Дах з полікарбонату своїми руками


Крыша из поликарбоната своими руками

Будівельна індустрія переживає в останні роки справжній бум. На вітчизняному ринку почала з'являтися велика кількість нових технологій і сучасних будівельних матеріалів. Це стосується і покрівлі, яка довгі роки вважалася ділянкою будівництва, найменш піддається новим змінам. При виготовленні покрівлі, крім традиційно використовуються покрівельних матеріалів, почали частіше використовуватися світлопрозорі матеріали, що складаються з полімерів і скла. При цьому намітилася чітка тенденція створення зв'язку між зовнішнім виглядом і інтер'єром будинку. Одним з матеріалів, який дозволяє створювати оригінальні покрівлі, є полікарбонат. Будучи прозорим матеріалом, трохи поступається скла по цьому параметру, він значно перевершує його по гнучкості та міцності. Найбільш часто дах з полікарбонату своїми руками виготовляється для різних неопалюваних споруд та різноманітних зовнішніх конструкцій. Розглянемо докладніше характеристики полікарбонату і технології його застосування.

Властивості полікарбонату


Свойства поликарбоната

Полікарбонат виготовляється з полімерного матеріалу, стійкого до перепадів температури (від -40° до 120°З) і до механічних впливів. За рахунок стільникової структури забезпечується високий рівень тепло-і звукоізоляції. Промисловість випускає полікарбонат у вигляді листів товщиною 4-16 мм, і питомою вагою 0.9-2.7 кг/м2. Листи полікарбонату за рахунок високої здатності пропускати світло, стійкості до впливу хімічних сполук, високим удароміцності і тривалого терміну служби (до 20 років) прекрасно підходять для облаштування дахів.

Переваги


Достоинства поликарбоната

Головними достоїнствами полікарбонату є:

 • Захист приміщень від ультрафіолету, створення розсіяного світла.
 • Відмінні теплоізоляційні властивості дозволяють відмовитися від застосування додаткового утеплювача.
 • Малий питома вага дозволяє створювати легку покрівлю, за рахунок цього спрощується і здешевлюється вся конструкція.
 • Хороші звуко-, паро - та гідроізоляційні властивості.
 • За рахунок гладкості не затримує на поверхні опади.
 • Володіє хорошою гнучкістю (в одному напрямку) і відмінною жорсткістю (в іншому напрямку). Це дозволяє матеріалу витримувати серйозні навантаження від атмосферних опадів.
 • Чудово піддається різання й свердління. Відмінно згинається і склеюється.
 • Низька горючість і тривалий термін служби.
 • Простий в транспортуванні і монтажі.

Недоліки


Недостатки поликарбоната

 • При сильному згинанні утворюються внутрішні напруги, які можуть призвести до помутніння і навіть руйнування полікарбонату.
 • Вимагає акуратного звернення (щоб не пошкодити захисну плівку).
 • При тривалому зберіганні необхідно забезпечити вентиляцію приміщення та виключити попадання прямих сонячних променів.

Вибір матеріалу


Выбор материала поликарбоната

В залежності від якості матеріалу, кількості використаної сировини і показника теплового опору, виділяють наступні види полікарбонату з різними термінами служби:

 • преміум (понад 20 років);
 • еліт (12 років);
 • оптимальний (не менше 10 років);
 • економний (5-8 років).

Обробка полікарбонату

Для збереження цілісності верхнього захисного шару полікарбонату різання листів слід робити обережно, з використанням ріжучих інструментів (електролобзиком, циркулярною пилкою) з дрібним і гострим зубом. При цьому важливо вибрати правильну швидкість різання (висока швидкість може викликати місцевий перегрів і подальше розплавлення полімеру, а низька призведе до утворення сколів).


Резка поликарбоната

Свердління потрібно виробляти свердлом з кольорового металу, діаметр отвору повинен бути більше діаметра кріплення на 1-2 мм.
Обробку слід проводити з використанням острозаточенного інструменту, розташувавши лист на рівній поверхні.

Особливості герметизації

Перед монтажем аркушів необхідно виконати герметизацію торців: у верхній частині необхідно наклеїти водонепроникний алюмінієвий скотч, а в нижній - перфоровану паропроніцаємую плівку (для захисту від проникнення пилу).

Підготовка до монтажу

Монтаж завжди проводиться на підставі розробленого креслення. Завдяки значним розмірам листів, низькому їх вазі і простоті монтажу, завдання зведення полікарбонатною даху є быстровыполнимой.


Монтаж поликарбоната

Для початку необхідно виготовити несучу кроквяну конструкцію, враховуючи ширину листів полікарбонату 210 см і виконавши наступні кроки:

 • Змонтувати крокви дерев'яні бруси перетином 60х40 мм (можна використовувати металевий профіль) з таким розрахунком, щоб стик листів полікарбонату потрапляв на середину крокви.
 • Закріпити на кроквах торцеві і сполучні профілі.
 • Закріпити обмежувачі пластин за допомогою заклепок (20 мм від краю профілів).
 • З допомогою звичайного скотчу наклеиваемого на бічні сторони пластин захистіть їх від впливу відбитих сонячних променів.

Проведення монтажу

Укладання листів виробляють при вертикальній орієнтації ребер жорсткості. Кріплення полікарбонатних листів виробляють з допомогою фіксуючих профілів і точково, з кроком близько 30 см, не допускаючи затягування саморізів з натягом (для збереження рухливості листа за рахунок температурного зміни розмірів).