Кондиціонери та принцип їх роботи


Кондиционеры и их принципы работы

Сьогодні в магазині можна придбати будь-який вид кондиціонера, але як із усього різноманіття вибрати те, що дійсно задовольнить запити покупця? Насамперед, потрібно розібратися в перевагах і недоліках побутових кондиціонерів. А вони є у всіх моделей.

Види кондиціонерів


Виды кондиционеров

 1. Кондиціонери-моноблоки - це кондиціонери, в яких всі елементи укладені в єдиному корпусі. Спліт-системи, на відміну від моноблочних кондиціонерів, складаються з двох агрегатів, один з яких виведений на вулицю. До кондиціонерів-моноблоків відносять віконні, підлогові і деякі види промислових кондиціонерів.

  У віконних кондиціонерах привертає, головним чином, низька вартість і простота установки. Вони поставляються в комплекті з пультом ДУ, охолоджують і нагрівають повітря. В іншому ж, вони значно поступаються іншим моделям. По-перше, їх недолік в тому, що вони займають віконний простір, заступаючи вхід денного світла. З-за цього в кімнаті, де встановлений кондиціонер, буде стояти напівтемрява. По-друге, при постійній роботі, шум, видаваний кондиціонером, може негативно позначатися на здоров'ї. Зокрема, він може викликати головні болі, стомлюваність і дратівливість. Загалом, такий кондиціонер варто купувати лише у разі, якщо ви не можете дозволити собі великі витрати.

  Підлогові кондиціонери з деякого ряду властивостей навіть переважніше інших видів. Вони виграють, завдяки можливості швидкого переміщення з місця на місце, що дозволяє охолодити не одну кімнату. Однак вони дорожче, ніж інші, володіють меншою потужністю і досить високим рівнем шуму.
 2. Кондиціонери спліт-системи - мабуть, найпоширеніші на сьогоднішній день. Компресор в таких кондиціонерах знаходиться на вулиці, тому рівень шуму значно нижче. Крім того, кондиціонер можна досить легко замаскувати в інтер'єрі за допомогою різних дизайнерських прийомів, зробивши практично непомітним. Для великих приміщень відмінне рішення - мультіспліт-система, в якій один зовнішній блок, а внутрішніх - кілька. У цьому випадку проблема полягає лише в тому, щоб правильно розрахувати необхідну потужність, ну і, звичайно, доведеться добряче витратитися на встановлення.

Пристрій кондиціонера


Устройство кондиционера

Принцип роботи будь-якого кондиціонера полягає в постійному круговороті холодоагенту в замкнутому герметичному контурі. Випаровуючись в спеціальному пристрої, що він поглинає тепло, також як, наприклад, випаровується спирт. В іншому місці відбувається процес конденсації, і поглинене тепло виділяється. Основну роль у цьому процесі відіграють повітряні теплообмінники - це, по суті, мідні трубки з алюмінієвими пластинками, розташованими поперек. Швидкість процесу кондиціювання забезпечується з допомогою системи вентиляторів.

Будь кондиціонер включає в себе:

 1. герметичний замкнутий контур, заповнений холодоагентом,
 2. зовнішній теплообмінник,
 3. внутрішній теплообмінник,
 4. компресор,
 5. дросель.

Якщо кондиціонер працює в охолодженому режимі, то внутрішній теплообмінник виконує функцію випарника, якщо в режимі обігріву, функція випарника перекладається на зовнішній теплообмінник. В результаті один з теплообмінників виконує роботу випарника, а інший - конденсатора. Можливість так званого реверсивного циклу забезпечується з допомогою чотириходового вентиля, який змінює напрям переносу тепла.

Таким чином, помилково вважати, що кондиціонери виробляють холод. Вони його не виробляють, а лише здійснюють транспортування з одного місця в інше. Ось для цього потрібен компресор і дросель. Процес був би неможливий без цих елементів, так як саме вони змінюють тиск, в потрібний момент знижуючи його до тиску випаровування, і підвищуючи до тиску конденсації.

Установка кондиціонера


Установка кондиционера

Мало придбати кондиціонер, якщо це спліт-система, то її ще треба грамотно встановити. Установка кондиціонерів - справа, яка краще всього довірити професіоналам. Згідно думку експертів, близько 90% всіх поломок пов'язані саме з неправильною установкою.

Заздалегідь подбайте про купівлю та встановлення, краще всього це зробити в весняний період. Величезні літні черги зовсім не сприяють якісній роботі установників, скоріше, вони зроблять свою роботу наспіх, а на вашу долю випаде головний біль.

Встановлення замовляйте тільки у фахівців, так як монтаж кондиціонера вимагає наявності спеціальних навичок і спеціального устаткування. Зайвий привід звернутися до професіоналів - збереження безкоштовного гарантійного обслуговування, яке бере на себе фірма-інсталятор. Вас може чекати неприємний сюрприз, якщо у випадку форс-мажорних обставин виявиться, що ваша фірма була всього лише фірмою-одноденкою.

Щоб уникнути подібних ситуацій, ретельно підходите до вибору фірми-інсталятора і не ведіться на привабливі ціни, особливо на початку літнього сезону, коли фірми по установці кондиціонерів виникають на ринку буквально кожен день.