Котел для лазні своїми руками

17.01.2021
7 298
Admin

Котел в баню своими руками

 1. Різновиди котлів для лазні
 2. Характеристика металевих котлів
 3. Досвід у зчитуванні схематичних зображень
 4. Правильний вибір матеріалу для конструкції
 5. Різання металевих деталей
 6. Досвід у зварювальному справі
 7. Укладання короби з цегли
 8. Найпростіший варіант саморобної котла
 9. Конструкція димоходу
 10. Фото банних котлів

Незважаючи на те, що всюди радять виготовити банний котел самостійно, слід врахувати, що вам буде потрібно наявність безлічі навичок і великий перелік інструментів. Виходячи з цього, варто заздалегідь провести оцінку своїх можливостей і витрат. Найчастіше купівля матеріалу та супутніх елементів виходять в результаті дорожче, ніж придбання аналогічної вироби в магазині. При цьому ви вкладете дуже багато сил і витратите достатньо часу на цей процес.

Вивчивши весь асортимент, пропонований на ринку, можна виділити моделі, які можна виготовити в домашніх умовах.

Різновиди котлів для лазні

Є два типи банних котлів: котли з цегли або котли з металу. Котли з цегли більш масивні, в той час як серед металевих виробів можна підібрати досить компактний варіант.

Для металевих котлів застосовують наступні види пального:

 • дрова;
 • вугілля;
 • газ;
 • електрична енергія.

Характеристика металевих котлів

Характеристика металлического котла

Порівняно з цегляними конструкціями, металеві котли виграють по швидкості нагріву, компактності і не привередливости у догляді. Вони дозволяють влаштувати баню навіть на мінімальній площі, оскільки серед асортименту є мобільні, збірні і кутові агрегати.

Оскільки заводські кам'янки мають властивість нерівномірного прогріву приміщення, питання вирішується шляхом установки такого котла в короб з цегли, завдяки чому поширення тепла відбувається однаково по всій площі.

Не варто виготовляти котел для лазні своїми руками, який працює від газу або електрики, оскільки є велика ймовірність виникнення аварійних ситуацій. Особливо це стосується газових конструкцій, оскільки правильність їх підключення і установки перевіряють спеціальні служби. Набагато простіше реалізувати ідею спорудження банного котла, працюючого від дров.

Чертеж котла

На просторах інтернету дуже багато схематичних варіантів саморобних котлів, головне зуміти правильно їх реалізувати, що без наявності певного досвіду практично неможливо.

Досвід у зчитуванні схематичних зображень

Схематическое изображение котла

Всі моделі саморобних агрегатів супроводжуються схемами, на яких показано виріб з усіх ракурсів із зазначенням габаритів, найдрібніших деталей і сполучних елементів. Захід не буде мати успіху, якщо ви не розбираєтеся у професійних термінах, не можете орієнтуватися в способі роботи майбутнього виробу і так далі.

Правильний вибір матеріалу для конструкції

Перш ніж приступати до робіт необхідно провести попередні підрахунки і підбір потрібного матеріалу. Для цього можна відправитися в магазин будівельних товарів, а деякі елементи можна придбати лише в спеціальних магазинах, де продаються деталі для лазні.

Різання металевих деталей

Резка металла

Корпус кам'янки з металу - короб з тонкими стінками, виготовлений із стандартних сталевих листів. Для нарізки вам знадобляться ножиці по металу та вивчення принципу роботи з ними. В іншому випадку вам не уникнути дефектів на матеріалі. Не менш відповідально варто підійти і до підбору якісного інструменту, оскільки це грає важливу роль.

Досвід у зварювальному справі

Вирізавши елементи із сталевого листа, вам потрібно зварити їх в єдину конструкцію. При відсутності досвіду виконаний шов може бути низької якості, що в подальшому призведе до протікання котла.

Укладання короби з цегли

Короб из кирпича

Огорожа з цегли з отворами для вентиляції необхідно встановити по периметру котла, щоб врівноважити віддається їм тепло. Це не дуже складно, але навички різання цегли і монтажі фундаментної основи стануть вам у нагоді.

Найпростіший варіант саморобної котла

Открытая каменка

Ця конструкція являє собою відкриту кам'янку із металу. Для того, щоб її виготовити, вам необхідно запастися сталевим листом завтовшки 5 мм для стін і 10 мм для виготовлення дна.

Цеглини вкладаються на сітку з металу, яка в свою чергу виконується з арматури діаметром 3 мм В якості опори для прутів виступають зафіксовані на стінах швелери.

Конструкція димоходу

Димар виготовляється з декількох елементів. Нижня деталь патрубка виконується з бляшаного матеріалу з розмірами 1,5*150, а верхній елемент виготовляється з азбесту. Для об'єднання цих частин використовується заслінка.

Цей варіант використовується з-за високих показників пожежостійкості, оскільки азбестова частина має міцну захист від високої температури.

Для виготовлення такого котла доцільно використовувати вже готові елементи: бак, дверцята, крани, засувки. Таким чином, ви значно полегшите собі задачу.

Фото банних котлів

Банный котел

Котлы металлические

Огороженный котел

Банный котел в углу

Печь-каменка

Читайте також: