Кладка облицювальної цегли своїми руками

Кладка облицовочного кирпича своими руками

Добре знайомий усім нам облицювальна цегла широко застосовується сьогодні як для оздоблення фасадів зведених будівель, так і для декорування зовнішніх поверхонь камінів, колон і інших капітальних конструкцій, складових частина інтер'єру приміщень. Перед укладанням лицювальної цегли своїми руками вам не завадить ознайомитися з тими його різновидами, які зустрічаються в наші дні на вітчизняному ринку.

Види облицювальної цегли

Виды облицовочного кирпича

Основною відмінністю даного матеріалу від звичайної будівельної цегли є те, що він має строго витримані геометричні розміри (при наявності ідеальних кутів та рівних граней). Крім того, при його виборі необхідно уважно стежити за тим, щоб на лицьовій стороні заготовок не спостерігалося будь-яких нерівностей і сколів.

Таким чином, при оцінці придатності лицювальної цегли першорядне значення набувають такі фактори:

  • якість лицьової частини заготовок;
  • конкретне колірне рішення самого матеріалу (червоний, жовтий або інші забарвлення);
  • наявність на поверхні лицьового покриття декоративного малюнка з рельєфною розписом або його відсутність (проста гладка поверхня).

Облицовочный кирпич

Крім описаних вище ознак окремі види цегляної обробки розрізняються за коефіцієнтом поглинання вологи і діляться на звичайний облицювальна цегла, клінкерна, у якого показник поглинання вологи помітно нижче. З урахуванням зазначених вище чинників грамотний підхід до вибору цього будівельного матеріалу дозволить вам отримати якісну і привабливу облицювання, здатну прослужити багато десятиліть.

Правила укладання

Правила укладки кирпича

Укладання облицювальної цегли, по суті, нічим не відрізняється від кладки звичайного цегли. Єдине, чим вони різняться, - це досить високі вимоги до зовнішнього вигляду фасаду, що вимагає від виконавця дотримання певних правил. У зв'язку з цим в процесі кладки повинні виконуватися наступні умови:

  1. Перед початком робіт повинен бути проведений ретельний відбір цегляних заготовок на відповідність стандарту.
  2. Для нарізки цегли повинна використовуватися болгарка з комплектом дисків по каменю (не допускається використовувати диски по металу).
  3. Не допускається формування цегляних заготовок методом сколювання (за допомогою молотка). Що стосується розчину, то для додання в'яжучому матеріалу певного відтінку в процесі приготування в нього замішуються ті або інші пігментні добавки.
  4. При укладанні розчин на ложі наноситься тонким і вузьким шаром, який не доходить до краю приблизно 1-1,5 см. Готовий розчин повинен мати таку консистенцію, щоб цегла в процесі його укладання не «плив», а жорстко фіксувався на ложі.
  5. При попаданні розчину на лицьову частину кладки його відразу ж слід зняти за допомогою кельми. В іншому випадку очистити поверхню після висихання буде дуже складно.

Крім того, після укладання певної кількості рядів цегли бажано протирати їх лицьову частину зволоженою ганчіркою або губою. По завершенні розшивки утворилися шви не повинні виступати за лицьову площину більш ніж на 1-1,5 мм. При цьому горизонтальний шов не повинен бути ширше 10 мм, а вертикальний - 12мм.

Облицовка стен кирпичом

Подібно звичайному цеглі його декоративний аналог повинен укладатися з так званої «перев'язкою» суміжних рядів кладки; причому найчастіше при облицюванні застосовується однорядний або ланцюговий спосіб.

Кладка цегли однорядним способом

Кладка кирпича однорядным способом

Перший ряд кладки, виробленої по вирівняній правилом цоколя, готується, як правило, з використанням рівня. Перед укладанням слід розкласти цеглини по периметру будівлі (як кажуть «в суху»). Це дозволить вам заздалегідь виявити ті місця, де повинен міститися нецелый цегла, а також підігнати порядок розміщення швів для отримання необхідної зв'язки в кутах стін. У місцях розташування дверних прорізів і віконних блоків підгонку кладки також доведеться проводити з використанням подрезанного цегли. При цьому в вертикальних швах кладки рекомендується залишати спеціальні повітряні зазори, за рахунок яких вона отримує можливість «дихати».

Зазор в кладке

Укладання облицювальної цегли своїми руками починається з формування («заводки») кутових стовпів будови на висоту близько 4-6 рядів. Потім між стовпами натягується міцна мотузка, орієнтуючись на яку і ведеться згодом порядная укладання облицювальної матеріалу.

Крепление кладки анкерами

«Прив'язка» лицювальної кладки до основної стіни проводиться за допомогою спеціальних дюбелів, забитих у неї через строго вивірені проміжки. На капелюшках цих дюбелів в'яжеться обпалена дріт, виступаючі кінці якої замуровувати згодом між облицювальними рядами на всю глибину кладки.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, який продемонструє особливості кладки лицьової цегли.