Кому і чим корисна російська лазня

17.01.2021
885
Admin

Кому и чем полезная русская баня

  1. Зцілюють віники

Холоду - саме час для того, щоб зміцнити здоров'я, попаритися в російській лазні. Це засіб давно славилося як оптимальний варіант дозвілля, відпочинку і загартовування для холодного часу року.

Чим же хороша російська лазня і чим вона відрізняється від фінської або турецької? Росіяни, як терплячий народ, у своєму варіанті банного відпочинку схильні до істотно більш високих температур і більш високої вологості. Тому у нас на організм виявляється істотно сильнішу гартуючу дію.

Як вже згадувалося, баня - одне з кращих засобів, придуманих для загартовування. Вона зміцнює судини, тренує їх і сприяє покращенню роботи нервової системи, що особливо корисно для людей, що страждають вегето-судинною дистонією. Адже в наш час через збільшення числа людей, що займаються розумовою роботою, а також з-за високого нервового напруження підвищеною стомлюваністю страждає кожен третій, а у великих містах - кожен другий житель.

Аромамасла

Крім цього, благотворно впливають на здоров'я і аромамасла, які часто використовуються в лазнях в якості добавок. Вони сприяють лікуванню хронічних захворювань носоглотки, поліпшенню роботи дихальних органів, а також виробленню ендорфінів - гормонів радості.

Однак не кожному підходить такий засіб для загартовування. В першу чергу, варто утриматися від відвідування сауни або лазні людям, страждаючим захворюваннями серця або гіпертонією. Також є протипоказання для хворих з доброякісними або злоякісними пухлинами - останні болісно реагують на будь-тепло.

А стрибати з теплої пари та на холодний сніг? Безумовно, це вкрай популярна розвага, здавна улюблену народом на Русі. Тим не менш воно точно відноситься до тих видів відпочинку, які варто використовувати тільки людям, цілком і повністю впевненим у власному здоров'ї. Справа в тому, що різкий перепад температур може спровокувати серцевий напад, особливо спочатку хворої людини. А для тих, у кого з серцем все гаразд - немає кращого способу загартовування.

Зцілюють віники

Исцеляющие веники

Часто виникає питання, яким варто паритися віником. Зараз вибір віників досить широкий. Кожен з них допомагає при різних захворюваннях. Березовий віник ідеальний для тих, кому потрібно зняти біль у м'язах або суглобах. Також він очищає шкіру, лікує вугрову висип і загоює дрібні садна. Хвойні віники допомагають поліпшити кровообіг. Якщо у людини болить голова, то йому слід вибрати липовий віник, який також відмінно допомагає позбутися від простудних захворювань і володіє сечогінним ефектом.

Того, хто турбується про своїх судинах, варто взяти дубовий віник - він перешкоджає підвищенню тиску і робить шкіру пружною і красивою, що особливо корисно для прекрасної статі.

Російська лазня - відмінний спосіб розважитися і зміцнити здоров'я!

Читайте також: