Ганок з полікарбонату своїми руками

Крыльцо из поликарбоната своими руками

Зовнішній вигляд ділянки розповість багато про своїх господарів, і щоб зробити його привабливішим, можна доповнити головну споруду оригінальним ганком. Сучасні матеріали дозволяють зробити конструкцію легкою і прозорою.

Ганок з полікарбонату - відмінне рішення, але вартість професійних послуг по його спорудженню досить висока. Вихід є - зробити його самостійно, витративши мінімум грошей, зусиль і часу. Швидкість побудови такої конструкції повністю залежить від її розмірів, складності та обраного каркаса. Ми розповімо, як зробити ганок з полікарбонату своїми руками.

Полікарбонат

Материал поликарбонат

Полікарбонат - найвище досягнення хімічної промисловості. Його невелика вартість і рекордні характеристики дозволили йому стати популярним дуже швидко. Набір достоїнств полікарбонату дійсно вражає.

  • Міцність. Показник міцності цього матеріалу максимальний, який може собі дозволити прозорий матеріал. Якщо порівнювати його з віконним склом, то однакові по товщині листи матеріалів будуть мати міцність, відмінну у 250 разів, тобто, ганок з полікарбонату своїми руками вийде дуже міцним.
  • Прозорість. Одношаровий прозорий полімер на 88%, що дозволяє порівнювати його з високоякісними силікатними стеклами. Таких показників не може досягти жодна замінник скла.
  • Легкість. Вага однакових за габаритами листів скла і полікарбонату відрізняється в 2-2,5 рази.
  • Захисні властивості. Розтріскування після тривалої експлуатації полікарбонату невідомо, так само як і потьмяніння. Цей матеріал дуже складно подряпати або нашкодити будь-яким іншим способом. Невелику небезпеку може представляти великий град, але він буває в наших регіонах рідко.
  • Легкість догляду. Санітарна обробка матеріалу дозволяє легко змити з нього бруд без зайвих розлучень.
  • Стійкість до хімії. Цей параметр листового матеріалу не так цінний, тому що в наших регіонах не йдуть кислотні дощі, але знання про таких характеристиках дає впевненість у захисті.

Різновиди матеріалу

Для будівництва ганку підійде монолітний полікарбонат, але багато хто власники віддають перевагу його стільниковому типу, хоча для його використання необхідно обов'язкова умова. Відрізняються вони не сильно, але все-таки технологічні і конструктивні особливості роблять їх різними.

Монолітний полікарбонат - прозорі і тонкі листи, покладені в один шар. Вони можуть бути тонованими або забарвленими в будь-який інший колір. Всі будівельні конструкції з цього матеріалу виглядають повітряними, тому для ганку це буде оптимальний варіант.

Поликарбонат монолитный

Стільниковий полікарбонат - двошарові листи з комірчастою структурою. Цей матеріал важче попереднього, так і прозорість у нього менше.

Свойства поликарбоната

Перевага полікарбонату в його можливості розсіювати ультрафіолетові промені, тобто ви не отримаєте сонячних опіків і засмага під навісом з цього матеріалу. Ця характеристика з'явилася внаслідок нанесення спеціальної плівки всередину листа, яку заборонено знімати після укладання листів.

Робимо каркас

Делаем каркас

Оформити полікарбонатними листами ганок можна при будь-якому каркасі. Навіть більше, правильно зроблена і якісна основа дозволить поліпшити загальний результат на 80-90%. Добре підготовлений каркас можна обробити полікарбонатом за кілька годин. Давайте розглянемо, які ж каркаси існують.

  • Дерев'яний каркас. Цей варіант найдешевший, а його установка дуже проста. Конструкція з дерева вельми небажана для ганку, так як схильна до гниття. Дерево можна використовувати як основу для невеликого козирка, але для великого каркаса краще вибрати інший матеріал. Якщо ви все-таки вибрали дерево, деревина повинна бути твердих порід. Обов'язково обробіть деревину антисептиками, інакше ганок з полікарбонату своїми руками, буде гнити.
  • Алюмінієвий каркас. Цей матеріал підходить відразу за кількома характеристиками: легкості, високої міцності, пластичності і нескладності обробці. Такий каркас можна додатково не обробляти, адже алюміній не піддається шкідливим впливам.
  • Сталевий каркас. Для монтажу такої основи простих болтів недостатньо, тому без зварювального апарата не обійтися. Із сталі можна робити оригінальні візерунки і надавати каркаса унікальну форму. Після монтажу місця з'єднання підлягають обов'язковій зачищення і шліфування.
  • Кований каркас. Така основа може мати унікальні металеві візерунки, що додасть оригінальність конструкції. Єдиний недолік - висока вартість.

Особливості монтажу

Особенности монтажа

Від розміру навісу залежить і спосіб його кріплення. Невеликі конструкції, віддалені від стіни максимум на 60 см, необхідно закріплювати тільки на кронштейни. Щоб навіс тримався надійно, необхідно спочатку просвердлити невеликі отвори, в які вставляються кронштейни, а вже потім кріпити до них саморізами каркас.

Якщо навіс буде широким, тоді будуть потрібні несучі стійки. Для цих опор потрібно заглибитися на 15 см у ґрунт і залити яму цементним розчином, або на 30 см і закопати звичайною землею, не забуваючи про пісок і щебені. Тут найважливіше захід - виставити вертикальність стійок строго по рівню і лише після цього їх зміцнювати. Максимальна відстань - 2 метри.

Горизонтальні елементи також повинні бути виставлені строго по рівню і прикріплені до кронштейнів. Різати сталеві частини рекомендується ножівкою. Приблизну відстань між полікарбонатними листами одно 25-40 см, але тут відіграє велику роль сама конструкція, а, точніше, її параметри.

Зверніть увагу! Якщо козирок плануєте робити великою, то несучих конструкцій потрібно кілька, інакше полікарбонатні листи прогнуться під власною вагою.

Крепление поликарбоната

Різати полікарбонатні листи краще ножівкою, так як болгарка може зісковзнути і зіпсувати недешевий матеріал. Для кріплення відрізаного матеріалу використовуються саморезные шурупи. Між кріпильними елементами і листовим полікарбонатом повинні підкладатися герметизуючі прокладки. Між металом та матеріалом так само має бути захист у вигляді термошайб.

Крепление материала к каркасу

Ось так просто і швидко ми зробили легке і прозоре ганок для будови, витративши при цьому на порядок менше коштів, ніж якби це робилося професійно. Хочеться сказати, що результат за якістю вийшов відмінний і така конструкція простоїть довгі роки.

Відео

Пропонуємо вашій увазі інструкцію по монтажу стільникового полікарбонату.

Стас Крилов 11.09.14 11:55
Наскільки надійним буде ганок з полікарбонату? Зокрема мене цікавить питання, чи перенесе таке ганок зиму? На дачі не з'являюся. Сніг нікому скинути.

Геннадій Сташков 14.09.14 02:33
Стас! Снігове навантаження на злегка нахилене покриття розглядається як рівномірно розподілене навантаження і визначається будівельними стандартами . Щільність снігу може змінюватися від 0,07 до 0,3. Крім того, при певних погодних умовах сніг може бути просочений водою, що створить додаткове навантаження на полікарбонат. Тому краще всього зчищати свіжовипавший сніг, щоб уникнути перевантаження, або встановлювати додаткові ребра жорсткості. Все залежить від кількості випадаючого снігу у вашій місцевості снігу. Фірми, що займаються реалізацією полікарбонату можуть надати вам більш точні дані щодо товщини цього матеріалу і необхідної конструкції під нього.

Статті по темі