Кесон для свердловини своїми руками


Кессон для скважины своими руками

Коли завершені всі роботи по риттю котловану і вже укладена в нього подушка з бетону, можна приступити до спорудження такої важливої конструкції як кесон. Його при бажанні можна виготовити самостійно. Кесон для свердловини своїми руками - це цілком реально.

Опис конструкції


Конструкция кессона

Для забезпечення безперебійної роботи будь-якої системи необхідно як слід продумати всі етапи до дрібниць. Як відомо зі шкільної програми з фізики, при нульовій позначці градусника вода починає замерзати. Ґрунтові води знаходяться глибоко під землею, значно нижче промерзання грунту, а насосне обладнання, як правило, монтується практично на поверхні. Це означає, що рідина в насосі без проблем може замерзнути при низькій температурі повітря. Даний неприємний фактор неминуче призведе до поломки обладнання та розриву комунікацій. Все це виллється в незапланований і дорогий ремонт.

Для запобігання подібних ситуацій необхідна установка спеціального кесона для свердловини. Дана конструкція являє собою утеплену ємність з герметичною кришкою, усередині якої і розташовується необхідне обладнання. Крім насоса і деяких комунікацій в кесоні можна розмістити деякі важливі дрібниці. До таких належать:

  • Електронна автоматика для управління насосом.
  • Різні фільтри для води.
  • Спеціальний розширювальний бак, якщо є необхідність у ньому.
  • Манометри та інші різні вимірювальні прилади.


Кессон для скважины

Конструкція у вигляді кесона збирається, як правило, з металу. Для його монтажу вам знадобляться наступні матеріали:

  • Металева труба середнього діаметру.
  • Листова сталь, діаметр якої повинен бути більше, ніж у труби.
  • Труба для монтажу горловини кесона свердловини.

Металеві конструкції необхідно викласти поверх брусів, для того щоб на них не потрапила бруд. Для того щоб почати збирати кесонну конструкцію, необхідно наявність зварювального трансформатора, болгарки і дрилі. Також необхідний хоча б один помічник, без нього в цій справі буде дуже важко. Дуже добре, щоб ваш помічник володів якимись знаннями в зварювальному справі.

Послідовність робіт


Примерные размеры кессона

Для початку необхідно вирізати потрібний отвір для установки гільзи. Заодно робляться відповідні отвори під монтаж ніпелів для підключення водопроводу і силового кабелю. Далі проводиться зачистка основної труби, яка призначається для горловини. Металеві листи необхідно очистити від нальоту та іржі, якщо вони є, за допомогою дрилі і спеціальної насадки.

Зверніть увагу! Після виконаних процедур чисту поверхню необхідно обробити спеціальною грунтовкою з внутрішньої сторони. У місцях майбутнього зварювального шва дану обробку проводити не потрібно.


Сварка кессона

Далі головна труба приварюється до днища майбутнього кесона свердловини. Дана операція проводиться за допомогою електрозварювання, її можна зробити своїми руками. Потім приварюється верхня кришка і ніпеля. Утворилися кутові шви необхідно добре зачистити за допомогою лагунды. З'явився в результаті даної процедури шлак необхідно ретельно видалити для нанесення грунтовочного покриття. Одержаний резервуар встановлюється вертикально, потім за допомогою зварювання вирізається невеликий отвір і приварюється металева труба для люка. Далі одягається кришка на наявні петлі зі спеціальним замком. Після завершення всіх вищезазначених процедур необхідно обшити одержаний кесон гідроізоляцією.

Переваги кесона


Достоинства кессона

До головного переваги металевої кесонної конструкції відноситься його висока герметичність і хороша стійкість до великого тиску ґрунтових вод. Виготовивши і правильно встановивши кесон для свердловини своїми руками можна добре заощадити свої кошти.

Недоліки кесона


Недостатки кессона

До недоліків виготовлення металевого кесона відносяться:

  • Складне усунення іржавого нальоту з лицьової сторони резервуара.
  • Обробка спеціальними антикорозійними складами хоча б раз у рік.
  • Необхідне використання підйомної техніки при його монтажі.

Монтаж конструкції

Монтаж кесонів будь-яких конструкцій на свердловину виробляється практично однаково, невелика різниця може виникнути через матеріалу, який використовувався у виготовленні конструкції. Для даної роботи найпростіше найняти грамотних фахівців, але при бажанні її можна виконати своїми руками.


Монтаж кессона

Встановлення такої конструкції необхідно почати з риття потрібного розміру котловану, глибина якого складає приблизно 180 см та діаметр на 30 см більше, ніж сама конструкція.

Зверніть увагу! Горловину кесона бажано залишити на 12 см вище рівня землі. Це необхідно для запобігання попадання бруду під час випадання опадів.

Далі кесон для свердловини опускається на дно котловану і закріплюється на дерев'яних брусах. Після виконаних операцій, вся конструкція рівномірно засипається землею або заливається цементним розчином.

Самостійне виготовлення такої конструкції як кесон вимагає зосередженості та граничної обережності, щоб не зіпсувати матеріал. Необхідно володіти хоча б початковими навичками в зварювальному справі, а також володіти монтажним інструментом.

Відео

У цьому ролику показаний процес монтажу кесона у свердловину.