Класифікація мобільних кранів


Классификация мобильных кранов

Здійснення будівельних робіт не обходиться без використання вантажопідйомної техніки. З кожним роком технічний прогрес вносить додаткові новації в цю область. Основні самохідні механізми для виконання робіт з розвантаження-навантаження, будівництва, монтажу та ремонту працюють на двигуні внутрішнього згоряння, який отримав широке застосування ще в 1985 році.

Загальні технічні характеристики мобільних механізмів


Технические характеристики кранов

Сучасні самохідні конструкції можуть піднімати вантаж на велику висоту, а довжина їх стріл досягає 100 метрів. Швидкість пересування залежить від вантажопідйомності кранів і вильоту стріли, відповідно може змінюватись і складати від 5 до 25 метрів в хвилину при підйомі вантажів і від 1 до 4 обертів в хвилину при обертанні. Для того щоб підняти стріли з мінімального положення в максимальне, потрібно приблизно 2 хвилини.


Кран мобильный

Оскільки пересувні крани мають специфічну область дій їх надійність при експлуатації трохи нижче інших механізмів для підйому вантажів. Виходячи і цього, у всіх новітніх конструкціях передбачено прилад, який спостерігає за дотриманням безпеки при роботі, а також оснащуються блоком пам'яті і чорним ящиком, необхідним для фіксації всіх параметрів роботи кранів на всім експлуатаційним періоді.

Різновиди мобільного вантажопідйомного обладнання

Автомобільні крани. Дана конструкція являє собою автомобільний кран, встановлений на стандартні автомобільні шасі. Завдяки великій швидкості переміщення обладнання отримало широке застосування при роботі на ділянках, що знаходяться на великій відстані один від одного і мають невеликий фронт роботи.


Автомобильные краны

Привід автокранів може мати кілька варіантів:

  • електричний;
  • механічний;
  • гідравлічний.

Автомобільні конструкції відрізняються невеликими розмірами і тому рекомендуються до використання на невеликих територіях.

Пересувне обладнання, встановлене на автомобільні шасі. Воно оснащене спеціальним автомобільним ходовим механізмом, що дозволяє йому пересуватися в умовах важкої прохідності. Для вирішення цього завдання застосовуються шасі, які використовуються при перевезенні ракетних комплексів і мають хорошу прохідність. Крім того вони мають високу швидкість при пересуванні по трасі (від 60 км/год). Мобільні крани на шасі відрізняються від автокрана відсутністю проміжної несучої рами.


Пневмоколесный кран

Пневмоколісні крани. Роль ходової частини цього обладнання відіграють спеціальні шасі, оснащені осями з жорсткою підвіскою і однією або двома ведучими. Швидкість переміщення конструкції невелика і не перевищує 20 км/год.

Гусеничні крани. Відрізняються мінімальною швидкістю їзди, яка становить кілька кілометрів. Однак гусеничне обладнання відрізняється найбільш високою прохідністю і має можливість пересування по грунтовій місцевості навіть при наявності вантажу.


Гусеничные краны

Гусеничні крани використовуються при необхідності переміщення вантажів з великою масою, проте через свою масивність вони мають погану маневреність.

Крани для укладання труб. Це обладнання виконано у вигляді спеціальної пересувної гусеничної чи колісної машини, оснащеної бічною стрілою. Стріла і є засобом для підняття і переміщення вантажів при спорудженні трубопроводу. Вони використовуються при укладанні труб в траншею, супроводі транспорту для очищення та ізоляції, підтримки труб при зварювальних роботах, розвантаженні і навантаженні матеріалу для трубопроводу і виконання робіт по будівництву та монтажу.


Краны для укладки труб

Основний вид завдань, які виконує трубоукладчик:

  • підйом-спуск вантажу;
  • переміщення крана, оснащеного вантажем;
  • зміна напрямку стріли, що має вантаж.

У конструкцію крана для укладання труб входить базова машина, навісне обладнання для підйому вантажів, трансмісія, система управління, прилади, які здійснюють контроль над безпекою. Роль силового обладнання відіграє двигун базового тягача. Трубоукладачі можуть бути як пневмоколісними, так і гусеничними з гнучкими або жорсткими підвісками стріл.


Переносной кран

Переносні крани. Конструктивною відмінністю стрілового переносного обладнання є його невеликий розмір і маса, легкість і надійність використання, простата установки, демонтажу та переміщення. Він бувають наступних видів:

  • переносний кран;
  • прикріплюється до конструкції споруди;
  • вільно встановлений на поверхню землі або елементи будівлі.

Кран, закріплений на конструкції споруди, необхідний для підйому будівельних матеріалів невеликої ваги та розміру та подання їх на внутрішні будівельні майданчики через отвори вікон або дверей. Максимальна вага, який здатний підняти цей кран, становить 100-200 кг, а висота стріли не більше 3-х метрів.

Мобільні конструкції більш зручні при здійсненні будівельних робіт, оскільки мають здатність вільно пересуватися по майданчику. Для невеликих будівельних бригад, що не мають можливість придбати необхідне обладнання, існує оренда крана та іншої супутньої техніки.