Цегляний паркан своїми руками


Кирпичный забор своими руками

Паркани з цегли є одним з найпопулярніших типів елітних огорож заміських котеджів. Цьому сприяє привабливий зовнішній вигляд і чудові функціональні властивості: довговічність, міцність, негорючість і стійкість до різних негативних впливів. Однак широке поширення цегляних парканів обмежується високою вартістю і складністю зведення. При їх будівництві важливо точне дотримання технології. Якщо ви вже визначилися зі своїм вибором, то перш, ніж приступити до будівельних робіт, необхідно детально ознайомитися з інструкцією розповідає про те, як побудувати паркан своїми руками.

Виготовлення креслення


Изготовление чертежа забора

Насамперед необхідно визначитися з конструкцією паркану, виконати виміри огородженої ділянки по периметру і скласти детальний креслення. Для додання жорсткості і стійкості конструкції огорожі цегляні стовпи закладають з певним кроком (від 2,5 до 6 метрів - залежно від товщини стінки). Також цегляні стовпи передбачаються в місцях установки хвіртки і воріт. Для додання міцності стовпів передбачають встановлення в них швелерів (зазвичай 160 мм). Ретельно продуманий проект зведення огорожі і грамотно виконаний креслення дозволяють точно розрахувати обсяги закупівель необхідних для будівництва матеріалів.

Вибір і закупівля матеріалів


Выбор и закупка материалов

При виборі цегли слід врахувати наступне:

  • Використання червоного стандартної цегли вимагає подальшого оштукатурювання паркану (крім випадків, коли це передбачено дизайнерським задумом).
  • Використання облицювальної цегли, імітує різні будівельні матеріали, не потребує подальшої обробки поверхні огорожі.
  • Використання морозостійкого матеріалу дозволить продовжити термін служби огорожі.

Крім цегли також потрібні пісок, щебінь, арматура, цемент та пластифікатор. Слід ретельно підходити до вибору матеріалів і не економити на їх якості.

Підготовка фундаменту

Зведення паркану з цегли передує етап підготовки фундаменту. Насамперед, необхідно розмітити місце розташування паркану (з допомогою кілків, будівельного шнура, звичайної або лазерної рулетки). Потім можна приступати до земляних робіт. Оптимальним перерізом стрічкового фундаменту є 500-600 мм в глибину і 300 мм в ширину. Рекомендується збільшувати ширину ями в місцях розташування стовпів для того, щоб отримати більш стійку і міцну конструкцію огорожі.


Траншея для забора

Після завершення процесу риття на дно отриманої траншеї засипається дренажний шар з гравію і піску, який слід полити водою і добре утрамбувати. Далі укладається арматура діаметром 12 мм, причому для захисту її від корозії укладання проводиться на цеглу. Потім, застосовуючи в'язальний дріт, виконується в'язка арматури. Порівняно з процесом зварювання ув'язка арматури більш краща, оскільки в місцях зварювання метал послаблюється.


Фундамент кирпичного забора

Якщо в місці виготовлення забору є ухил поверхні грунту, то додатково потрібно виготовити дерев'яну опалубку, контролюючи вертикальність. Потім можна приступати до заливання бетону, виконуючи його ущільнення шляхом частого занурення металевого прута в залитий шар (щоб уникнути утворення порожнеч). Після закінчення заливання необхідно забезпечити технологічний перерву для того, щоб бетон затвердів і став міцним (перерва займе не менше семи днів). По закінченні перерви слід зняти опалубку.

Виконання кладки


Выполнение кладки

Роботу починають з підготовки цементного розчину з промитого піску, води, цементу і пластифікатора. Також слід попередньо замочити цеглини у воді (для кращого зчеплення). При виконанні кладки цегли з використанням натягнутого шпагату слід контролювати, щоб кладка виконувалася на одному рівні. Необхідно також суворе дотримання порядку укладання та якісна перев'язка рядів цегли. Між рядами слід наносити однаковий об'єм розчину, ретельно розрівнюючи і відразу видаляючи його надлишки.

Після завершення робіт по кладці необхідно обробити шви розчином (звичайним або спеціальним захисним). При необхідності виконується подальше обштукатурювання поверхні огорожі (якщо це передбачено задумом).

Гідроізоляція

Рясне вплив вологи на паркан може негативно позначитися на його характеристиках міцності. Щоб уникнути такої ситуації, необхідно виконати гідроізоляцію в двох місцях забору: по бетону і по цоколю. В якості гідроізоляції можна використовувати 2 шари руберойду або один шар акваізола. Для забезпечення захисту стовпів від впливу атмосферних опадів верхівки стовпів краще захистити гострими ковпаками.


Защита забора от влаги

Виготовлення огорожі з цегли досить дороге задоволення. Крім високої вартості самого цегли та супутніх матеріалів, значні витрати йдуть на його виготовлення. Тому, якщо ви володієте певними навичками кладки, то цілком можете звести паркан своїми руками.

Вибравши якісні матеріали і побудувавши цегляний паркан з дотриманням технології, ви отримаєте результат, який буде радувати вас чудовим зовнішнім виглядом і чудовими експлуатаційними властивостями.

Відео

В даних відеоматеріалах продемонстрований процес будівництва цегляного паркану.