зовнішньої обшивки.
 • 2 листа стали відповідного розміру, товщиною не менше 3 мм
 • Матеріал для покрівлі.
 • Лопата, дриль, та інші необхідні для роботи з деревом та металом інструменти.
Зверніть увагу! Деякі будівельні магазини надають послугу з продажу каркаса гаража з металевих профілів або дерев'яного бруса. Купуючи підготовлений комплект, можна бути впевненим, що там не буде зайвих або відсутніх профілів.

Гараж, особливо якщо в ньому буде передбачена оглядова яма, повинен мати систему електропостачання. Тому на етапі планування та підготовки до будівництва потрібно ретельно продумати місця розташування розеток й освітлювальних приладів, в тому числі в оглядовій ямі.

Зведення каркасного гаража

Возведение каркасного гаража

Завдяки особливостям зведення каркасного гаража фундамент має досить малу вагу; тому при його будівництві використовується монолітна бетонна основа. Будучи різновидом «плаваючого» фундаменту, він забезпечує більшу міцність і стійкість при будь-яких погодних умовах і можливих рухах грунту при морозі і відлиги.

Послідовність дій при облаштуванні гаража:

 • Розрівняти площа ділянки 7*5 м. Зняти верхню частину ґрунту в 30 см глибиною. При необхідності оглядову яму влаштовують в середині, заглиблюючись на заздалегідь розраховане значення. Фахівці рекомендують викласти стінки ями цеглою з допомогою будівельного розчину. В оглядове поглиблення проводять освітлення і розетку - для того, щоб можна було користуватися різними приладами при ремонті автомобіля. Краї ями потрібно обов'язково посилити з допомогою сталевої обв'язки. Це додасть їй додаткову міцність.
 • Після облаштування оглядової ями потрібно облаштувати монолітний фундамент під гараж. На дно підготовленого отвору потрібно укласти піщано-гравійну подушку. Розподіливши за неї невелику кількість бетонного розчину, зверху поміщається армуюча сітка або сталеві прути. Готується опалубка по периметру майбутньої споруди. Часто для більшої міцності по периметру укладаються бетонні блоки - крім того боку, де планується в'їзд в гараж. Після цього залишився бетон заливається і ретельно розподіляється до потрібного рівня. На повне застигання потрібно від 2 до 4 тижнів.
 • Як тільки фундамент готовий, можна зводити остов. Металеві профілі або дерев'яний брус кріпиться до основи за допомогою анкерів або куточків. Формуються перекриття і стропила.

Сборка каркаса гаража

 • Після установки несучих елементів проводиться розташування інших, другорядних вертикальних стійок. Найкраще відстань між ними не повинно перевищувати 50 див. На готові стійки укладається горизонтальна обрешітка. Каркасна конструкція гаража готова.
 • До каркаса кріпляться панелі обшивки. Між латами укладається теплоізоляція.

Монтаж утеплителя

 • Стіни і стропила покриваються зовнішнім матеріалом. Для каркасного гаража фахівці рекомендують профлист або вагонку як стіновий обшивки, і профлист або бітумні листи в якості покрівлі.
 • Коли гараж практично готовий, приступають до формування поріжка для заїзду і безпосередньо воріт. Найекономічнішим варіантом є 2 сталевих листа. Вони кріпляться на підготовлені петлі, до них приварюються «вушка» для навісного замку. Існує багато різновидів воріт для каркасного гаража: підйомно-поворотні, секційні, відкатні. Коштувати їх установка буде дорожче, та й в експлуатації вони не так надійні, як практичні розпашні.

Відео

Якщо ви хочете побудувати гараж з дерев'яним каркасом, рекомендуємо переглянути це відео. У ньому показані основні етапи будівництва.

А з цього відео ви дізнаєтеся, які існують "підводні камені" каркасного будівництва гаража, і як уникнути помилок.

Руслан Ширяєв 03.09.14 10:27
Наскільки надійний такий гараж? У мене автомобіль не з дешевих і тому мені потрібно знизити ймовірність того, що гараж буде розкритий. І наскільки такі гаражі морозостійкі?

Геннадій Сташков 09.09.14 16:24
Руслан! Як показує життєвий досвід, найчастіше проникнення в гараж здійснюється через вікна, двері і ворота. Зробити дірку в стіні з піноблоків набагато простіше і тихіше, ніж возитися з гуркітливих металом. Ви більше захистіть свій гараж, якщо не зробите на воротах потужні ручки, зачепившись за які можна вирвати ворота. Навіть закривши машину в сейф, не можна бути впевненим у тому, що вранці вона буде там! З приводу утеплення подивіться http://www.bud-porada.in.ua/drugoe/uteplenie-garazha-dlya-avto

Статті по темі