Покрівельні роботи своїми руками


Кровельные работы своими руками

Дах - конструкція, що захищає весь будинок. Перш, ніж починати виконувати покрівельні роботи своїми руками, потрібно ретельно вивчити всі етапи їх проведення.

Планування


Планирование кровельных работ

Планування покрівлі починається з фундаменту будівлі. Особливо в тих випадках, коли в якості її покриття вибираються важкі матеріали - керамічні, цементно-піщані черепиці.

Спорудження кроквяної конструкції також виконується з урахуванням тяжкості покрівельного матеріалу, його вимог до нахилу поверхні, складності конфігурації даху.

Використання «пирога» волого - і теплоізоляції значно поліпшить експлуатаційні якості всієї даху. Він складається з вологозахисним плівки, утеплювач, а також плівки пароізоляції. Причому «шари пирога» рекомендується підбирати з урахуванням технічних характеристик вибраного типу покрівлі.


Схема устройства кровли

У кошторис витрат на покрівельні роботи, виконувані своїми руками, потрібно включити не тільки вартість покрівельного матеріалу. В неї увійде система водостоку, кріплення, необхідні інструменти, засоби індивідуального захисту, а також додаткові елементи - ковзани, ендови, разжелобки і т. д.

Проведення покрівельних робіт


Соблюдение техники безопасности при кровельных работах

Існують кілька загальних правил, що діють для всіх типів покрівельних матеріалів:

 • Роботи по їх нарізці проводити краще на землі. Якщо різання проводиться безпосередньо на даху, то тирсу необхідно змітати відразу ж.
 • Перед початком заходу слід ретельно перевірити стан поверхні, на яку буде настилати покрівля - вибоїни, виступаючі елементи кріплення і т. д.
 • Взуття виконавців повинна мати світлу, м'яку підошву.
 • Наступати можна тільки на остаточно закріплені листи.
 • Спочатку обробляються димові труби, мансардні вікна, негативні кути і т. д.
 • Для фіксації елементів покриття повинен використовуватися кріплення, рекомендований виробником.

Ще одне загальне правило - необхідно чітко дотримуватися вимог техніки безпеки, вимоги додаються до матеріалу інструкцій. Заборонено здійснювати покрівельні роботи своїми руками!


Планирование материалов кровли

Ось деякі особливості монтажу за типом покрівельного матеріалу:

 • Металочерепиця. Монтаж починається або з торця даху (односкатні, двоскатні), або з її найвищої точки (шатрові). Щоб забезпечити рухливість перших листів для вирівнювання їх стану, вони кріпляться шарнірним способом - одним саморізом до кроквяної конструкції. Саморізи угвинчуються в згин хвилі.Таким же чином проводиться монтаж профнастилу.Роботи можуть проводитися у будь-який час року.


Металлочерепица для кровли

 • Шифер азбестоцементний, пластиковий, ондулін. Принцип укладання листів схожий з укладанням виробів з металу - нахлест, шарнірне кріплення. Істотна відмінність - кріплення цвяхами здійснюється в гребінь хвилі.Роботи з азбестоцементним шифером можна проводити при будь-яких температурах. Ондулін, шифер ПВХ при негативних показання термометра стають крихкими, тому їх укладання повинна здійснюватися тільки в теплу пору року.


Шифер пластиковый

 • Рулонні покрівлі. Вони можуть або приклеюватися до основи кроквяної конструкції за допомогою гарячих або холодних складів. Дуже популярний напрям. Частіше використовуються для плоских дахів. Проведення робіт необхідно спланувати в теплу суху погоду.


Рулонные кровли

 • М'яка черепиця. Монтаж починається від карниза. Щоб дах мав привабливу зовнішність, необхідно перемішати вміст всіх упаковок.М'яка черепиця укладається тільки при позитивних температурах в суху погоду.


Мягкая черепица

 • Керамічна черепиця. Кріплення черепічін здійснюється за допомогою замкової системи виробів. Для укладання цього матеріалу потрібна певна майстерність.


Керамическая черепица


Цементно-песчаная черепица

 • Фальцева покрівля. У цьому випадку покрівельні роботи своїми руками також вимагають певної майстерності для виконання з'єднання металевих листів (фальца). Для її монтажу потрібно підготувати креслення. Так як саме за ним буде здійснюватися нарізка алюмінієвих, мідних або залізних оцинкованих листів.Всі елементи фальцевой покрівлі повинні бути виконані з одного металу!


Фальцевая кровля

Крім вищенаведених прикладів покрівельних покриттів існують і інші - солома, тес і т. д. Але навряд чи особливості монтажу цих матеріалів цікаві при плануванні будівництва житлового будинку.

Щоб домогтися високих експлуатаційних показників вибраного типу покрівлі потрібно суворе дотримання інструкцій виробника та всіх правил монтажу.