Дах для альтанки своїми руками


Крыша для беседки

Незалежно від того, який у вас присадибну ділянку, котедж, приватний будинок або дача, його необхідно облаштувати так, щоб ви і ваші рідні і близькі з задоволенням приїздили на все літо або просто відпочити на святкові або вихідні. Сидіти в задушливих кімнатах немає бажання, ось для цього і потрібна затишна альтанка на ділянці, яка також в потрібний момент може захистити вас від будь-яких погодних катаклізмів.

Для будівництва такого куточка можна запросити фахівців, але набагато приємніше, коли споруджуються стіни і дах для альтанки своїми руками.

Переваги альтанок


Преимущества беседки

 • Їх можна побудувати в будь-якому місці на ділянці.
 • Їм не потрібні фундаменти, так як вони виконуються з легких конструкцій.
 • Будматеріал для альтанок можна використовувати будь-який, який вам більше сподобається.
 • Їх конструкція, а також площа забудови нічим не обмежена.
 • Побудовану альтанку можна гармонійно вписати в будь-який ландшафт ділянки.

Підготовчі роботи при спорудженні

 1. Вибір місця розташування альтанки на ділянці.
 2. Розробка проекту, за яким можна визначитися з розмірами майбутньої альтанки і розрахувати необхідну кількість будівельних матеріалів для її будівництва.
 3. Придбання необхідних інструментів та будматеріалів.


План беседки

При будівництві альтанки найбільша увага приділяється даху. І не настільки важливо, чи виконується дах для альтанки своїми руками або кимось іншим, тут головне, щоб вона потім в процесі експлуатації була довговічною, надійною і красивою.

Вибираємо форму даху альтанки


Выбираем форму крыши беседки

Вибір даху досить великий і може мати різноманітну форму: опуклу, увігнуту, купольну, баштову, одноярусну, двоярусну, триярусну, у формі усіченої сфери і піраміди, а також односкатную, подвійні, чотирьохскатні і шестискатную.

Розглянемо найбільш поширені види дахів:

 • Односхила - сама найпростіша конструкція, яку застосовують для альтанок чотирикутної форми (прямокутник, квадрат або ромб). Покрівельний матеріал укладають на наслонние крокви.


Односкатная крыша беседки

 • Двосхилий - застосовується для альтанок прямокутного типу, а крокви застосовують як висячого, так і наслонного виду. Вона не дуже вдала, так як при такій формі значно скорочується огляд місцевості.


Двухскатная крыша беседки

 • Також для квадратних і прямокутних альтанок використовують напівкруглі даху, а кроквяна решітка у неї зварна металева.
 • Чотирьохскатний - ще її називають вальмового, два ската мають форму трапеції, а два - трикутників. Для таких дахів використовують накосние і наслонние крокви. Дахи виходять у вигляді овалу.


Вальмовая крыша беседки

 • Дуже цікава шатрова - це теж чотирьохскатний дах, всі скати у вигляді трикутників. Коника у цій даху немає, а всі трикутники скатів сходяться в так званий коньковий вузол. Використовують для покрівлі нарожники і накосние крокви. Якщо зробити достатній звис покрівлі, то альтанка з такою формою буде чудово захищати від дощу і вітру. Такі дахи, а також вальмові можна споруджувати у вигляді зігнутих ребер, що роблять їх схожими на східні стилі.


Круглая крыша беседки

 • Кругла - не менш цікава дах. Якщо ухил у даху зробити великий, то біля альтанки буде конусна форма, а якщо кут ухилу невеликий, форма шлемовідною. Використовують при такій конструкції накосние крокви і кругову обрешітку.

Вибір матеріалу покрівлі

Не менш ретельно слід підходити і до вибору будівельного покрівельного матеріалу, який повинен володіти відмінними шумоізолюючими характеристиками. Адже будете не зовсім комфортно себе почувати в альтанці, коли дощ сильно стукає по даху, яка покрита металочерепицею або профлистом.


Крыша беседки из поликарбоната

В даний час дах для альтанки своїми руками дуже часто стала покриватися полікарбонатом, який має перевагу перед іншими будматеріалами:

 • дуже міцний матеріал;
 • легко монтується, що дозволяє створити покриття будь-якої складності;
 • хороші теплоізоляційні властивості;
 • переносить легко перепади температури;
 • невисока ціна;
 • пропускає вільно сонячні промені, але захищає від ультрафіолету.

Основний недолік полікарбонату - це його горючість, тому барбекю та мангалів в таких альтанках краще не влаштовувати.

В даному випадку перевагу краще віддати таким будівельним матеріалам, як черепиця або шифер, які володіють відмінними пожежобезпечними характеристиками.Можна покрити, звичайно, і металочерепицею, але під неї обов'язково укладається шумоізоляцій прошарок.


Работа по строительству

Досить цікавий такий покрівельний матеріал, як гонти бітумні різних кольорів та конфігурацій. Ними покривають дах будь-якого стилю. Решетування під гонти роблять суцільний. Останнім часом стали модними натуральні покрівлі з очерету або соломи.

Отже, як і чим буде покрита ваша дах для альтанки - це в основному залежить від ваших фінансових ресурсів і переваг.

Дах для альтанки, фото


Крыша с резными элементами


Шатровая крыша


Крыша необычной формы


Беседка с вальмовой крышей