Кладка стін з керамзитобетонних блоків своїми руками

Кладка стен из керамзитобетонных блоков

Керамзитобетонні блоки для стін - це порівняно новий матеріал, основу якого складає бетон, змішаний з гранульованої легкоплавкої глиною, яка також відома як керамзит. Він часто застосовується для зведення стін будинків як в один поверх, два-три. Хоча ці блоки не важкі, вони відрізняються прекрасною теплоізоляцією, що, звичайно ж, не означає, що дуже товсті стіни додадуть будинку більше тепла. Так що в будь-якому випадку не обійтися без утеплювача.

Завдяки цим властивостям істотно знижується навантаження на фундамент, так що можна сказати, що кладка стін з керамзитобетонних блоків своїми руками - це економія коштів. До того ж у блоках є порожнечі, які є наскрізними. Ця конструктивна особливість дозволяє армувати стіни і застосовувати бетон, роблячи їх більш міцними і стійкими до руйнування.

Щоб робити кладку з цих блоків, до того ж своїми руками, потрібно, по суті, лише мати основне уявлення про кладці й невеликі навички. Ну і допомога не завадить. Загалом же, кладка з них не відрізняється від аналогічних робіт з іншими будматеріалами.

Переваги керамзиту

 1. Найкраще збереження тепла в порівнянні з іншими будматеріалами.
 2. Відмінна звукоізоляція, дозволяє застосовувати блоки з керамзиту для перегородок.
 3. Можливість стін «дихати».
 4. Керамзитобетон легше того ж цегли в половину.
 5. Розміри блоків дозволяють швидше завершити процес зведення стін, адже вони більше в 5-7 разів за габаритами, ніж інші стінові матеріали.
 6. Можливість нанесення на стіни будь-якої обробки, будь то шпаклівка чи підготовка під обклеювання шпалер.
 7. Виробляється з натуральної сировини, даний матеріал екологічно чистий.
 8. Блоки не можуть горіти і не гниють.
 9. В стіну можна забити цвях (зручно, якщо потрібно прикріпити умивальник або повісити картину), а самі блоки можна розпилювати ручною ножівкою.

Материал керамзитобетонный блок

Розміри блоки з керамзитобетону:

 • 90*190*188 (ширина * довжина * висота) - застосовуються при кладці стін;
 • 390*190*90 - використовуються для монтажу перегородок.

Хід роботи по кладці

Перед тим як почати кладку, потрібно зробити гідроізоляцію фундаменту, причому робити це слід ретельно. Для відокремлення його від стін застосовується складений удвічі рулонний руберойд, вкладається на невеликий шар цементної стяжки під блоки.

Гидроизоляция фундамента

Кладка завжди починається з кута, по одному ряду до його повного завершення по всьому периметру. Щоб ряд був рівним, використовують натягнуту за рівнем волосінь або нитку, які мають однакову відстань від фундаменту або минулого ряду по всій довжині. Як правило, воно становить висоту блоку разом з шаром стяжки, для якої в даному випадку використовується клей-цемент. Можна для визначення рівня застосовувати лазерний рівень - так буде точніше перевірятися висота.

Якщо кладка робиться за тычковому методом, де товщина блоку і товщина стіни рівні, а це 200 мм, то при її влаштуванні важливо користуватися вертикальною перев'язкою швів.

Зверніть увагу! Такі стіни будуть тонкими, так що їх варто утеплити додатково.

Ход работы по кладке стен

Коли кладку виконують товщиною в два керамзитобетонних стінових блоку, то перев'язка в них швів (притому як внутрішніх, так і тих, що видно зовні) буде виконуватися зі зміщенням на 100 мм. В такому випадку монтаж блоків буде робитися в «замок», тобто між блоками взагалі не повинно бути ніяких зазорів.

Зверніть увагу! Тут потрібно бути уважним до рівня кладки, так як може відбутися непомітне спочатку зміна висоти, після чого кінець і початок ряду можуть не збігтися.

Для влаштування кладки застосовують розчини простіше і легше. Вертикальні шви, що цікаво знати, не заповнюються розчином, адже гребневая система у вигляді пазів не дасть з'явитися наскрізним щілинах. Шви, які з'являються між рядами по горизонталі не повинні перевищувати 10 див. Важлива особливість керамзитобетонних блоків - несучі стіни, а також внутрішні і перегородки зводять разом, одночасно.

Кладка блоков

Порівняно з будівництвом з цегли, мають невеликий розмір, кладка з керамзитобетону - швидке заняття, що приносить задоволення. Та й для монтажу можна використовувати не цементно-піщану стяжку, що застосовується зазвичай, а клей-цемент, який набагато легше, ніж цемент.

Шви краще всього зміцнювати сіткою або арматурою, а замість стандартних перемичок використовують пару куточків, які лягають на краю блоків, роблячи їх обпирання по 10 см з кожного краю.

Цікаво, що...

 • Розчин, нанесений на блоки, розтирається для рівномірності новим блоком, а не кельмою.
 • Наступний блок лягає краєм до краю вже покладеного в ряд блоки так, щоб від нього була невелика відстань.
 • Керамзитобетонний блок, як правило, так підводиться до потрібного місця в кладці, щоб при цьому його край в останньому русі зібрав трохи клею для шва по вертикалі (товщиною не більше 10 мм).

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений кладці стіни з керамзитного блоку.